Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jedna z alternatív pre breakout systémy
Urči trend ( napr EMA 80, SMA144 na 15 min TF alebo inak ako chceš)
Zadaj range v nastaviteľnom čase ( napr 0-4 GMT, alebo 5- 9 GMT alebo ako chceš)
Ak je range viac ako x pipsov neobchoduj (cca 40)
Zadaj initial stoploss na opačnej strane range (podľa pravidiel HANS123) alebo pevný stoploss
Zadaj prvý vstup za market na konci vymedzeného času ( napr o 4.00 GMT) , ale iba v smere trendu
Zadaj druhý vstup niekoľko pipsov nad aktuálnou hranicou Bollinger bands iba v smere trendu (long nad hornou hranicou, sell pod spodnou hranicou BB)
Exit ak :
- na grafe sa vytvorí protitrendový pattern wcci ( v indikátore wcci patterns hist č.5 alebo 7, pričom ghost je platný iba na ukočení sviečky)
- indikátor SSTO 14,3,3 prekoná hranicu 20 alebo 80 a vracia sa k nule
- cena klesne pod ADXMA
Všetky signály pre exit sú platné iba po 13.00 GMT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kofis:

Budem ti vdacny a vydrzim tiez:))). V tej verzii, co som postol je aj mm, ale nejako dobre nefunguje. Ked sa bude dat, skus aj nejaky popis k tvojej verzii, ak to neni napisane v kode, aby som z toho nebol jelen:)). A ako sa ti s nim dari live? Pipsy pribudaju?:)
Ozaj, ako to myslis s tym pouzivanim 2 krat? Akoze na dva rozne menove pary na raz? Alebo to zle chapem?
Kazdopadne, velka vdaka.

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech :

myslim ze v jednoduchosti je sila, nechci to moc komplikovat. - súhlasím

spis zvazuju jeste zjisteni tydenniho trendu a davat order jen v souhlasnem smeru. - neviem

co se tyce ATR - možno by bolo dobré doplniť posúvanie stopky po čiare indikátora ATRSTOP na 1 hod TF

muj pocit je ze BE po x pips profitu na 0 nebo entry +x ..
po BE moznost TS zadanym systemem... vice moznosti - v tvojom EA som našiel iba BE na nulu , mohol by si to doplniť ? (alebo som prehliadol)

TP bych vubec nedaval, naopak bych zmenil close EOD na volitelne, abych mohl jet vice dni. - súhlasím,vôbec by som nedával close na EOD

Tolik SL dle ATR bubec netusim, neni to problem tam pridat - budem rád ak to tam pridáš

- rozhodne prínos by bol obmedziť range, mám to otestované na breakout systémoch od nicka TR - budem rád ak to tam pridáš






Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11:

po BE moznost TS zadanym systemem... vice moznosti - v tvojom EA som našiel iba BE na nulu , mohol by si to doplniť ? (alebo som prehliadol)

Neprehlidl. Ta EA je upravena HANS123MV22 od Milana.

Pridam BE +- relative pips

Tolik SL dle ATR bubec netusim, neni to problem tam pridat - budem rád ak to tam pridáš

Pridam. Kolik?
koef=2
double value = iATR(NULL,PERIOD_D1,21,0);
if(Point == 0.01) value = value*100;
if(Point == 0.0001) value = value*10000;

Stoploss = value*koef;

- rozhodne prínos by bol obmedziť range, mám to otestované na breakout systémoch od nicka TR - budem rád ak to tam pridáš

tomu nerozumim, muzes mi priblizit o co jde, co to ma delat, jak to funguje?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Tolik SL dle ATR bubec netusim, neni to problem tam pridat - budem rád ak to tam pridáš

Pridam. Kolik?
koef=2 - nastaviteľná hodnota - ( cca 4, na jedno desatinné miesto)
double value = iATR(NULL,PERIOD_D1,21,0); - to je pre periódu 1 deň ? podľa mňa lepšie na 1 hod, hodnoty 21 a 0 by tiež mohli byť premenlivé ?
if(Point == 0.01) value = value*100; no na jeník som breakout systémy ešte nikdy neskúšal
if(Point == 0.0001) value = value*10000;


Stoploss = value*koef;

- rozhodne prínos by bol obmedziť range, mám to otestované na breakout systémoch od nicka TR - budem rád ak to tam pridáš

tomu nerozumim, muzes mi priblizit o co jde, co to ma delat, jak to funguje?
- Ak rozdiel max cena v range minus min cena v range je viac ako x pipsov - neobchoduj



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej,
popis je v EA a cesky,takze to pochopis.To ze se nestiha modifikovat,jsem vysledoval teprve nedavno a to kdyz na jeden par zadavam dvoje rozdilne nastaveni.Delal jsem to,abych rozlozil riziko.Ale ted pouzivam jednu objednavku s modifikaci trailingu.No uvidis,treba ti to bude stacit. Vysledky ale nejsou o systemu,ale spise o tom kdy neobchodovat/obchodovat a s jakym nastavenim.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...