Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

Ahoj Skape, dívám se na tvůj screen z 26.10. a tvůj obchod na 2x100 cross. Myslím si, že načasování vstupu jsi měl velmi dobré. Kdyby jsi vystoupil na vyznačené SR úrovni, mohl jsi realizovat zisk přes USD100, což není špatné :) si myslím. Prosím tě, jak managuješ obchod? Kolik je tvůj SL a RRR?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Koukám, že po dobu mé nepřítomnosti se v tomto vlákně nic zvláštního nestalo. :-) Že by už všichni obchodovali TF a YM byl u zdejších obchodníků na okraji zájmu? LCL: na ten double top jsem vyloženě čekal a potom trochu agresivněji vstoupil ještě před close úsečky. Úroveň rezistence 11125 byla docela silná a v průběhu předchozího dne několikrát otestovaná. Očekával jsem trochu silnější odraz, v jednu chvíli to vypadalo i na proražení 11095 a pak by tam byl poměrně slušný prostor pro pokles. Jakmile se cena odrazila zpět do long, posunul jsem SL na BE a tam nakonec vystoupil. Realizovat zisk přes 100 USD by bylo sice fajn, ale vzhledem k tomu, že na YM riskuji 65 -75 USD, dlouhodobě by pro mě bylo takhle nízké RRR zničující. Úspěšnost mám totiž kolem 40% a v takovém případě nemohu mít RRR menší než 1:2. Proto se snažím PT nastavovat na vzdálenější SR úrovně a chodit si alespoň pro RRR 1:3. Ne vždy se to samozřejmě podaří, ale to je trading. Posílám další screen. Dneska se to nehýbalo, tak posílám včerejšek, kde jsem i přes krásné pohyby neudělal ani jeden obchod. Snažím se obchodovat stále méně častěji a čekám na čisté signály, kde nebudu mít pochybnosti a které bych s klidným svědomím vzal i s 10 kontrakty. Včera dokázala zpráva Manufacturing PMI popohnat trh až skoro k 11200. Jak se vypořádáváte se zprávami? Já se po několika špatných zkušenostech raději držím stranou a čekám, kam se trh vydá. Často je obtížné nastavit SL do logické zóny, skluzy a volatilita jsou nepříjemně vysoké. Věřím, že pro zkušenější obchodníky může být vyhlašování zpráv zajímavou příležitostí, proto by mě zajímaly zkušenosti ostatních.

14323

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Skap: Díky za odpověď. Já ještě nejedu live, stále sim a znovu backtest... Abych se ti přiznal, tak systém řízení obchodu hledám. Momentálně při vstupu do obchodu mám nastavený SL fix USD 50 a PT se snažím umisťovat do logických zón, kde RRR stanovuji min od 1:1,5 a více. Používám timeframe 600 tick.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:
K vasemu grafu, osobne bych vzal prvni obchod, odpovida memu systemu, a vstoupil bych na cervene usecce:-). Jinak jak rikate o tech zpravach, zatim nejsem tak daleko abych o nich vedel, takze v podstate je neberu v potaz. Jen jsem vypozoroval ze kdyz trh dela velke usecky, tak se nevyplati vubec obchodovat, mate stejny nazor?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neobchoduji FinWin, tak nevím jestli bude mít pro tebe cenu můj postřeh.

Na tvém grafu bych uvažoval o signálu 1-2-3 v 1521, ale já tam potřebuju ještě vidět určitý singál na bollinger bands, zdá se mi že signál ke vstupu už přišel dost pozdě.

Nejkrásnější signál přišel v 1553 do shortu, kdy trh vytvořil sving s nižším high, ale CCI 14 vytvořil nové high, tedy krásná CCI divergence do trendu a pokud bych nevstoupil hned na close svíčky v 1553, tak bych vstoupil limitem po prolomení low předchozího svingu v 1557

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, přikládám jeden denní graf, se kterým si nevím vůbec rady. Chtěl bych se zeptat na to, jestli by jste daný graf obchodovali po případě jak by jste vstoupili. Finwin mi sice ukázal pár signálu, ale všechny nic extra. Zatím jsem vypozoroval, že pokud graf tvoří svíce, které mají velkou hodnotu, tak asi nevstupovat vůbec. viz obrázek.

