Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Vás,
chci se zeptat jestli někdo zkoušíte na YM replay market v Ninjatrader? Jestli ano, používáte FinWin?Protože sám to na něm zkouším, zatím nemám moc obchodů, ale tak snažím se denně aspoň jeden graf, někdy dva, jak je čas a zaráží mě jak trh často chopuje (grafy od 13.9.2010) takže mnohdy nemám ani obchod, chci se zeptat, jestli máte podobné zkušenosti?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

archi, sice neodpovim primo na tvoji otazku, ale to je dobre. cim mene obchodu tim lepe. Vsecky em chopuji.
Trpelivost.
To ze trh chopuje si dobre zaznamenavej, hlavne screeny, co se stalo, jak se chova CCI nebo jine indikatory, EMy. vsechno se ti v budoucnu bude hodit, ja treba mam screeny z 40 chopu za rok. vsechny druhy.postupem casu, jak budes hledet na trhy ...si vybudujes cit pro trhy a potom jiz sam poznas kdy se tvori chop.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ArchonTykew Napsal:
-------------------------------------------------------
> H0moun:
> a ty uz obchodujes YM real? nebo taky jen
> zkousis? A myslis si ze je lepsi hruby backtest,
> kde vlastne vidis jak co dopadne, nebo replay?

Ja obchoduji live TF, ale vsecky e.miny koreluji podobne. Reagoval jsem na pocet obchodu a to, ze trh je posledni cca 2 tydny v chopu nebo ve strane, ale obchodni prilezitosti jsou.

Co se tyce backtestu, replay sem nikdy nepouzil.

Muj backtest: po precteni manualu, jsem mel hruby plan s jakymy paterny,indikatory. Zacal sem na ym, potom es potom nq a skoncil jsem u TF, ten mi sedi.
Prvni backtest byl jen abych vedel jestli je to dobra myslenka. udelal jsem cca 30 obchodu, jen zakladni pt sl. jestli se s tiim da neco delat. Dalo a tak sem se pustil do hrubsiho backtestu tim, ze sem si nacetl treba 3 mesice, a jel jsem ssvicku po svicce, jak sem dostal signal vstoupil jsem , hodnoty jsem zapsal.

Treti backtest byl ten, ze sem si vytiskl cca 100 screenshotu a ty jsem si rucne projel a psal si do grafu, proc co jak, co by se dalo delat,



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fogos:

Já koketuji pár měsíců s FinWin na YM, volume 500. Zkoušel jsem i vol 1500, ale 500 mi vyhovuje víc. Pokud trh slušně jede, svíčky se vykreslují do jedné minuty, v chopu od dvou minut a výše. To je pro mě první vodítko jak oddělit chop a jedoucí trh. Signálů je samozřejmě dost, ale snažím se hodně filtrovat a posuzovat celkovou situaci více diskréčně. Zároveň trh sleduji z větší vzdálenosti na 15min a 60min grafu k posouzení hlavního trendu a důležitých SR úrovní. Likvidita mě osobně přijde ok, jsou slabší dny, ale občas i pěkné trendy. První polovinu roku jedu v replayi, takže zatím nedokážu posoudit.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:

Díiky za info, já aktuálně tedy jedu na volume1200. Volume 500 je na mě příliš rychlé:) Jinak máte pravdu, vyplatí si počkat na lepší pohyby (teda pokud je člověk pozná:), protože za týden se jich pár vyskytne a bohatě postačí na průměr 400USD za týden.

Hodně úspěchů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska to byl neuvěřitelný chop, to jsem hodně dlouho neviděl. Obchodoval někdo?

Fogos: Jedete Finwin nebo jiný systém? Mohli bychom sem občas dát nějaký screen k porovnání a zkonzultovat, jak poznat, kdy se blíží ty správné pohyby :-) Bohužel jako skoro každý nováček pravidelně odevzdávám svoje nastřádané profity v chopu. Zjistil jsem, že až příliš často obchoduji svoje přání, kam by trh měl jít, než skutečný stav trhu.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...