Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

Skap:

nejdůležitější věcí v chopu je nenechat se jím strhnout..nejde o to poznat chop ještě předtím než defacto začne - to je jako hledat svatý grál vstupních paternů....důležité je pokud chytnu ztrátu při rozjezdu chopu, tak si dávat bacha a stanovit si hranice chopu, ve kterých už nebudu obchodovat..je to jedna z dobrých cest, jak neodevzdat v chopu zbytečně moc peněz..řekl bych, že se ztrátám v chopu nedá prakticky vyhnout, podle mě je spíš důležité si to brzo uvědomit a ty ztráty nekumulovat...

dál pak lze nakoukat situace, kdy už trh velmi pravděpodobně opustí chop zónu a tam se vyplatí vstoupit, ale řekl bych že to je pokročilejší...snazší je vymezit hranice chopu potom co se etabluje a počkat na průraz jedné z jeho hranic a teprve pak uvažovat o dalších obchodech...

já osobně jsem třeba dnes chytil v samém začátku toho chopu na YM drobnou ztrátu 30 USD, což je naprosto v pořádku a vůbec mě nestresuje, že to bylo jakože v chopu - protože v místě vstupu se "nedalo" absolutně říct, že se rozjíždí chop - byl to naprostý začátek chopu...to pozitivní, co jsem si z toho dnes odnesl je, že jsem v tom chopu už už nevyrobil další obchod ...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

majkll díky za velmi přínosné rady. Budu o tom přemýšlet a zkoušet stanovovat hranice chopu - vyhovuje mi diskréční přístup a tohle je vyloženě o nakoukání a zkušenostech. Před začátkem seance se snažím podle SR z vyšších timeframe stanovit mezi jakými mantinely by se cena zhruba mohla pohybovat, jakmile pak přijde chop, tak v tom mám zmatek.

Občas se nechám zbytečně nachytat, když chop mírně klesá nebo stoupá. Pak mám pocit, že se trh začíná rozjíždět, někdy udělá i menší flip a za chvíli se znovu otáčí. Jak jsem zmiňoval dříve, obchoduji volume 500 a tak pro mě prvním varováním o zpomalení bývá, že se úsečky začnou vykreslovat delší dobu - od dvou minut a déle. Sice trochu primitivní filtr, ale vyhovuje mi.

Dnes to byl velký útlum oproti krásným pohybům minulých dní. Jak říká Larry Williams - po velkých pohybech přicházejí malé pohyby.

Ještě jednou díky za rady, zaměřím se víc na identifikaci a vymezení chopu, zatím je to moje velká slabina.

Petr



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Archon souhlasím a posílám screen ze včerejška. Vyznačil jsem situaci, kterou jsem popisoval výše majklovi. Začínající chop a past na amatéry :-) - CCI poprvé v tomto dni opouští výrazněji běžnou oblast, poté se vrací zpět, cena vytváří flip (alespoň já to tak vnímám) a vykresluje se signál. Sbližující se EMY jsem registroval, ale "přál" jsem si, aby se překřížily a začal downtrend. Poslední svíčka před otočením měla docela slušnou razanci, ale k dalším poklesům tam síla nebyla. Takhle to vidím já na základě svých krátkých zkušeností, budu rád za váš pohled Petr

14215

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fogos: dobrá práce - kdo stál stranou, vyhrál :-) Přes den nebyla ani žádná zpráva, která by to trochu rozhýbala.

LCL: v přípravě jsem si napsal, že by mohlo dojít k obratu, obvzlášť u 11100 což je hodně silná rezistence posledních dní. Prostor dolů pro nějakou slušnou korekci jsem tam taky viděl. Ale když se dívám na 60min graf tak jsme pořád v uptrendu.
Ten 2v co jsem vyznačil na screenu jsem vzal hlavně kvůli tomu flipu. Trochu se mi nezdálo, jak dlouho trvají svíčky, ale říkal jsem si, že to tak často bývá před většími pohyby - zdánlivě se nic neděje a pak se na určité úrovni naštosuje hodně příkazů a za pár sekund je cena úplně jinde.

Uvidíme příští týden, pohyby podle mě budou slušné - od pondělí do pátku to máme plné důležitých zpráv, do středy i v hlavních obchodních hodinách. Budu se těšit na vaše screeny a komenty.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

LCL, Skap: Osobně si nemyslím, žeby trh měl příliš velký prostor, protože vstup na close úsečky, která vykreslila pattern je zhruba již v polovině potenciálního profitu, ikdyž chápu, že flip mohl být tím iniciátorem vstupu. Zkrátka špatné vstupy budou vždy, ale pokud se nic horšího, než to, že vás to vyhodilo na SL nestalo, pak je to předsi vámi akceptovatelné riziko a vše je OK.
Jinak k té vaší poznámce, že signál na CCI50 nebyl až tak výrazný: nevím, jak máte toto zbacktestováno, ale u mě se velmi často stává, že takováto "mikro-véčka" dávají šťavnaté pohyby, proto osobně bych na podobné "V" reagoval i nadále jako na platný pattern. Ale skutečně záleží, jak toto platí u vaší strategie a timeframe.

