Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

TO:Namodro :D
DÁVÁM ZA PRAVDU,testuji na ostro (už to slovní spojení :D) vegasovy tunely a ono to je tak, že co vydělám na tunelech (dlouhodobější obchodování), ztrácím na pozičním obchodování. Nejkrásnější pocit je, když má člověk otevřeny 4x pozice a každá je od 110 až po 20 pips v zisku (prostě všechny v černých číslech), to je to nejepší.Traderské srdce si plesá a člověk má čas se vklidu dál vzdělávat. :)
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Oprava mého předešlého příspěvku:
strácím ne na pozičním ale intradenním obchodování.

Dále:
to:tawa
---------
No osobně bych NZD/USD (nebo USD/NZD-jak který broker) ještě počkal. Weekend je short a 4hour je celkově taky short, ale kratší MA je pod a začíná stoupat. Tam si myslím, že je to pár dní ještě na vyčkávanou. Před dvěma dni jsem otevřel krátkou USD/CAD, ale stále se to mele +20-50 pipsů. Ale od toho je to daily method...Takže budeme čekat a čekat třeba měsíc...... :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnesek neprinesl nic prevratneho, takze ceny na konci dne se pouhybuji na vcerejsich minimech/maximech.... maximalne mohlo dojit k mirnemu vylepseni..... akorat bych mozna upozornil na par USD/CAD, tenhle vyvoj se mi na nem prilis nelibil, zatim drzi trend tohoto tydne a nic to nemusi znamenat, ale dneska se toho minima vzdal az prilis lehce, osobne jsem trochu pritahnul SL

btw. jenom me tak napadlo, nedrzi nekdo z tech co pouzivaji VWB jeste porad Long na EUR/JPY, protoze pokud by se nekdo drzel striktne documentu tak vsechna cest :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek: k te diskuzi o automatu: je to o rozhodovani. Ja mam pravidla, kterych se drzim. Fibo nedodrzuju striktne - pokud trh jede, necham linii prorazit a vystupuju pri zaseku, pokud zacne tesne pod fibo linii vahat, hodnotim potencial trhu. Snazim se ziskat cit a psychickou odolnost :) U prvnich dvou fibo neresim stopku - po protnuti prvni fobo posunuju SL jednoduse na vstup. Po protnuti druhe fibo cekam, co bude a kde se utvori nejaka major rezistence. Casto nechavam stopku stale na vstupu, ale nekdy (zvlast kdyz se trh vycerpa) chranim cast profitu. Muze se obcas stat, ze mi to stopku vezme a pak to pojde dal, ale vzhledem k tomu, jak daleko ji umistuju (kdyz uz), tak to neni zas tak divoka pravdepodobnost :)
Zobchodoval jsem takhle 10 obchodu na demu a 13 obchodu v realu, takze to neni nic letama proverenyho :) Kazdopadne mi to takhle vyhovuje. Potrebuju kvuli psychice nad obchodem mit aspon trochu kontrolu. Navic mi to podle backtestu sedi trochu lip nez ta tva metoda.
Ad vstupy - taky to ladim podle S/R na kratsich timeframech. Nekdy davam vetsi stopky nez ty, maximum 30 pips na kontrakt vcetne spreadu. Snazim se je drzet na logickych mistech vzhledem k technickym urovnim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Dzink
Děkuji za upřesnění tvé metody tunelů. Pokud se cena od druhé fibo začne vracet, do jak velkého profitu posuneš SL, prosímtě? Já se s tím potácím taky a nejsem si jist, co vychází lépe. Ale pokud píšeš, že to vychází lépe, věřím tomu a podívám se na to. Takže pokud tomu dobře rozumím, jediný rozdíl mezi námi je v rozhodování, zda-li nechat zbytek pozice po druhé fibo nebo ji taky ukončit... Tím jsem chtěl říci, že u těchto metod už jsou snad skoro všechny možnosti způsobu obchodování vyčerpány. :) Což je i pro začátečníky pozitivní zpráva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz to protne druhou fibo a vraci se to, tak cekam a SL mam na vstupu. Kdyz se to rozjede prez druhou fibo dal, rekneme do poloviny ke treti, tak zacnu premyslet, co s nacatou pozici. Posouvam SL tak na prvni fibo, kdyz se to zacne blizit k cili, tak postupne pripravuju vystup (tj hledam, jestli tam nekde pobliz neni nejaka rezistence, ktera by to zasekla tesne pred). Clovek nesmi stopku posunout moc tesne. Je to narocny, zatim to delam takhle a sleduju, jestli by jiny alternativy nefungovaly lip. Delam si poznamky a tak :) Zatim mi vychazi lip tahle alternativa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sice nepouzivam 1hr metodu, protoze mi vubec nesedni zpusob vstupu, ale globalne bych se priklonil k tomu co Dzink pise.... pokud trade uspesne probehne a my mame posledni cast pozice.... neni kam spechat.... scalper se raduje z pipsu na prvni urovni, slusny profit sklizime na druhe no aaa co mozna z toho bude nakonec dojna krava :).... vyplaci se ty pohyby pak sledovat z povzdali, treba poslednich par dnu na paru EUR/JPY, minuly tyden jsem ho uz radeji zaviral o 100pipsu niz nez je ted :) ....ale mely by tam byt nejake hranice a vic zkusenosti, at z toho nakonec neni, ze kdo chce vic nema nic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Dzink
Díky moc za upřesnění tvého postupu. Ještě co se týče vstupu, možná že se na to dívám nedokonale,špatně, ale píšeš, že dáváš stopku na nulu až pokud cena se dostane mezi druhou a treti fibo.
Co se týče posouvání SL:
Backtestoval jsem to na nějakém páru skoro půl roku a nejlépe mi vycházelo stopku posouvat na nulu když je profit 20-30pipsů v plusu. Nepíši to tady proto,abych se nějak chvástal. Spíše proto, pokud jsem něco přehlédl, tak mě opravte.
Proč.:Tím eliminuješ střihy přes tunel. Protože když se to vrátí(často se stává), ty jseš bez ztráty.A pak buď otevřeš na druhé straně tunelu nebo čekáš na proražení malých S/R.Tím by se měli eliminovat obchody kolem tunelu (když ho stále prořezává) na max.3 a to ještě ten poslední by byl ziskový.
Díky Dzinku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tem vystupum na poslednim lotu: trochu me ted mrzi, ye jsem nevzdrzel s frankem dele a ze jsem posunul stopku u cable moc tesne, vidim tam 170 pipsu co jsem takhle zahakoval :P
ad vstupy: kdyz se divam na svy vstupy, jsem spokojeny s tim, jak se stopkou hybu. Kdybych delal to co popisuje tawa, spis by me to vyhazovalo nez ze by mi to prospivalo. Kazdopadne tohle hodne zalezi na zpusobu jak do trhu clovek vstupuje. Mymu videni trhu ted vyhovuje vetsi stopka, opatrny vstup a cekani na pruraz rezistence okolo tunelu, pokud nejaka je.
Ale - rikam, je to vsechno jeste hodne cerstvy. Tech par obchodu co jsem udelal je zatim spis takovy zkoumani (i kdyz musim zaklepat - financne uspesny). Na druhy strane - nic neni dokonaly :) Kdyby to fungovalo dal takhle, budu spokojenej. Ze 13 obchodu mam 5 ziskovych s celkovym profitem 637 pips. A to musim rict, ze jsem jeste platil dan za nezkusenost, mohlo to byt mnohem lepsi ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...