Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, chtěl bych se podělit se zkušenostma, které mám s tímto systémem. Asi jako mnohé z vás mě zaujal svou jednoduchostí ( není náročný a dá se velice jednoduše obchodovat )
Ale i tak jsem si tento systém trošku upravil k obrazu svému :) Ten základní rozdíl je v tom, že nevstupuji do trhu cca 5pips nad H/pod L, které se vytvoří mezi 6 – 10hod. ( dochází k mnoha falešným průlomům v rámci setrvačnosti trhu ) ale čekám na opravdový průlom těchto hranic.
Obchoduji 30min. time-frame a do trhu vstoupím na první candle, který uzavře nad H ( buy ) nebo pod L ( sell ) těchto úrovní. Vstupuji v okolí close tohoto průlomového candlu, často na nějaké kulaté hodnotě.
Stop-Loss nastavuji nad/pod viditelný swing, ale vždy se SL pohybuje maximálně do 40pips.
Profit-Target nastavuji podle aktuální charakteristiky trhu…pokud v denním grafu vidím, že trh hezky tenduje, tak je PT nějakých 80-100pips. Ale pokud se pohybuje spíše do strany ( tak jak je tomu u EUR/USD v posledních týdnech ) dočasně stáhnu PT na cca 50 pips, ale vždy tak, aby bylo zachováno RRR minimálně 1:2 !!!

Tady jsou výsledky za posledních pár měsíců:

BŘEZEN – 495pips
BUBEN – 820pips
KVĚTEN – 635pips
ČERVEN – 775pips
a zatím ČERVENEC – 320pips

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley:
No být to mínuska, tak tady raději ani nenapíšu :):)
Jinak odpověď B je správně. Nejvíc času zabere si počkat na ten brůlomovej candle...pak už jen zadam SL, PT a více méně další vývoj jen průběžně kontroluji. Když je trh při chuti, tak neni problém těch 80-100pips udělat za pár hodin, ale většinou to býva až později odpoledne.
No a kdyby tady v diskusi byl někdo nocní ptáček, tak uplně ten samej systém velice hezky funguje na měnovém páru GBP/JPY s tím rozdílem, že se maxima a minima stanovují v časovém pásmu od 0:00 do 4:00hod. rána :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cendalf...
zajímavé, hodil bys sem screen dvou věcí? Ukázku vstupu+ukázku vstupu, před kterým byl falešný breakout. Mě osobně zaujala strategie breakoutu po open NewYorku. Prostě mě zajuímá tvůj pojem průlomová svíčka a jak se liší od svíčky neprůlomové (falešný breakout). Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník: Dobrý den…no není v tom žádná věda, jak už jsem psal, průlomová svíčka v 30min grafu je taková, která jako první uzavře mimo H či L daného časového pásma. Žádná neprůlomová svíčka neexistuje…buď je průlom a tím pádem i pro mě obchod, nebo průlom není a žádný obchod. V základní verzi tohoto systému se vstup do trhu provádí tak, že se nastaví BuyStop na High + 5pips a SellStop na Low – 5pips, tak jak je to popsáno na začátku tohoto vlákna. A právě tento způsob mi moc neseděl, protože se často stává, že trh tyto Stop příkazy vyplní, uděla pohyb cca 5, 10, 15 pips otočí se a hurá na StopLoss. Tohle jsou pro mě ty falešné průlomy a z mého pohledu i zbytečné obchody. Obrázky snad řeknou více.

10013

10014

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cendalfe, hezké, moc děkuji za ukázku
můžu se ještě zeptat, proč 30M graf, pokud jde jen o protětí, na nižším TF by člověk dostal lepší cenu. Nebo je to o tom, že průlom na 30M grafu už něco znamená, zatímco průlom na třeba 5m grafu nic neznamená? Celkem se mi taková strategie líbí ( a ty výsledky samozřejmně také).
Můj názor je takový, že je dobré mít různé signály-tj. generované různýmy strategiemi. Proč nedoplnit mé swingy o breakouty, že? Ještě jsem se chtěl zeptat na názor na breakouty vzhledem k open různých trhů. Třeba breakout londýna, breakout newyorku... Nějaká zkušenost? Jinak při použití metatraderu se dá protětí linky s cenou ozvučit, takže člověk u toho nemusí zbytečně sedět a sledovat, jestli už nepřišla ta průlomová úsečka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník:
S breakouty londýn, newyork žádné zkušenosti nemám. Průlomy v 5min. grafu jsem taky sledoval, ale tak nějak jsem se dopracoval k té 30ti minutovce...ale co nevyhovuje mně může vyhovovat jiným. Nejlepší je si všechno vyzkoušet a osahat sám a pak podle toho obchodovat :)
SL většinou zadávam k viditelnému swingu, poté k low/high vstupní svíčky a když otevřený ptofit děla zhruba polovinu mého zamýšleného PT tak posouvám na BE...ale je to obchod od obchodu jiné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cendalf:
Ahoj, mam otazku ci sa jedna o prezentovane vysledky z live uctu alebo demo, pripadne aky broker?
Mnou upraveny breakout system mi nadelil v 7/2009 stratu 330 pips a to má bezne cca +200 ale snazim sa to vylepsovat. Stale je tam prilis vela falosnych vstupov. Skusim uplatnit tvoj pristup... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...