Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To glader:
dík za objasnenie. Takže ten vstup by mi už mohol byť aj jasný. Len som nenašiel celkom uspokojivú odpoveď na moju prvú otázku, citujem z Vegasa: Akonáhle sú fibo úrovne prerazené, hľadáme technické indikátory, ktoré signalizujú obrat v trende... Asi to bude dosť závisieť aj od štýlu a miery znášaného rizika individuálneho tradera, ale stále neviem, či prerazenie fibo je platné až vtedy, keď Close danej sviečky skončí nad fibo, alebo stačí aby cena len v priebehu sviečky "ťukla" cez fibo.
Ak to už bolo napísané resp. Vegas to niekde píše a ja to stále nevidím, tak sa ospravedlňujem, ale stále to nechápem :S.
P.S.: Alebo stačí ak sa tvorí napríklad Hammer, ktorého knôt zasahuje cez fibo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To glader:
to je skôr otázka na Tawa, ktorý to spomenul pred pár stránkami, takže si ho dovolím citovať:....... jinak dneska Vegas doplnil svuj VWB model o dalsi 2 pary, kterymi jsou EUR/CHF (doporucuje model 1) a GBP/JPY (doporucuje model 4) a vzdy dosahovani prvnich urovni..... nechal se rovnez slyset, ze planuje zacit obchodovat s timto systemem i dalsi futures trhy nez jenom sp500

To tawa:
pripájam sa ku gladerovi s prosbou o link na tieto nové menové páry, ak ho máš k dispozícii...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Glader>> osobne mam hodne jiny pristup a spise se orientuji podle pohybu ceny (a pro potvrzeni obcas kounu na pattern), takze vicemene jenom vyuzivam Pending Ordery, a vzdy v klidu si pripravim dopredu scenar co musi cena udelat, aby se mi vyplacelo vstupovat do pozice a jenom cekam az to par provede.... takhle se snazim vyhodnocovat tak 3x denne.... nejvetsi slabinou je samozrejme SL, ale myslim si, ze trochu vice cilevedomejsim pristupem a vedenim evidence o pohybech, bych tyhle nedostatky byl schopny vice eliminovat

jinak modely a nove pary jsem uvadel par stranek dozadu

Galant>> na EUR/CHF bych si daval velky pozor a zatim mu moc neveril, protoze tam vidim hodne velky uptrend, nemam z toho dobry pocit, mozna bych pockal jestli cena se nahodou nedostane na druhou uroven

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tawa:
máš pravdu. Uptrend je tam zrejmý a pekne čitateľný v podstate už od 9.januára, takže pomaly dva a pol mesiaca. Veľmi pekne sa to pohybuje v rozpätí prvej fibo úrovne a tunelu. V každom prípade ho zatiaľ len budem sledovať, keďže si ma naň upozornil len pred pár dňami, takže mám zatiaľ len chabú predstavu ako sa správa.
V každom prípade sa musím do tohto Daily systému hlbšie zavŕtať, keďže dvaja najaktívnejší "daily tunelári" ;) majú rozdielne pohľady na vstupy: jeden podľa pending orders, druhý podľa market orders.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tawa:

Zajimave. Ano i ja jsem premyslel jak mam k VD pristupovat...Ale prece jen Tvuj system je trosku agresivnejsi. Jak jsem napsal, svicka muze rychle prorazit fibo a mizet do zavratna. Okamzite to sezere SL a jsme namydleni :)

SL je otazka sama pro sebe, ososbne myslim ze SL 50 pips je málo, spíše tak kolem 80. Je fajn, ze tady máme toto forum a tak se informovat o jednotlivých vstupech, patternech a jednotlovych tradech...

Ty nové páry jsem jeste vubec neskouknul, asi to udelam o vikendu az si jemne vydechnu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Galant:

Je to jen osobni pristup k tomu market pohledu. Me stacil jeden "pruser" na CAD, kdyz jsem vstoupil hned rano pri obracujicim paternu...jen diky stesti jsem z toho nakonec profitoval. Ted uz vim, ze behem dne vstupovat asi nema cenu...

Ale urcite jak rikal tawa: monitorovat nejmene 2x denne a nejlepe 3x

Vecer a rano GMT /CET/ je nutnost...V noci kolem 22HOD CET je uz jasne jaky pattern mame pred sebou a tak situaci vyhodnotit...


Jo jeste posledni vec k tomu uptrednu:
Pokud nam to vyzere 2x po sobe SL tak ja pripravuji strategii na vstup pres posledni fibo utoven a hedge na trend...SL mi pak vyrazi VD reversal...ale pokracuje pres hedge pozici a pokud vydrzime jako napriklad v minulosti JPY...tak delame i stovky pips na trendu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Glader a Tawa:

ďakujem za informácie a poodkrytie Vášho spôsobu obchodovania VD (tu). Opäť mám nad čím premýšľať. Zjavne bude potrebné vybrať z toho to, čo bude sedieť môjmu prístupu k trhom a v neposlednej rade aj prístupu k PC, aby som mohol trhy dostatočne a včas vyhodnocovať.
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čolvěk je tři dny bez internetu a nestačí se divit - v Sidově koutku přes 200 příspěvků... :)

Galant, Glader, Tawa...
někde v diskuzi o Vegas Daily se na ty stopky a vstupy Vegase ptali, a jestli mě paměť neklame, tak prostě používá candle paterny, stopky má klidně i 190 pips!!! (nic pro malé účty :) ) a vstupuje během svíce - když mu to vyrazí stopku a otočí se to zpátky, tak vstoupí během dne klidně podruhé. Po druhém vyražení stopky už čeká na nový trend. Ovšem - jak už tady zaznělo - chlap s dvaceti lety praxe v tradingu už má jiné oko než my...
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vím že opravdu jen blázen kouká na měny se spreadem vyšším jak 5 bodíků ovšem takže mě nekamenujte když jsem skočil do EUR/AUD na short pozizi na 1.6926. co na to že je spread 14 bodíků, když se zaplatí tak ta jízda vždycky stojí za to. Sice jen jeden minilot ale o to více si ho hýčkám. Nejede v tom náhodou někdo taky? nechce se někdo přidat? je to jen 14 bodíků, no tak ať v tom nejsem sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak tady to je EUR/AUD a jelikož jsem začátečník, tak jsem zadal entry prodej když jsem viděl že se bude vytvářet dvojitý vrchol na 2 hodinovém grafu, samozřejmě že jsem zatíženej na daily vegas, takže jsem vycházel z daily grafu, navíc mi přišlo že v očekávání hurikánu č 5 oslabil australský dolr o více jak 600 bodíků nakonec to nebylo tak hrozný takže jsem předpokládal během několika dní návrat min o 300 bodů zpět, ale raději více.

1093

1094

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...