Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

Dobrý den, Stanley: už jsem Ti to jednou dnes poslal, ale "nikdo není dokonalý", už mi to tady jednou ztratilo 2 přílohy z 5, odeslalo mi to rozepsanou zprávu, tak proč by nemohlo nastat cokoli jiného. Pořád je co zlepšovat, jenom lidi nejsou. K tomu indikátoru: jistě je fajn vidět ZoneBreakout. Já používám SDX_8 (je v příloze), ale musíš v něm změnit časy, nevím, proč je má tak, jak je má. Ale pozor při instalaci, aktuálně se zobrazí až když má a když si uvnitř nastavíš defaultně alarm, nainstaluješ to všude možně a pak to začne vyzvánět při Skype provozu jako mně, je o zábavu postaráno. :)

5759

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath - Odporúčam Ti poriadne naštudovať a otestovať jednu metódu a nie neustále skúšať nové a nové. Podľa toho či chceš skalpovať alebo len raz za deň zadať entry, alebo niečo medzitým. Či chceš určitú dobu cez deň čumieť do grafu alebo pozrieť iba občas. Funguje aj woodie, aj hans aj iné breakouty, aj trendové metódy aj protitrendové aj krátkodobé aj dlhodobé aj supporty a rezisty aj trendlinky. A to ani netušíš koľko fungujúcich systémov je popísaných na zahraničných fórach. Pokiaľ k nim pristupuješ zodpovedne a nájdeš si osobný prístup.

Hansova metoda je tu , určite tam bude aj expert MV3, aj kopu iných EA od iných autorov.
www.strategybuilderfx.com/showthread.php?t=15439

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11
predovšatkým ďakujem za link, lenže ja hľadám verziu od frantačecha. Viem, že to myslíš dobre, ale práve teraz musím skúšať nové. Systém s mtf som po skúšaní viac ako mesiac opustil, dlhšie skúšanie nemá zmysel. Ďalej testujem fundamenty a pattern 123 na H1. Na fundamenty je dôležitá aj analýza mimo cenových párov, tak skúsim aj to. Oboch nie je veľa, tak mi zostáva trochu času. Z tvojho skalpovacieho systému som musel vypustiť adxmapivot, nechal som si len lrma a doplnil nim nový systém s normálnymi a plávajúcimi pivotmi. Mám trochu obavy zo zpätného prekresľovania farby lrma, krivka je pochopiteľne oneskorená, takže nepoužiteľná, ale vyskúšam. Tvoj protitrendový systém si musím odpustiť, lebo nemám kedy čumieť celý deň na jeden graf :) vrátim sa ak bude dostupný zadarmo automat bucafon, alebo aspoň alerty. Z toho istého dôvodu a z dôvodu malého konta som vypustil aj Woodie a iné dlhodobé systémy. Dúfam, že breakout systém nevyžaduje toľko času, ale musím sa s tým najprv oboznámiť. SR podľa Bubbleho proste nevidím a pozerať roky na čistý graf a dúfať že ich raz uvidím sa mi zdá tak trochu neefektívne. Skúšal som aj čerstvé SR a trendlinky. V ideálnom tvare to viacmenej fungovalo, len čumieť nepretržite na jeden graf.... Proste musím sa prispôsobiť času a možnostiam ktoré mám, takže hľadám a skúšam. Na zahraničné fóra pozerám len v krajnom prípade, keď hľadám niečo konkrétne, inak ma to netankuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja vam nevim panove, tady diskuse uplne upadla, ale co se tyka Hans123, tak ja osobne jsem moc nedokazal vyladit ten system na ty roky co pisete (zkousim jen E/U) a fakt je to velky DD a nizky zisk, skoro bych rekl, ze nic, ale asi jsem to moc neladil.

Ale proc pisi, Hans ma za posledni rok vyborne vysledky, jak ryba ve vode na E/U za rok udelal treba 400% pri standardnim nastaveni bez jakehokoliv urcovani trendu - ranni pasmo. To je uzasne, ne? Co vy? Obchoduje to tady jeste nekdo? :)

Chtel bych system ktery v dnesni dobe bude umet obchodovat aspon na 2 roky zpet tak aby nezkrachoval s tim, ze nyni by mel dokazat i lepsi vysledky nez jen nezkrachovat :D

Ja osobne tu tedka pracuju na systemu zalozenem na krizeni 3 MA a SAR, za rok posleni rok to da 200% vkladu s DD 12% a od roku 2005 to nezkrachuje a DD je do 20% ale jako roky 2005 a tak, to neni vicemene ziskove no :( Tak nevim, zda to jsou optimalni vysledky no... proste stejne jako kazdy jiny BO system tedka vydelava hodne.

Co si tedy o soucasne situace myslite poustet systemy s bactestem radove rok? Protoze ted jsou ty trhy proste takhle divoke a to tem systemum sedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravicko,
Co si myslite to tomto? Ten Hans mi nefunguje od 2007 zpet ale jinak temer na jakemkoliv nastaveni od leta 2007 neni problem.... opravdu jakekoliv skoro! Tohle jsou vysledky takoveho meho vybraneho. Premyslim, ze na to dam $500 a necham to bezet proste... uvidime... ale 600% za rok pri DD 20% to je dost uzasny

www.skodik.info/trade/Hans123MV2/
sli by jste do toho za tech par babek?

