Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdarec všichni,
obchodujete někdo na range barech?
Rád bych se zeptal jak vnímáte zářijový měsíc, je to celkem slabota, jedu RB15 a pohyby stojí za nic.
Až teďka se to nějak rozhejbává, ale ještě to není ono. Za září mám 7 tradu (paper) a většinu měsíce jsem se jen koukal.
Jak to vidíte vy ostatní?
Mike

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, jedu pres volume. Souhlasim, ze zari nic moc, ale tenhle tyden to uslo. Dnes slo napr. obchodovat pekny pohyb dolu, teda pro toho, kdo obchodoval prvnich 2,5 hodiny. Vcera byl vecer pekny DT a predevcirem jsem provedl obchod za 80 ticku. To znamena, jsem rad, ze se opet hybeme. Rijen ocekavam na pohyby bohatsi, takze uvidime.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mike900:

1) je jedno, jaký timeframe kdo jede..důležité jsou pouze tvoje výsledky a srovnání s ostatními ti v tomhle ohledu timeframe vůbec nic nedá...

2) pokud se ti zdá, že je měsíc slabota, tak máš tři možnosti, pokud jde o timeframe
- a) obchodovat pořád stejně a smířit se s tím, že jsou v roce slabší období
- b) přizpůsobit svůj timeframe aktuální volatilitě, tj. pokud je volatilita nižší,
tak snížit i timeframe, případně upravit i další prvky systému
- c) brát pouze 100% obchody a celkově se trochu zklidnit a nebýt tak agresivní
v období s nízkou/extrémní volatilitou

-d) doplňková možnost je zjistit, že ti systém vůbec nesedí a upravit/změnit ho..
ale to bych nedělal po 1 měsíci, pokud cítíš v systému hmatatelný edge

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

po dlouhé době jsem zahlédl YM, RB :-)
Než jsem se dostal k odpovědi, tak majkl řekl téměř vše a asi i lépe :-) Takže jen z mého pohledu - září normální průměrný měsíc, pro mne dokonce o něco lepší než prázdniny. Ovšem jak píše výše majkl, (jedu konkrétně na YM 6RB, některé dny i 2RB - záleží na dnu, který systém se mi zdá vhodnější ,celkem používám tři, z toho jeden winfin, nebo spíše co jsem z něj zbastlil. Ale to jen na okraj.) máš svúj system, ktery ti funguje (asi bych se při 15 RB zbláznil) a prostě mu období nesedí, (je otázkou jak dlouhé to období je ) tak neobchoduj a začni až to bude k tomu. A pokud chceš obchodovat, tak opět majkl :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zacinam pochybovat o tom, k cemu vlastne tohle forum slouzi. Jmenuje se to diskuze nad obchody a kdyz sem nekdo napise sve zkusenosti nebo nazory ohledne obchodu, hned se najde nekdo, kdo chce rozdavat rady a poucovat. Nikdo tu aktualne neresil, ktery timeframe je lepsi nebo horsi a nikdo si ani nestezuje, ze se spatne ci hure obchoduje. Je preci prirozene, ze pro kazdeho jsou v roce slabsi a silnejsi mesice a pokud se napr. "mike900" zajima o pohled na zarijovy mesic ostatnich obchodniku, neznamena to, zeby neveril svemu systemu, brecel nad ztratami apod. Myslim si, ze pokud by neco takoveho chtel sdelit, delal by to uplne v jine diskuzni skupine. Takze si napr. "majkll" uvedomte, v jake sekci se nachazite a k cemu se vyjadrujete, jinak toto forum skutecne ztraci na kvalite a smyslu. Pokud tedy jsme v Diskuzi nad obchody v trhu YM, diskutujme skutecne nad danymi obchody ( at uz realnymi ci papirovymi). Dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fogos:

ano, uznávám - nebyla to vhodná reakce do sekce "diskuse nad obchody"..příště si to nechám od cesty, ikdyž to bylo myšleno v dobrém, abych mikovi900 pomohl před případnou frustrací, do které může velice snadno sklouznout..

