Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

Prudil:

neni zač, snad to pomůže..ad ta jednoznačnost signálu..ono to i u PA může fungovat takhle mechanicky..jen si člověk musí nastavit jasná pravidla..tj. já vidím problém v tom, že lidi si jasně neurčí, jak má DT/DB vypadat a pak třeba berou obchody, které s DT/DB nemají po zpětném zhodnocení nic společného...

lze si říct, z kolika svíček se skládá noha swingu, jaké a kolik swingů může patern tvořit, o kolik ticků se mohou lišit vrcholy formace, jestli počítám vrcholy formace od jejich high/low, nebo od zahuštěné oblasti atd...je toho spousta, ale jde to udělat velice jednoduše a jednoznačně...jen to asi opravdu potřebuje víc screen timu, aby člověk rychle identifikoval tu či onu formaci...

určitě zůstaň u toho, co se ti zdá ok a co ti sedí a to zkus dál rozvíjet v tom papertradingu..ono to vyžaduje čas a nějaký přirozený vývoj...

ať se daří..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

iigis, mozne to je, ale nedava to moc smysl.

1. blokuje se ti plny margin (ale to zalezi od brokera, slysel jsem, ze nekteri davaji intraday uz driv).
2. je zde nizsi likvidita, takze se skluzama v plneni bude temer nutne pocitat, i kdyz s jednim nebo nekolika kontraktama nebude problem
3. trh v teto dobe vetsinou moc netrenduje a kdyz uz se dostanes do trhu, je zde dost velka pravdepodobnost, ze te prvni divocejsi pohyby po otevreni vykopnou z tve pozice.

Osobne bych byt tebou pockal az na otevreni a tradoval az v hlavni obchodni hodiny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:
Hlavní obchodní hodiny trhu YM jsou 15:30-22:15. Protože jde o elektronicky obchodovaný trh, je možné jej obchodovat prakticky nepřetržitě, pouze s pauzou 22:15-22:30. V době mimo hlavní obchodní hodiny je ovšem na trhu velmi nízké volume(likvidita), což znamená, že se nedá obchodovat více kontraktů a trh reaguje trochu jinak něž v běžných obchodních hodinách.
V tebou uvažovaném čase od 15:00 se ovšem volume již trochu zvedá, takže některé strategie se dají docela dobře s 1 kontraktem obchodovat od této doby. Ovšem je potřeba počítat s úvodními pohyby po otevření trhů v 15:30, které mohou být někdy docela divoké.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taky se chystám na tento trh, ale momentálně jsem v rané fázi backtestu, takže až tak někdy za rok :-)) když už sem teda píšu, menší dotaz: Vyjel jsem si historická data v Ninjovi... koukám, že tam jsou i silné pohyby třeba už od 8:30...tak mě to přivádí na myšlenku, jestli Ninja nebere americký čas, ale spíš je to jen asi mýlka, a Ninja má na ose x čas normálně středoevropský a zajímá mě jen 15:30+ že?

a když už jsem u toho ještě jedna věc mi vrtá hlavou, jak to je s časovým posunem? :-)) bere na to Ninja ohled?
sry že jsem trochu offtopic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, s likviditou tohoto trhu je to tak, ze pokud byste si udelal backtest za rok 2009, pak se volume vyrazne snizilo zhruba v polovine roku a opet se zacalo zvedat az letos pri obchodovani U kontraktniho mesice, presto stale nedosahuje prvni poloviny roku 2009. Je treba svuj timeframe menit dle aktualni likvidity, zvlaste pokud obchodujete na alternativnich grafech. Momentalne je zebricek dle volume nasledujici: YM, TF, NQ, ES. (nejnizsi-nejvyssi).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

×
×
  • Vytvořit...