A tady je ten system co jsem udelal ja... www.skodik.info/trade/Skodik_trade/ nevydelava tolik ale je to za 3 roky zpatky... a pravda ze to taky funguje jen na tomhle paru a vicemene tehlech parametrech, neni to tak robustni, ale zase to je robustni do historie .... Pri optimalizach kazdy mesic treba... by to bylo jeste lepsi.

No sup, sup... to zas rozjedem, ne? :)

Skodik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

Ta trojková verze Hanse je tady: www.forex-tsd.com/attachments/expert-advisors-metatrader-4/25137-hans123mv22-small-modify-v3-hans123v3.zip?d=1170968081 Nejsem teď doma, tak ti to nemůžu sem dát v .mq4.

Co se týče časové náročnosti: ráno pustím počítač, jdu od toho a večer vypnu. Takže pohoda:-) Teď dělám forward test AOS na trošku upraveného Hanse(používám verzi Hans123MV2 s jinými parametry). Podle výsledků na konci tohoto roku se rozhodnu, jestli to pustím na live, nebo ne. V backtestech to nevypadalo nejhůř.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skodik:

S účtem 500USD půjde ten systém do háje. Koukni na DD= přes 300 pips. To jsou skoro 2/3 účtu!
Do toho druhého tebou uváděného systému bych taky nešel. Za 3 roky cca 2300 pips zisku je na můj vkus málo při DD cca 600 pips.

K prvnímu systému: backtestem Hanse jsem zjistil, že jeho nastavení funguje cca poslední rok, ale další 1,5 roku prakticky nefungoval. Z toho vyplívá podle mne jedna věc= že trh se mění a je potřeba na ty změny reagovat, třeba vhodnou optimalizací.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporučuji program Forex strategy builder! Je zdarma a zdarma každého zbaví iluzí o existenci AOS nebo jakéhokoliv systému na Forex. Na Forex funguje pouze mozek a fundamenty. Možná nějaké indikátory, ale ty pouze ulehčují práci mozku!
Až budete mít ve FSB perfektně fungující, težce ziskový systém, tak zmenšete jeho backtest o měsíc a uvidíte co to udělá..... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

patas:

Co se týče AOS, tak v tom jsem naprostý nováček, a taky neumím programovat, takže používám to, co kde najdu, ale hlavně musím vědět, co je podstatou toho systému a na jakých principech funguje. Ty principy mi musejí vyhovovat a z mého pohledu musí být nadčasové. Na FSB prdím. Zprávy vycházejí pokud vím v určitých časech, jednotlivé burzy také otevírají v určitých časech, tak nevím, proč by na tyhle předem známé věci nešel vymyslet AOS. Hans systém je jeden z nich. Nepotřebuju těžce ziskový systém. Co hledám je: plně mechanický systém, který mi dokáže za měsíc průměrně vydělat minimálně 100 pips, při snesitelném DD. Ty zisky nesmí tvořit třeba 3 z 12 měsíců. Chci, aby min. polovina měsíců byla zisková.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

Trojkovou verzi Hanse jsem nezkoušel. Vím, že je vylepšená o určení trendu(GMACD), ale když jsem na to koukal, tak jsem z toho nebyl moc moudrý, tak jsem se jí hlouběji nezabýval. Neumím taky anglicky, takže zahraniční fóra jsou pro mne pasé. Hledám co nejjednodušší systém, nenáročný na optimalizaci.

Ano, optimalizace je u Hanse nutná a hodně dlouho jsem o ní přemýšlel, jak často ji dělat, za jaké období a jaké hodnoty optimalizovat. Nakonec jsem se rozhodl to udělat to co nejjednodušší.: používám verzi Hans123MV2. Neoptimalizuji B/E, PT a SL a taky vynechávám odpolední seanci!
1)vzal jsem data za období leden-červen 2007(6 měsíců) a provedl na nich optimalizaci hodnot START1, EOD a LENGTH.
2)nejlepší nastavení z optimalizace jsem obchodoval následující měsíc, červenec.
3)po skončení července udělám zase optimalizaci za posledních 6 měsíců, čili únor-červenec 2007 a nejlepší výsledek jsem pustil na měsíc srpen.
A takhle pořád dokola. A jak jsem psal výše, výsledky mě mile překvapily a ukázaly, že tenhle koncept by mohl fungovat. Až budu doma, tak sem ty výsledky hodím a taky ještě musím zjistit největší DD za celé to testované období až dodnes. Myslím, že by se měl pohybovat do 500 pips.
Možná by mohly být výsledky lepší, kdybych optimalizoval ještě B/E nebo SL, to ale budu zkoušet později, až dodělám tenhle backtest. Uvažuji taky o tom, zda není zbytečné optimalizovat hodnotu EOD, hlavně z toho důvodu, že kolem 22hod, chodím spát a nechci, aby počítač běžel celou noc, takže by AOS zavřel pozice vždy nejpozději ve 22 hod.

Tož tak, no... Třeba to celé bude k ničemu. Výsledek forward testu za červenec 2008 se zatím plácá kolem 0.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...