Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ER2 - studie


tomnes

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 141
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
obchoduji WCCI (zatím pouze ZLR) na ER2 (s nastevením Range bars 100 USD) a za měsíc září jsem zatím "vyrobil" ztrátu cca -1300 USD. :( Docela by mě zajímalo, jestli tento měsíc vychází stejně špatně i na 5 min (3 min) grafech, při použití WCCI. Jinak v backtestu a papertradingu jsem takovou ztrátu neměl ani náhodou.
Podělí se někdo o výsledky?
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to honzajp,

z mého pohledu zatím září co se týká ZLR nic moc (+200). Obchoduji WCCI na 5min grafu, od ledna s krátkou přestávkou live. V poslední době mě velice dobře vychází protitrendové paterny Famir, Vegas a dva vlastní. Pokud se obchoduješ jen jeden patern musíš počítat s tím, že bude mít lepší a horší období. Snaž se zjistit proč máš tak velký rozdíl mezi backtestem a live. Pravděpodobně v reálu děláš věci, které by jsi v simulaci nikdy neudělal.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeden dotaz pro live obchodníky:
Zajimalo by mě jak se vám exekuují příkazy Limit. Příklad.: Vstoupím do trhu buy a zadám Limit 100. Cena jde v mém směru a hight ceny ukazuje 100. Tedy by se měl aktivovat příkaz Limit 100. To se ,ale neuskuteční. Příkaz Limit se mi aktivuje až po přeskočení cenou o jeden nebo dva tiky./101 nebo102/. Je tato exekuce v pořádku?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MNovak: jak v rucnim tak v automatickem obchodovani pouzivam limity. Limit order se ¨"neaktivuje" po prekokroceni ceny :-) Limit order sedi na dane cene a ceka na vyplneni. Protoze se prikazy provadeji FIFO tak napriklad kdyz mate prikaz na vyznamne hranici, kde je velky balik kontraktu, tak - jak pisete - je Vase cena high pro dany okamzik, proto existuje velka pravdepodobnost, ze Vas prikaz nebude vyplneny. Neni to zadna chyba v exekuci ze strany brokera. Pokud chcete mit zaruceno ze Vase pozice bude ukoncena, tak misto limitu pouzivejte market order.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

omlouvám se za odbočení od právě diskutovaného tématu. Jsem začátečník a velmi mě zaujal indikátor WCCI. Chtěl bych zkusit testovat na trzích ER2,YM a / nebo NQ.
Mohl by mi někdo prosím napsat základní údaje o těchto trzích nebo kde je sehnat ( jako např. kolik USD se rovná 1 bodu, kdy jsou obchodovací hodiny ), na jakých burzách se vlastně obchodují atp?

Ještě mám jeden dotaz týkající se času obchodování. Mám stažený 2min ER2 od SCMagic a moc nechápu čas zobrazený v SierraChart. Zde jsou vidět ( dle mého názoru ) největší pohyby mezi přibližně 21 hodinou večerní a 6 hodinou ranní. Vzhledem k tomu, že data jsou od SCMagic, tak bych předpokládal, že čas napsaný v Sierre bude odpovídat americkému časovému pásmu. Pokud se koukám např. na Analýzu posleních tří dní, tak je "můj" ER2 v časech uvedených v článku úplně neobchodovatelný ( možná se musí nastavit nějaký posun času v SC? ).

Uznávám, že jsem svůj problém nepopsal moc srozumitelně, ale kdyby ho někdo z Vás viděl a znal řešení, velmi bych uvítal Vaši radu :P.

S pozdravem

Prokop

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prokic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> omlouvám se za odbočení od právě diskutovaného
> tématu. Jsem začátečník a velmi mě zaujal
> indikátor WCCI. Chtěl bych zkusit testovat na
> trzích ER2,YM a / nebo NQ.
> Mohl by mi někdo prosím napsat základní údaje o
> těchto trzích nebo kde je sehnat ( jako např.
> kolik USD se rovná 1 bodu, kdy jsou obchodovací
> hodiny ), na jakých burzách se vlastně obchodují
> atp?
>

www.cme.com

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Prokopa - specifikace jednotlivých futures seženete na stránkách burzy, v případě ER2, NQ jde o CME, najdete to zde: www.cme.com/clearing/clr/spec/contract_specifications.html?type=idx

Ve zkratce - hodnota bodu (index point) na ER2 je 100 USD, minální pohyb (tick nebo minimum fluctuation) je 0.1 bodu, tedy 10 USD. Ostatní indexy viz specifikace na linku výše.

YM se obchoduje na CBOT, tady je odkaz: www.cbot.com/cbot/pub/page/0,3181,1560,00.html, jsou tam i odkazy na specifikace kontraktu atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...