Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ER2 - studie


tomnes

Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 141
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já obchoduji když je volume nad 600. Všeobecně velké volume je v15,30-18,00-pak klesá. Poté je to různé.Někdy je volume 150 a mám signál k nákupu a hned v další minutě skočí vol. na 900 a je pěkný trend. Zajímavé zisky bývají ještě po 21,30 kdy obchodníci uzavírají své pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na zaciatku tohto threadu sa spominaju statistiky oddelene pre long a short co je, myslim si, celkom uzitocny poznatok...

Nedavno som si robil automaticky backtest od od roku 2005 po sucasnost. Zaujmavost bola ze jedine long boli ziskove (celkom slusne) a short mali akusi klesajucu equity krivku (presne taku aku chceme, len do opacnej strany:). Zadane podmenky boli analogicke pre short a aj long. Az po upraveni podmienok pre short obchody (entry, exit,...) sa do zelenych cisel dostali len niekedy v prvej tretine roku 2006 a aj to len tak tak.

Myslite, ze to moze byt akysi odraz hlavneho trendu za posledne dva roky v ER? Alebo jednoducho Bears maju inu mentalitu oproti Bulls. Napr. pre cloveka ako takeho, je zrejme prirodzenejsie najprv kupit a potom predat ako opacne. Chcem tym povedat ze ak by sme otocili vsetkym Bears grafy hore hlavou a povedali im nech obchoduju Long (v skutocnosti short), mozno by sa nam grafy trosicku zmenili :) ,alebo nie....

Trejdu zdar,
Doggy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doggy:

Nejeden profesional ma skutecne otaceci monitor - dnes u profi LCD normalni vec a obchoduje tak, ze mu nejak "vyjde" Long, otoci monitor, pokud i pote mu to vyjde stejne z druhe strany (tedy Short) jde do pozice.

Jinymi slovy - snazi se vykaslat na to, co zrovna mozek a psychika chce v tom umeni videt a snazi se najit co tam skutecne je... - timto zpusobem eliminuji mnozstvi pozic, ktere neodpovidaji "text book" entrum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj,
mam Sierra platformu na ktere backtestuji system v ER2. Bohuzel jiz nemam zadna data, ktera mohu pouzit abych mel opravdu velky vzorek a zjistil jsem ze na strankach SCMagic se daji sehnat. Chteji vsak platbu pres PayPal. Netusim co to je a kdyz jsem se o tom vyhledaval info, tak se mi zda ze poslat na ucet PayPal penize bude vyzadovat docela velke poplatky banky a data vyjdou na cca 400-500Kc coz je super, ale platit bance pres 1000 Kc za poplatek se mi zda hodne. Chci se zeptat zda mi nekdo muze prodat 1min data na ER2 ??

Diky,R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

na účet PayPal nemuší posílat žádné peníze, pouze uvedeš číslo své platební karty, která musí mít povoleny platby přes internet, a částka se Ti strhne z účtu. Žádné speciální poplatky není třeba platit. Je to stejné jako by jsi platil v zahraničí.

návod:
webnews.terc.cz/ps/article.php?arid=171

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No úplně bezpečné to není, proto je lepší mít speicelní kartu na placení přes i-net a u ní mít možnost si ji pro tyto platby odemykat a zamykat. Osobně pro tyto účely používám platební kartu eBanky a jsem spokojen. Navíc u eBanky v případě PK učené pro platby přes i-net nedostanete klasickou plastikovou PK, ale jen její číslo. Doufám, že je tomu tak i nyní. Vyřizoval jsem si to před rokem.

více info zde:
www.financnik.cz/komodity/financnik/jak-platit-na-internetu.html

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry vecer,
mam dalsi otazku ohledne dat ER2. Na e-disku jsou tusim data za 3 mesice na kterych jsem chvili testoval. Ted jsem si objednal a stahl data pro ER2 od SCMagic a pri kontrole jsem zjistil, ze se na zaklade sveho OS lisim v cenach mezi daty uvedenymi na edisku a daty od SCMagic. Priklad: 12.9.06 vstupuji dle OS v 16.20 za cenu 712.30, ale dle dat od SCMagic je cena 718.30. Casovy vstup je stejny, ale jakoby za jinou cenu.

Nevite nekdo proc tomu tak je?

diky,roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobre rano,
mam dalsi otazku se kterou si nejsem jist. Mam obchodni system na ER2, ktery obchoduji v reale par tydnu. Delal jsem si statistiku a obchoduji pondeli-ctvrtek, patek nikoli. Ted jsem sel jeste vice do detailu a rozdelil jsem si svuj obchodni den (16h-20h) do 4 casovych pasem (16-17,17-18 atd) a zjistil jsem ze napr. ve ctvrtek mezi 16-17 a 18-19 se mi nevyplati vubec svuj system obchodovat + napr. patek nakonec ano ale jen mezi 17-18h atd.
Moje otazka zni zda na zaklade techto 1 rok backtestovanych poznatku se mam nyni ridit i v realu a pokud ano mam do backtestovanych dat zahrnovat i nyni ta obchodovana za cely tyden (byt je mozna tedy v realu nebudu obchodovat) a napr. 1x za pul roku vyhodnocovat zda se statisticke ukazatele, rozumej obchodni hodiny v jednotlivych dnech nejak nezmenili a pripadne upravovat dle toho moje obchodovani??

Dekuji predem za odpovedi...
Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...