Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

Stanley: vitej do klubu, toto chovani znam a zdokumentoval jsem, vcetne nesmyslnych chybovych hlasek (OrderSend vrati chybu, ale po nekolika sekundach az minutach je prikaz exekuovan a najednou se opet objevi/vynori) a snazil se resit s nekolika brokery, kteri poskytuji MT4 platformu. Jak jiste tusis, bez jakekoli reakce.

Jedna se o klasicky priklad nezvladnute RACE CONDITION (terminus technikus, nesnaz se chapat, nejsi-li pokrocily programator) tahnouci se nekolik let...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak dnes opět systém Hans123MV22 špatně zadal vstup. V 10hod, místo aby určil range, tak rovnou vstoupil do pozice a byla z toho další zbytečná ztráta 664Kč(při 0,1lotu). Za červen tyhle ztráty způsobené chybou tohoto AOS zatím dosáhly cca -2400Kč(při 0,1 lotu). Pokud by se tyto ztráty podařilo eliminovat, tak za červen je klasický Hans(zavírám ale pozice ve 21hod) zatím v zisku cca +4200Kč(při 0,1 lotu) = cca 260 pips. Začínají mě ty chyby AOS štvát :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz te stvou tak si naprogramuj svou verzi, nebo jeste lip si najdi pravidla pro orig. hanse a precti si je. To co popisujes nemusis byt chyba, paklize je cena nad nebo rovna vypoctemu range (tzn od rana jen roste nebo klesa) tak se vstupuje za MKT, na co davat stopky o par pips dal jen abych jsi uspokojil pozadavek brokera na minimalni vzdalenost stop objednavek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan:

1) Nejsem programátor, ale je 100% jisté, že chyba není v kódu AOS. O možné příčině zde výše psal PaJaSoft.
2) Pravidla pro orig. Hanse znám nazpaměť. Myslíš, že bych šťoural do něčeho o čem nic nevím?
3) Chyba to je, protože v 10 hodin byla cena 24 pips od spodní hranice range, směrem dovnitř.
4) Nemůžu být každý den v 10 a 14 hod u počítače, proto jsem chtěl zkusit AOS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Na backtest nemám data, takže dělám forward test. Chtěl jsem vyzkoušet, jak se ten AOS bude chovat a jeho spolehlivost. Ten AOS Hans123MV22 není spolehlivý, tak jsem teď na forward test nastavil Hans123MV2. Uvidíme, jestli bude spolehlivější.

Chtěl jsem zkusit klasické nastavení Hanse, proto ta 10 a 14 hod. Stejně je to ale divné. Londýn otvírá teď aktuálně v 9 hod našeho času a New York ve 14. Je tedy divné, že má Hans ten ranní vstup posunutý o hodinu. Domnívám se, že je ten systém dělaný právě na proražení range při otevření těchto burz. Tak to posunutí nechápu. Nebo se s tím otevíráním burz mýlím?

Jak jsem psal, na backtest nemám dostatečnou historii minutových dat od svého brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Víš co je zajímavé? Vzal jsem minutová data posledních dní a backestoval jsem na nich tu samou strategii, kterou testuji forward a backtest vyhodil značně rozdílné výsledky. Kdyby byl rozdíl jen v pár pipsech, tak bych to bral, ale kolikrát nesouhlasil ani počet uskutečněných obchodů za den. Ve forward testu vyšlo třeba za jeden den 5 ztrát a v backtestu jen 4. Takže backtestu ja osobně vůbec nevěřím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley:
stačí, aby jeden broker šel proti tvé pozici 39 pips a druhý 40 a když se to pak otočí, jeden skončí ziskem a druhý ztrátou. Nemůžeš takto upjatě porovnávat backtest s reálem. Musí se to brát jakýmsi průměrem, že jindy to zase vyjde opačně. A na to je backtest vhodný dost.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Forward test i backtest dělám u stejného brokera. Jinak musím přiznat, že jsem asi něco dělal špatně, protože ten rozdíl mezi forward testem a backtestem za celý měsíc červen je 46 pips. To není zas tak hrozné.

Klasický Hans123 za měsíc červen tedy vydělal(forward test) +25 pips. (u následného backtestu toho samého období vyšla ztráta -21 pips).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...