Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

mozna bych tady trosku polemizoval, protoze kdyz jsem si hral s Hansovym breakoutem a nasledne na to aplikoval takovy LeadRisk, vyzivnost systemu se znacne zvedala a zejmena featurka v podobe BreakEvenu + nejaky pips hodne zvedala celkovy profit, viz. Ronovy stranky, ale problemem trosku je dat dohromady EA s timto MM a rovnez trosku zkusenosti pri nastavovani jednotlivych parametru (to povazuji za hodne dulezite), takze pak v praxi to bylo pro mne tezce vyuzitelne... a v ramci pohodli a prehlednosti porad jedu fixedrisk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No pokud dodrzime MM dle ruletoveho systemu, tak neprodelame nikdy (*)... je to jen o vysi kapitalu, ktery do obchodu celkem muzeme investovat - v tomto pripade NEexistuje nemam love... (tato situace znamena totalni bankrot obchodnika a proto neznam casinu, ktere umoznuje NEomezenou vysi sazek - vedi, proc...)

(*) a ono to nemusi byt v profitabilnim systemu nijak strasne... - dokonce system, ktery ma Risk/Reward pomer 35:20 (za predpokladu vice jak 50% uspesnosti) neni moc slozite ukocirovat - zrovna tu pocitam, kolik chci riskovat v jedniom podobnem systemu - ale pokud mam system, ktery nemel v historii vice jak 4 ztraty (bezne 1-2) po sobe - dobra, rekneme, ze jich bude i 6, tak potrebuji pri velmi opatrnem systemu jen 121 nasobek velikosti pocatecniho lotu a pri stredne riskantnim 168-mi nasobek.. - pokud zacnu s miniloty (nebo mikro) neni ani nijak extra velky ucet treba... A pokud tolik penez nemam, tak pomuze Kellyho formulka...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kofis: to je jedna cesta, ja jsem v trochu jinem systemu (tam byl pomer S/L k T/P natvrdo na 1:2) hledal ale jeste neco jineho... - a sice zavislost S/L na dosazenem zisku v plusove urovni... - dosel jsem treba k zaveru, ze se v ramci roku vyplati ozelet 2 ziskove pozice, pokud mi posun S/L o 10pips pri dosazeni urcite urovne zachrani celkem 40 ztratovych pozic o 10 pips (a tedy ve skutecnosti 200 pips vydelam) apod. Takove opicarny je vsak treba testovat opravdu na nekolika LETECH (mesice jsou hrozne malo) zpet a tridit to treba dle roku - kazdy rok vybrat dobre uhybne manevry s tim, ze ty se pak v ramci ruznych roku zprumeruji a vysledek se znovu aplikuje na cele testovaci obdobi... - nedela to samozrejme zazraky, ale je to dalsi cesta (ktera na tomto serveru jeste zrejme nezaznela) jak vyhlazovat equity krivku - o to by nam melo jit predevsim...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V prilohe je backtest verzie, ktoru obchodujem live. Ako MM pouzivam fixny risk z uctu - 5%. Este obchodujem swissy okrem kabla. Keby sa nejako dalo, mohli by sa vylepsit vystupy, aby sa nestalo, ze relativne pekny zisk skonci na BE. Skusal niekto spravit verziu, ktora by nastavovala TP na denne urovne suportov a rezistancii ratanych napr podla pivotov? ALebo podla klzavych pivotov? SL v Hansovi je prakticky variabilne, TP ale variabilne nie je, co pri nizsej volatilite moze byt problem. Tak isto BE nie je premenlive. Co vy na to? Navrhy? to tom: Verzie, ktore pouzivaju ATR pre trailovanie SL su v orignalnom vlakne Hansa. Pracuje na nich nick TR. Keby sa dalo menit aj TP podla daily ATR, alebo podla dennych pivotov, alebo klzavych pivotov, mohlo by to zlepsit vysledky. Co povies? Ja programovat neviem, ale keby sa ti na tom chcelo popracovat, alebo niekomu inemu, mohlo by to za nieco stat. Hm? Maatej

3275

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Maatej:
Prave verzi, ktera urcovala SL,PT a posun do BE na zaklade ATR jsem mel vytvorenou na notebooku, na kterem mi odesel HDD. EAcko nebylo jeste uplne vylazeno, ale melo hodne hezkou equity. Jinak notebook mi dneska dovezli opraveny :)) Mezitim jsem to EAcko rychle napsal znova, ale bez ATR. S ATR/SD si budu hrat pozdeji.
Ted jsem dodelal BO system na data. Zada se cas, kdy je vyhlasovana zprava, nastavi to pending nad a pod aktualni cenu.

