Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technické problémy s IB


Eva2

Doporučené příspěvky

bergmann1,

ad1. Můžete na webu IB stáhnout předešlou verzi TWS a zkoušet na ní, pokud je to určitě novou verzí. Stejně vám ale doporučím na grafy jiný software, určitě se podívejte na Medved Quote Tracker, Sierra chart apod. Grafy v TWS od IB nejsou pro intradenní obchodování příliš dobré.

ad2. Zároveň s ostrým účtem můžete používat simulovaný účet (live data). Simulovaný účet má narozdíl od demoverze live data a chová se skutečně jako skutečný účet. Osobně jsem simulovaný účet nepoužíval, takže jak na něj vám neporadím. Ale určitě to bude jednoduché.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bergmann1,

jakmile pošlete peníze do IB a budete mít účet fundovaný, budete mít k dispozici vedle ostrého účtu i tzv. "Simulated
trading". Musíte si ho však zvlášť aktivovat přes Account management a Paper trading.

Používání grafů v TVS bych nedoporučoval, jejich možnosti se s jinými chart programy (např. Sierra Chart) nedají srovnávat.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nazdar ludia,
viem ze idemt rocha od temy resp mozno to tu ani nepatri ale vo wiki k bracket trader som odkazy nasiel iba vo VIP sekcii a tam prava nemam, chcel by som sa vas opytat
robim si backtesting na Bracket trading a spajam to priamo s IB simolovanym uctom, no minule som cchel vyskusat spojit s orignalnym uctom a zistil som ze Bracket Trader mi dava ine informacie ake su? myslim ze meska o cca 100 bodov, vedel by mi niekto poradit ako to mam nastavit?
pouzivam neregistrovanu verziu dakujem velmi pekne
s pozdravom

palo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim Aruban,
Napadá mě jen jestli nedošlo třeba na lidský faktor, protože mě se příkazy stop plní. Třeba došlo k špatnému pochopení. Napiš více detailů o problému. Tedy tvůj záměr, kdy a na jakém trhu a na jaké ceně jsi příkaz zadal. Dobu platnosti příkazu (DAY, GTC, ...) a taky jak se vyvíjela cena po příkazu a taky jestli jsi provedl transmit.(Mohl jsi zadat příkaz a odeslal ho a pak sis mohl zmenit cenu nebo délku platnosti atd., ale již jsi neprovedl transmit.První odeslaný příkaz byl v trhu, ale po změně byl zrušen a nový nebyl do trhu vložen a vysí ti v platformě... pak k exekuci nedojde)

Mimochodem teprve nedávno jsem našel na stránkách IB odkaz, kde zobrazují problemy s IB. Doposud jsem se spolehal pouze na forum.

Mira.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem za odpoved...Mira,

uz som odhalil pricinu. Tradujem uz vyse 9 mesiacov a zatial som ziaden taky to problem nemal. To znamena , ze neposlat pokyn na trh alebo podobne chyby to neboli....
Neviem preco ale samo od seba, mozno pri aktulizaciach TWS sa v nastaveniach zmenilo nastavenie v Configure - Order - Order Defaults v zalozke FUT a to, ze som mal vymazane potvrdenie v okienkach 1. Allow order to be filled during regular hours only a 2. Allow stop triggering outside of regular trading hours.
Stacilo oznacit tieto moznosti a vsteko je v poriadku. :)

Samozrejma najskor som to testoval na Simulated Trading - ucte !

Podobny problem mal aj moj brat, ktory tiez nevedel preco mu Stop GTC nedrzal cez nocne obchodovanie...nastastie sme to vyriesili skor, ako by sme stratili uspesne zarobene dolare z uctu...

Uspesny trade, aruban

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den. Obchoduji na virtualnim uctu s real data. Virtual ucet u IB mi ukazuje ze jedu porad do plusu i kdyz v Braker Trader jsem v minusu. Jak se to da spravne projit? Mam spravne zalozeny kontrakt? Jsou na virtual uctu nejake uroky? ( Z 1M mi to udelalo asi za mesic 1K) ? Dekuji moc. Daiv

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
zase mam par otazek:
1. Jdu se stehovat, ze zahranici domu. Bude vsechno fungovat u IB, kdyz se zmeni pripojeni - IP adresa i stat?
2. Dale mam jednu tech. otazku ohledne odesilani a "ukladani" obchod. prikazu u IB serveru. Povedzme, ze se mi pokoazi PC a mam k dispozici jenom jedo. Vim ze z Front Endu - pouzivam BT, se nastavi u servru PT a SL. Zajimalo by me, jestli se u IB serveru nastavuje taky Trailing mode, tedy posouvani PT a SL v pripade poruchy PC?
Dik moc a preji hezky den.
Daiv

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
mohl by mi, prosim, nekdo poradit. chtela jsem si stahnout TWS, ale hlasi mi to chybu, ze nemam java prostredi. v te hlasce je dale doporuceni na stazeni nejnovejsi verze (min. 1.4) a odkaz na java.sun. com. Tak jsem se tam podivala, ale naprosto nevim, co si mam vybrat . Mohl by mi nekdo poradit, kde a a jaky typ javy si mam nainstalovat? Je mi jasne, ze se tu resi daleko slozitejsi problemy, presto by mi pomoc tech, co se vyznaji, moc pomohla. Diky, Marcela

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsetkym,

chcem tu opisat svoj problem s TWS, mozno sa to tiez niekomu stane. Skusim byt strucny, kedze toto je viacmenej len info pre podobnych nestastnikov.
Pocas mojho obchodovania mi z nicoho nic vypadla TWS Platforma - ostala otvorena - aj s preddefinovanymi prikazmi, ale komplet zmizli aktualizacie dat a a myslim, ze zamrzli aj grafy a neobnovovali sa. Nepomahal ani restart, pri prihlasovani do platformy ma logovalo aj niekolko desiatok krat a nepodarilo sa ju spustit.
Kontaktoval som svojho providera aj IB Chat - technical assistance, ale v podstate sme nikam nedospeli. Kazdy tvrdil, ze chyba nie je na jeho strane. V podstate tie problemy vraj mozu byt sposobene 3 zakladnymi dovodmi:
- nejde vam internet
- blokuje vam to firewall alebo antivir
- provider vam blokuje nejake porty, zaviedol nove nastavenia, problem s routerom atd.

Medzitym mi provider odblokoval vsetko, co sa dalo, skusali sme aj rozne proxy nastavenia.
IB mi tiez tvrdilo, ze spojenie z ich strany je bezchybne.
Ja som znefunkcnil FW aj AV, odinstaloval stare sucasti ICQ 5.1 a stale nic. Nakoniec som skusil este preinstalovat Javu (mal som novsiu verziu ako bola oficialne podporovana - to je rada pre ostatnych, nepokusajte sa
upgradovat Javu za kazdu cenu) a preinstaloval som aj TWS platformu. Ale ani po tychlo zakrokoch sa mi ju nepodarilo rozchodit.

Nuz a zaver - dnes mi TWS z nicoho nic opat nabehlo a zatial funguje. Uvidime ako dlho. Provider tvrdi, ze chyba nebola u neho a ze musela byt niekde po ceste. Celu dobu (tych cca 40 hodin) som musel pouzivat Web trader, co je sice aspon nudzove, ale podla mna nie velmi prijemne riesenie. Da sa to ale v pripade nudze pouzit - to je rada pre ostatnych, ktorym by sa mohol prihodit podobny problem.

Pekny zvysok dna, Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...