14383

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuším, že Finwin by se měl obchodovat spíš v trendu. Po 16.00 by se dalo tedy uvažovat o vstup do krátké pozice, po 16.25 do dlouhé po cca 16.40 už nelze uvažovat o ničem, až později, zase krátká na konci. Ten vstup byl risk s malou pravděpodobností na úspěch, pokud bych do toho vlezl tak ten výstup bych asi řešil jinak. Buď bych dal SL nad swing nebo a to spíš bych to zaříz v okamžiku, kdy to evidentně neprorazilo. Tj. výstup na té 3 svíci po vstupu, pokud by to šlo. Co se vstupu týká u short bych vsázel na průraz toho dna a vstup bych po 17.36 umístil pod to low z 16.00. Výše uvedené je jen můj názor - nebral bych to jako dogma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Imik: no o tom vstupu v 16:25 jsem taky premyslel, ale zase trh je nad EMA, coz bych uz vybocil z planu a vlastne stejna situace byla u toho vstupu v 17:36 na Long, kde zase byl pod EMA. Zjistuji, ze dny kdy nemam obchod, nebo spise konkretne ty seance tezce nesu, jako ze mi neco unika. Ale snazim se cekat na tzv.: Nejlepsi ostrov :-)
Moc diky za reakci a nazor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro správné posouzení, na kterou stranu vstoupit je dobré alespoň z mého pohledu určit tendenci, kterým směrem se ten den trh rozhodne jít, tj. nahoru nebo dolů a do tohoto směru hledat místa pro vstup. Pokud trh protíná Emy tam a zpátky je jednodušší ho nechat plavat. Od 16.15 do 17.55 se trh začínal (alespoň na tom grafu) profilovat jako klesající a pokud by prorazil ono dno (to nevím YM neobchoduji) je podle mne velká šance, že půjde ještě níž, vytvoří další nižší low, další nižší swing a tudíž i šanci na zisk. Je to však i otázka přístupu a každý to může vidět jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobrý den a hezkou neděli všem. Doufám, že tu nejsem moc mimo téma, ale vhodnější se mi nepodařilo najít. Začal jsem dnes zlehka backtestovat WCCI. Pro mě jakožto začátečníka mi přijde nejlehčí, protože už je to ucelená skupina pravidel ověřených v praxi. Přesto jsem hned narazil na velmi nepříjemnou situaci, která si nejsem jistý jak zobchodovat. Jde tedy o 3minutový graf YM z 23.3.2010. Prakticky celý obchodní den (počítáno od cca tech 15:30) nebyl žádný zajímavý signál. Teprve až ke konci dne se utvořil pěkný uptrend. Bohužel podle všeho by se to nedalo dle WCCI obchodovat, z čehož jsem malinko rozmrzelý. Zkouším zatím jen ZLR. Potencionální vstup jsem označil zelenou šipkou, ačkoliv moc jistý si nejsem, protože je dost blízko +100. Nicméně všechny ostatní pravidla jsou dodrženy, takže by to měl být validní vstup a v podstatě i je. Chvíli se to převaluje a pak to vystřelí do uptrendu, takže z hlediska úspěchu je načasování poměrně dobré. Nejsou tam ani žádné velké korekce, takže SL by to ustál. Problém je ve výstupech. Aktuálně zkouším aplikovat 5 různých a dělám si statistiku, který by byl nejvíce úspěšný. Bohužel drtivá většina (4 z 5) by mě v této situaci vyhodily jen o pár úseček dál, těsně předtím, než se začal rozjíždět ten uptrend. Jediný přeživší by byl PT. Zvažoval jsem i kdyby vstup byl až později na skutečném začátku trendu, jenže tam není splněné úplně základní pravidlo ZLR, které je moc vysoko. Jaký je váš názor ? Myslíte si, že má smysl hledat nějakou metodu, která by takovou situaci úspěšně zvládla nebo to nechat být a raději to vůbec neobchodovat ?

15643

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Udeřil jsi na hlavičku jednu z důležitých dovedností, se kterou se každý trader dříve či později setká. Když trh nedává žádný smysluplný signál ke vstupu, tak je třeba být rád a čekat na další den. Rozmrzelost přichází ne z toho, že nepřišel obchod, ale z toho, že trader vstupuje do obchodů, které si sám vymyslí, protože trh žádné nenabízí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, tohle už tak nějak začínám tušit, že lepší cesta (alespoň určitě pro mě) je větší opatrnost. Jenom problém v této situaci (a určitě takových bude víc) je ten, že by byl validní vstup a vystoupil bych o chvilku později se ztrátou (i když velmi zanedbatelnou), ale horší je pak ten psychický efekt, že o kousek dál se to rozjelo a nadělilo by to pěkný profit. Takže tu není ani tak problém toho neobchodovat jako spíš následné rozčarování z výsledku.

No nic, uvidím co mi dál řeknou testy, třeba se mi podaří vysledovat nějaké pravidlo, které by tohle zvládlo lépe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, jak vidíte poslední dny v trhu DJ? Po pořádném downtrendu způsobeným zejména stavem Japonska, tu máme korekci, která se pozvolna vleče směrem k 12000 bodům. Abych pravdu řekl, tak jsem minulý týden v pátek a včerejší pondělí neudělal jediný obchod. Pokud jste snad někdo obchodovali, i byť neúspěšně, tak se podělte.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...