Taktéž se těším na další týden.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:
Tak ke grafu. Podle me bylo CCI50 uz moc v extremu, signaly ktere maji konec druhe usecky V vesmes neberu, i kdyz se trh dostal pod obe EMA a co se tyce flipu, nemuzu nic moc rici, sam to nepouzivam. Ale je tam jeden hezky signal patternu 0V, ktery bych asi vzal a to v casovem rozmezi 19:07- 19:55 z grafu nevidim presne ktery to je.I kdyz s nejvetsi pravdepodobnosti by me trh vyhodil na SL.Nebo sel trh i nadale mirne dolu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak taky pridam muj prvni obchod v replay. Zacal jsem replay 13.9.2010 Todle je zrovna ziskovy obchod. Do obchodu jsem vstoupil na zaklade patternu 2V, ktery jsem sice dostal drive, ale zaspal jsem. Trh byl pod EMA34 a EMA204 tak jsem vstoupil. Vse se vyvijelo dobre, jen jsem vystoupil na fixnim PT 16ticku (2 nasobek SL) ale jak je videt, trh pokracoval dale a takhle mi utekl hezky profit. Musim priznat, ze i kdyz obchoduju na necisto, je to pro me psychicky náročné, když mi uteče profit, cítím se divně, nebo kolikrát mám strach vzít další obchod. Máte taky takové zkušenosti? Jinak tady přikládám creen.

14219

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Skap, Fogos:
jj uptrand souhlas, ale jsou krásné protitrandové korekce, tohle mohla být jedna z nich, nebo i obrat, kdo mohl vědět, že to půjde do čopu. Zastavilo se to zrovna na této úrovni. Ale ten flip a ten rozjezd, paráda. Je tam ale SR úroveň, -mrkněte na to, tak kolem 11060-11064 - minulý a předminulý den. Jedu tickový timeframe.
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fogos: Potenciální profit jsem měl nastavený k 11020, cca 45 bodů. Osobně chodím raději pro větší profity za cenu menší úspěšnosti. Ale jak jsem psal, bylo to zřejmě více "přání" než skutečný potenciál. Z toho důvodu tento vstup beru jako chybný, protože jsem cítil, že situace nění uplně 100% (hlavně emy a rychlost trhu) a přesto jsem to vzal.

Co se týká véčka, neřeším tolik ostrost pokud je trend jasný, EMy jsou pěkně od sebe a cena koriguje k EMA 34 a cci vytváří tyto mikro véčka. Prostě když je v trhu momentum, tak ostrost tolik neřeším, v chopu si na tom pak bohužel vylámu zuby :-) Zkouším teď projíždět starší screeny a podle rady majkla vymezovat a ohraničovat chop.

LCL: právě na tu krásnou protitrendovou korekci jsem spoléhal. :-) V minulém týdnu jich pár bylo a vždycky to stálo za to. Jaký tickový timeframe na YM používáš? Zkoušel jsem kdysi, ale vždycky jsem se vrátil k volume.

Už se v tomhle obchodu nebudu dál hrabat, poučil jsem se z toho a budu se soustředit na příští týden.

Mějte se a pěkný zbytek víkendu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Archon:

flip rozhodně doporučuji nastudovat a používat, je to velmi účinná pomůcka. Ne nadarmo to Tomáš s Petrem zmiňují ve svých knížkách. V ten pátek se skutečně vyplatilo nic nebrat. Ani to 0/v jak zmiňujete, nikam se to pak už nehýbalo, jen těsně před zavíračkou to šlo mírně nahoru.

Ke screenu - na to, že obchodujete na 3 min grafu, tak to zaspání na vstupu bylo až až. Jestli vidím dobře, tak to zaspání bylo 6 minut, přesto to byl pěkný obchod. Vidím tam o chvíli později stejnou situaci jako na mojem předchozím screenu - flip a další signál 2v. Tentokrát už byly Emy překřížené a trend měl evidentně chuť rozjet se dolů.

Ohledně psychiky - já se cítím divně když mám ztrátu a i když mi uteče profit :-) Na druhou stranu si často pokládám otázku: Necháš si raději ujet zisk nebo budeš riskovat ztrátu? Obvykle, když jsem na pochybách při vstupu, tak raději neriskuju ztrátu a obchod nechávám plavat - přijde další, kvalitnější signál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Skap:
Osobně si nemyslím, žeby Archon zaspal, protože až teprve ta delší červená svíce dokreslila druhé rameno véčka a pattern tím pádem byl tak kompletně vykreslen. Ovšem mohl vstoupit právě na close této řervené svíce a né pak čekat ještě na další a vstoupit na zelené. Ale i tak by ušetřil pouze jeden tick.

Toť můj názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...