Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Maatej: urcite se nebudeme navzajem presvedcovat o svych pravdach, takze jen k nekolika technickych aspektum:

- Trailing stop neresi pokud se ti 4 mesice po sobe v 90% pripadu stane break and reverse bez rozumneho zisku (konkretne 2. tretina roku 2004 je zajimava - a pritom ATR je podstatne lepsi nez dneska)

- myslenka vybirat male (alespon nejake) zisky je stara jak obchodovani samo, bohuzel timto zpusobem jeste nikdo nevydelal velke penize...

- Eliotovy vlny jsou stejny (ne)smysl jako spousta jinych "urcite fungujicich" veci... pokud chces tvrdit, ze Eliotovy vlny skutecne funguji, mohl bys to zacit vysvetlovat vsem, co timto zpusobem krachuji na EURUSD a uz davno shortovali (a zkrachovali)... - plne souhlasim s Elderem a jeho komentarema na tema market guru a pravidelne kolecko teorie, zajmu, upadnuti v nemilost, zapomneni...:-)


Zkousim sestavit B/O system, ktery nebude zivorit, ale zaroven nebude riskovat drawdown 80% uctu... V soucasne dobe jsem ve fazi, ze si mohu vybrat - pravidelne rocne 5-7% p.a. (ale zakladni jednotka je mikrolot a ucet okolo 15.0000$) zisku (nebo jet treba fixnim riskem, podstatne mensim DD (do 15%) a klidne miniloty s desetinovym uctem (1.500$) a pak bych za posledni 3 roky 1. prodelal 1.5%, druhy vydelal 5% a 3. vydelal 30%... letos je zatim v mirnem zisku, tezko rici co bude dal... snazim se nezasahnout vyrazne do ziskovych obchodu, ale vice vyhladit equity i za cenu absolutniho mensiho zisku...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech:

Nikolik backtesting je OK, ale nikoli ta opicarna, ktera se nazyva backtestingem v MetaTraderu 4. Bohuzel nejsi prvni kdo do teto faze dospel... Mas dve moznosti - delat backtesting rucne a kontrolovat opravdu vysledky nebo brat v potaz jen EA, ktere funguji na bazi OHLC hodnot pro dotycny TF... cokoli jineho potrebuje tickova data a ty backtestovat v MetaTraderu nelze, teda "lze" (vytvorit vlastni FXT soubory), ale vysledek neodpovida realite - zajimave ze si nikdo podobnym zpusobem nestezuje v TradeStation nebo MetaStock (ony ty softy nejsou zadarmo, takze ti, co do nich investuji uz maji neco za sebou)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kofis udelal jsem v te tve EA par kosmetickych upravav a pak se nasledne pokusil o neco noveho. Bohuzel jsem se v tom zamotal a v cili jsem zjistil ze jdu spatnym smerem. posilam to tak jak to je, popremyslej jak to udelat. Chtel bych pyramidovat objednavky ve smeru trendu s koef. 1, ale nastavitelnym. Prakticky PyramidingOrder true PyramidingStep 15 vse jak je ted, ale PO EXEKUCI dejme tomu buy se nastavi PENDING buy na price +PyramidingStep, SL na -PyramidingStep takze budu mit exekuovanou buy za napr. 1.2000 a pending buy 1.2015, SL 1.2000 (de facto sl na price mail order.) - VSECHNO NEBO NIC dost dramaticky to zvysuje profit a uz vis ze jedes ve spravnem vlaku.

3299

3300

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano v podstate toto jsem mel na mysli, akorat ne nakupovat do nekonecna, ale jen 2 max 3 urovne.

Samoszrejme muzes vzit rovnou treba 2 loty a kdyz to vyjde udelas i vic profit.
ale kdyz to rozdelis na 2 trade a druhy delas po be+1 prvniho, riskujes zase jen jeden trade a 1L. Myslim ze vic jak 3 za sebou nema smysl delat, tolik to nedojde.

Druha vec je , ze mam dojem ze je lepsi davat TP 0, resp 1000 (nevim proc ale amazing TP 0 nemaka) a doufam ze se povede obcas neco velkeho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kofis

vidim ze to pyramidovani nema smysl, lepe to resi 2 EA na jeden par s ruznym nastavenim, stejne chci max 2 az 3 urovne. 2 staci, po prvni exekuci vim ze jedu ok a druha po cca 15pips , kdyz uz je prvni na be je tresnicka na dortu.

ty jedes amazing live ze?
muzu se zeptat na :
oblibene nastaveni na ruzne pary
jake pary jedes obvykle jedes
kolik paru... kolik stiha pc zhladnout, je to vec pc nebo brokera...co mig...stiha?
jakeho jedes live brokera, zakladam ucet na mig, tak chci slyset jen dobre zpravy...

nasel jsem nejake cteni, ale nic prevratneho...

www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=7904&d=1155317132

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech,
obchoduji u IBFX. Do posud jsem používal 2 EA na jeden měnový pár, ale zjistil jsem, že se to někdy nestihne modifikovat (nejdůležitější je, co nejrychleji dostat SL na BE). Takže používám jen jedno EA s rozdílným nastavením pro jednotlivé zprávy. Sleduji a zapisuji různá nastavení. Každá zpráva má jiný potenciál, který se také mění. Takže podle mě nemůžeš používat na danou zprávu celý rok stejné nastavení. Jinak většinou pipsaway= 5, SL= 10 používám standardně(u NFP a InterestRateStatement pipsaway 15-20 a SL 15-20) a zbytek podle předpokladu pohybu. Dnes na USD Retail Sales např. mám pipsaway=5,TP=60,SL=10 ; čas- 60/10/150; TSLdoOP=15; TSL1=25/TSLin=40/TSL2=10;
Jinak jsem měl EA zatím na třech párech a neni problém.
U každého brokera máš ale jiné podmínky a chce se to přizpůsobit. Třeba u mig jsem slyšel, že dochází k pomalejšímu plnění, takže moje nastavení ti asi moc nepomůže. Skus se informovat u Volfa, který u nich obchoduje.
Jinak rád poradím, i když se sám zatím učím:o)
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...