Tento BO na data je inspirovan Volfovym prispevkem nekde ve vlaknu MT4 (nekdy z cervna/cervence roku 2006), kde se zminoval, ze neco takoveho pouziva s tim, ze PF dosahuje hodnoty 4.

to Volf:
Timto bych se te rad zeptal, jestli takoveto EAcko stale pouzivas, zda mi muzes doporucit nejaky zajimavy tip, zkusenost a jak zadavas data (ze souboru? ja jsem zatim narychlo udelal pres klasicke inputs v properites. Ten soubor by mozna mohl byt pohodlnejsi. Pres vikend bych napsal textak s daty a pak nechal bezet kompjutr - jaky je na to tvuj nazor?).

Hezky vecer! :) Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr: No, to ATR by bolo fajn. Kedy to vidis, ze by to mohlo byt hotove?:)) Na spravy EA je na forex factory a udaje o datach a history tiez. Prikladam super EA, ktore robi presne, co pises. Niekolko minut alebo sekund (podla nastavenia) pred spravami zada entry nad a pod tolko pipsov od aktualnej ceny, kolko chces. Potom modifikuje orders az do vyhlasenia sprav, aby sme sa vyhli predcasnemu vstupu. Po spravach sa vypne po stanovenom pocte sekund. Vysvetlivky: Pipsaway - to je tusim jasne, TP a SL tiez jasne, NDay - datum, kedy sa dana sprava zverejnuje, NHour a NMin - hodina a minuta zverejnenia, CTCBN - nepouziva sa, SecBPO - cas v sekundach pred zverejnenim sprav, kedy EA nastavi entry, SecBMO - cas v sekundach pred zverejnenim sprav, kedy prestane modifikacia entry, STWAN - cas v sekundach po zverejneni sprav, kedy sa EA vypne, OCO - ak true, po vstupe na jednu stranu, entry na druhu stranu sa zmaze, BEPips - posund na BE po x pipsoch, Trailing Stop - jasne, a zvysok je tiez jasny. Fungovalo to skvele, kazdy si to pochvaloval, skvelevysledky s tym mali ludia. Problem je, ze s novymi buildami (od 197) to uz moc nefunguje. Moze byt nejaka chyba v kode. Mozno by si to vedel opravit, hm? Inak system nic viac nepotrebuje, podla mna aspon. Na forexfactory potom najdes aj excel subor so statistikami ohladne sprav a ako ich obchodovat s entrami na obe strany. Co povies, vedel by si opravit ten EA, alebo niekto iny?;) Maatej

3278

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Drobna uprava hans123mv22

Ted jsem to dodelalm nevim jestli to bude k necemu. Zkuste

www.forex-tsd.com/expert-advisors-metatrader-4/5890-hans123mv22-small-modify-v3.html

I sending my small modify this EA.

Add
GMACD filter, EA order send only H4+D1 trend

GBPUSD
TF any
settings icluded for MIG GMT

Regards

This code hot, not tested

www.forex-tsd.com/attachments/expert-advisors-metatrader-4/25137-hans123mv22-small-modify-v3-hans123v3.zip?d=1170968081

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to frantacech:
Vdaka za upraveneho Hansa. Mohol by si, prosim ta, vysvetlit, ako funguje to GMACD a ake periody sa ti osvedcili? Vdaka;).

S ATR by to malo fungovat asi tak, ze napr na 30min, alebo na 1H timeframe sa urci ATR za poslednych x period (to by mohlo byt volitelne) a v nastaveniach sa bude dat urcit multiplikator(nasobok) toho ATR - rozny multiplikator pre SL, pre TP a pre BE (teda aby sa dal nastavit multiplikator a pripadne perioda ATR pre tieto 3 orders). Pre TP by sa mohlo urcovat ATR na vyssom timeframe, napr na 4H, aby sme nemuseli davat velky multiplikator, kedze hodinova alebo polhodinova volatilita nie je az taka velka. Hm, asi tolko. Co na to ostatni?

