Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Retro,
Amazing dává SL + spread a proto jsem použil trailing do openorderprice, kde při první ticku to skočí na požadovaný SL.(Takové SL řízení podle volatility IBFX :O) ,někdy10,někdy15 atd... ). Problém nastane, když natažený spread zůstane po vyhlášení a jde to opačným směrem, než se otevře pozice. To už je ale riziko skalpování na zprávy a zatím se mi to stalo jen jednou. Podle mě je důležité vychytat čas, kdy přestat modifikovat, někdy totiž IBFX platforma má asi 10 sec Zpoždění se kterým je třeba počítat.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retro: Tak pod to se presne podepisuji... - ja teda nejedu a nikdy jsem nejel originalniho Hanse ani jeho modifikace, ale dochazim k naprosto stejnemu zaveru. Ba co vice, lonsky rok byl LEPSI pro BO systemy nez dva roky predtim = v poctu stop and reverze akci. Poctive - rucne na 1mn TF - jsem backtestoval nekolik BO systemu az od roku 2004 - napr. 00-50 USDCHF, BO zalozen na High/Low BO predchoziho dne (a nastavovan parametrove dle ATR), weekly BO z kanalu v pondeli v poledne (CET) atd. - vsechny vypadaji very simple... presne dle hesla setup and forget...

ALE... v podstate si tak akorat vydelaji na svuj provoz... Na stranu druhou, uz jsem zminil cifru 7%... pokud budeme mit nejaky takovy system, +-80 obchodu za rok (mluvim ted o tydenim systemu) a pocitame-li s maximalnim poctem souvislych proher 15 (v realu system mel 13), system bude mit T/P 96pips (100-obvykly spread), ktere je treba vydelat KAZDYM obchodem (ztratovy znamena pyramidovani prostrednictvim velikosti dalsiho nakupu ala ruleta), muzeme si troufnout na takovyto system s 1000$ a zacit poctive od nanolotu - modifikace samozrejme mozne... tim mame zaruceno, ze rocne vydelame 80*96pips=7700pipsu = 77$ = 7.7%p.a. - neni to mnoho, ale rozhodne to neni malo - 7% rocne z pocatecniho kapitalu... - problem tohoto MM je vsak pomerne neefektivne drzena vysoka castka na ucte pro bezne obdobi... - staci maximalne 50% vyse uvedene... JENZE - v tomto systemu neexistuje nemas love - nemas, neudelas dalsi trade, jsi v pr...

Na druhou stranu existuji systemy, ktere maji i RRR pod 1, ktere maji dlouhodobou uspesnost jen nejakych 60%, takze ani podle Kellyho formule NEMUZOU byt profitabilni... muzou, ftip je v tom, ze BO systemy mohou mit dlouhou snuru proher za sebou (napr. v roce 2004 jsem u vyse zmineneho narazil na vice jak 3 mesice v KUSE!), zatimco system s podivnym RRR a ne zrovna sexy zajimavou uspesnosti (pri tomto RRR) ma pocet kontinualnich proher v dlouhodobem meritku prumerne POD 2, maximum 4... - mluvim treba o systemech zalozenych na separation.


Naopak jako progresivnejsi nez tyto pevne BO system (pevne ve smyslu T/P, S/L byt "generovane" na zaklade minulosti - jako ATR apod.) se mi v tuto chvili zda idea Igora - B/O na dynamickem zaklade - v podstate kanalu - bohuzel jeste jsem se nedostal k tomu, abych ho radne otestoval... chytrejsi budu do mesice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kofis Napsal:
-------------------------------------------------------
> frantacech,
> obchoduji u IBFX. Do posud jsem používal 2 EA na
> jeden měnový pár, ale zjistil jsem, že se to někdy
> nestihne modifikovat (nejdůležitější je, co
> nejrychleji dostat SL na BE). Takže používám jen
> jedno EA s rozdílným nastavením pro jednotlivé
> zprávy. Sleduji a zapisuji různá nastavení. Každá
> zpráva má jiný potenciál, který se také mění.
> Takže podle mě nemůžeš používat na danou zprávu
> celý rok stejné nastavení. Jinak většinou
> pipsaway= 5, SL= 10 používám standardně(u NFP a
> InterestRateStatement pipsaway 15-20 a SL 15-20) a
> zbytek podle předpokladu pohybu. Dnes na USD
> Retail Sales např. mám pipsaway=5,TP=60,SL=10 ;
> čas- 60/10/150; TSLdoOP=15;
> TSL1=25/TSLin=40/TSL2=10;
> Jinak jsem měl EA zatím na třech párech a neni
> problém.
> U každého brokera máš ale jiné podmínky a chce se
> to přizpůsobit. Třeba u mig jsem slyšel, že
> dochází k pomalejšímu plnění, takže moje nastavení
> ti asi moc nepomůže. Skus se informovat u Volfa,
> který u nich obchoduje.
> Jinak rád poradím, i když se sám zatím učím:o)
> Jirka
>
>
>
> --------------------------------------------------

Jak jsi dopadl s Dnes na USD Retail Sales ?
U me teda 4x SL. Kdybych sel na ruletu, vic bych si to uzil... to bylo rychle, exekuce vseho na vsechny strany a pak SL na vsechny strany. Uff, ufff. jeste ze to bylo demo. a to jsem mel pipsaway 7

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...