k tématu: já jedu na časových tf a září ok..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ach jo, tak prave proto se snazim vyhýbat diskusím. Majkl napsal celkem dle mého solidní odpověď. Rozhodně lepší, než kdyby na otázku jak to vidíte vy ostatní odesal , že dobře. Pokud je nekdo cimprlich, tak věřte, že mnohdy nejlepší rady v životě dostanete v pichlavým balení. Pokiud chcete diskutovat nad obchody, tak sem ale nejaké musíte dát. Jinak je to diskuse dost věeobecná, asi tak , dnes je dost ošklivý počasí.....no mně se nezdá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasim, ze kazda dobra rada je velmi cenna, ale ma reakce nespocivala v kritice toho, ze nekdo chce nekomu radit. Mám jenom pocit, ze temer kdokoliv, kdo sem napise nejake sve nove poznatky, je v zapeti sesazen nekym, kdo hned vypise "x" pravidel jak obchodovat. Myslim si, ze kazdy rozumny trader, ktery zacinal s obchodovanim s pomoci serveru financnik..cz, by byl schopen zfleku vypsat take "x" pravidel co jak se ma delat. Problem ale je, ze obchodovani je hlavne o psychice. Dle meho nazoru je tedy napr. lepsi otevrit zde diskuzi o zkusenostech, myslenkach, pocitech a aktualnim pohledu na trh YM. Samozrejme popkud vubec bude mit nekdo zajem.

Jinak omlouvam se uzivateli "majkll" a preju hodne uspesnych obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

O.K. myslím , že jsme si to všichni vyjasnili a je evidentní, že zde došlo pouze k malému nedorozumění. Nebudem to nadále pitvat :-). Fogos, konečně tu zaznělo něco, co je dle mého mnohem zásadnější, než jaký kdo jede time, systém a pod. Mám na mysli vaši větu: ...Dle meho nazoru je tedy napr. lepsi otevrit zde diskuzi o zkusenostech, myslenkach, pocitech a aktualnim pohledu na trh YM. Samozrejme popkud vubec bude mit nekdo zajem. ...protože ten poklad se dle mého skrývá právě v psychice, schopnosti vidět věci selským rozumem, dokázat odloupnout všechny možné nesmysly a jít na podstatu věci, najít tu svoji cestu, bohužel se nedokáži lépe vyjádřit.
Zkusím začít: základní otázka, proč obchodujete zrovna YM?
Já ososbně jej obchoduji spolu s dalšími, např. NQ. Začínal jsem s ním proto, že je levný, není to žádný dravec a když jsem začal live, tak jsem měl snahu neztratit začátečnickýma chybama příliš velkou sumu :-) Dnes je mým hlavním trhem FDAX, FESX...prostě dopolední seance. Odpolední hodiny uz beru jako takovou tecku za dnem, take si tam zkousim nove napady, proste takova pohodicka. Další důvod proč jej stále jedu je ten, že pokud z nějakého důvodu vynechám dopolední sezení (lékař, necejtim se zrovna v pohodě , potřebuji něco zařídit....) tak nemám pocit z promarněného dne. Tak jsem zvedav, kdo se chytne :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Servus pánové,
koukám jak jste to tady pěkně rozebrali, nicméně od majklla to neberu jako kritiku, ale spíše jako nápady k zamyšlení.
Jen abych to doplnil, změna timeframě mě už napadla, ale zatím to zbacktestuju a v mém plánu to momentálně měnit nebudu, RB15 mi do září fungoval normálně, zisky měsíčně cca 700usd-paper, a právě to září mě uvádí do frustrace "jestli náhodou není můj systém na prd". Uvidíme jak se to vyvine do budoucna a pokud by se to nezlepšovalo,tak snížím timeframe, ale u těch nižších (začínal jsem RB8) jsem měl hodně signálů a to mi nesedělo. Ale celkově beru paper jako sběr info, co mě čeká live, abych byl připraven na vše :)

to benedikt.ben
na YM jsem začal jako na levném trhu, na kterém se chci naučit obchodovat a hlavně malé SL v začátku=méně deprese ze ztrát, ale YM beru jako startovací trh, pak chci přejít na TF. No a taky sleduju každý den FGBL, toto je druhý drh na který bych chtěl najet live, zatím testuju RB5, nádherně to swinguje každý den (skoro)
zdraví
Míke
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...