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr:
Ten EA používám pořád, i když poslední měsíc je to s vyhlašováním zpráv slabší. Ale chce to vést statistiku obchodů, jaká odchylka udělala jaký pohyb, co bys mohl očekávat od dalšího vyhlášení. Ne na všechny zprávy se to dá použít. Pozor na kumulaci více vyhlašovaných indikátorů, to se to vždy pere. Jinak chce to sledovat, jestli jsme momentálně v trendu nebo není přeprodáno, potom může být pohyb meší/větší i při stejné odchylce.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hi Volf,

nemohol by si sa, prosim ta, pozriet na ten AmazingEA, co som postol vyssie? Je to EA na spravy - asi to pouzivas aj ty, alebo mas vlastnu obdobu toho systemu. Od buildu 196 to nejako nechce fungovat. Nevies, kde by mohol byt problem? Vysvetlivky su bud v kode, alebo v mojom prispevku o kusok vyssie.

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

GMACD je indikator z Dolly, ukazuje trandy na vsech timeframe.

Vlozil jsem ho do hanse a nastavil ze hans vklada pouze 1 pending order a to jen ve smeru H4 a D1 trendu. Oba musi jit stejnym smerem, pokud ne, zadny pending, zitra je taky den.
Presto manualni vstupy podle ISAKAS jsou stale lepsi.
www.forex-tsd.com/85578-post280.html

Maatej Napsal:
-------------------------------------------------------
> to frantacech:
> Vdaka za upraveneho Hansa. Mohol by si, prosim ta,
> vysvetlit, ako funguje to GMACD a ake periody sa
> ti osvedcili? Vdaka;).
>
> S ATR by to malo fungovat asi tak, ze napr na
> 30min, alebo na 1H timeframe sa urci ATR za
> poslednych x period (to by mohlo byt volitelne) a
> v nastaveniach sa bude dat urcit
> multiplikator(nasobok) toho ATR - rozny
> multiplikator pre SL, pre TP a pre BE (teda aby sa
> dal nastavit multiplikator a pripadne perioda ATR
> pre tieto 3 orders). Pre TP by sa mohlo urcovat
> ATR na vyssom timeframe, napr na 4H, aby sme
> nemuseli davat velky multiplikator, kedze hodinova
> alebo polhodinova volatilita nie je az taka velka.
> Hm, asi tolko. Co na to ostatni?
>
> Maatej


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Frantacech : podľa predbežných testov na prvý pohľad veľmi perspektívne
Dovoľujem si navrhnúť nejaké možnosti úprav pre HANS123MV3, možno sa niečo z toho uplatní

Namiesto GMACD by bolo možné určovať trend podľa dvoch ADXMA s rôznymi periódami
Initial SL nezadávať pevne , ale ako násobok aktuálneho ATR, ale max . určitý počet pipsov
Po dosiahnutí určitého zisku, neposúvať BE na nulu, ale na + určitý počet pipsov (napr zisk je 20 pipsov , posuň stop na entry +5 pipsov)
Po dosiahnutí BE možnosť posúvať stop po čiare indikátora ADXMA alebo po čiare indikátora ATRSTOP
Možnosť neukončiť obchod na konci dňa, ale až pri splnení podmienky pre exit
Možnosť exitu na protitrendovom patterne WCCI ( ak na 15 min TF je protitrendový pattern a čas je po 13.00 GMT – nastaviteľná hodnota - ) Pattern ghost je platný iba na konci sviečky.
Entry súčasne pre dve jednotky naraz ,na WCCI exit len pre jednu jednotku a druhú posúvať

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11

ja myslim ze v jednoduchosti je sila, nechci to moc komplikovat.

spis zvazuju jeste zjisteni tydenniho trendu a davat order jen v souhlasnem smeru.

co se tyce ATR

muj pocit je ze BE po x pips profitu na 0 nebo entry +x ..
po BE moznost TS zadanym systemem... vice moznosti

TP bych vubec nedaval, naopak bych zmenil close EOD na volitelne, abych mohl jet vice dni.

Tolik SL dle ATR bubec netusim, neni to problem tam pridat

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...