Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ER2 - studie


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 141
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Otestuj a začni swing-akcie. Až si vytrénuješ psychiku a zacelíš ztrátu, kterou na začátku zcela jistě utrpíš, tak zkoušej kratší TF a páku. Pak bude čas zkusit eod futures (třeba eurodollar) a nebo intraday indexy. A zase bych s indexy raději začal s něčím "pomalejším", třeba YM. Pokud to ustojíš a budeš v zisku, zkoušej dál. Nespěchej. Trhy tu budou ještě dlouho, ale je otázka, jestli také Tvoje peníze... :)

[bold]
1. Udržet se v trhu
2. Budovat zisky [/bold]

A pak teprve zkoušet další trhy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to harmonie:

To co pises mi pride rozumne, ale nie je 5000 USD ucet maly na swingove obchodovanie akcii? Na EOD obchodovanie by to chcelo aspom 10.000 si myslim. Aspom podla nazorov, co som cital tu na diskusii. Chcel by som zacat konecne nieco backtestovat, ale neviem, ktorym smerom sa vydat. Jedinym limitom je ucet, tam sa nad 7.000 USD asi nedostanem. Kvoli psychickej stabilite nechcem vsetky uspory vrazit do tradingu :)

EOD je narocnejsie na velkost uctu, takze pojdem asi skor ID, na e-mini futures mam asi tiez maly ucet, takze zatial to vidim na klasiku, ID corn alebo sugar.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to karaev: Prosím tě, já večeřím jak kdy, někdy v 17:00, ale i v 19:00 (to mám už ale fakt hlad). Předpokládám, že ti je o volume, tak dej vědět kam jsi zařadil mě. Jestli mezi ty co v tento čas obchodují nebo mezi ty druhé. :D
wallstreeter
PS. Krom mě, Mika, Freda, Johna a party Petera se stačí zeptat již jen 13.195.126 lidí, Tak to už jde. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ani mi tak nejde o to v kolik presne si des s ostatnima dat obed ale spis o to jestli existuje nejaka podvedoma doba kdy si vetsina traderu rekne: "ted je stejne cas obeda a kdo vi co se bude dit... pockam az do... nez se to zas rozjede"

jde mi o to si poskladat nejaky rozvrh, kdy je vetsi pravdepodobnost ze trh pojede

Link to comment
Sdílet pomocí služby

p-e-p-e:
Jsem přesvědčený, že 5000$ na swingové obchody akcií bohatě stačí. Ze začátku můžeš obchodovat třeba jen jednu pozici (např. 1000$). 2% z účtu ti dává dostatečný prostor pro stoploss. Zisky nebudou velké, ale pomocí řízení peněz a rizika se dá profitovat. Poplatky u IB jsou nízké, zanedbatelné proti futures. A ještě bys obchodoval méně často. Můžeš také lépe chytit trend, než u intradenního obchodu. Prostě si myslím, že obchodování třeba QQQQ, SPY, USO a jiných ETF je dobrá volba.

Další variantou je obchodování opcí, tam velikost účtu 5000$ stačí BOHATĚ. Ale chce to hoooodně nastudovat.

Samozřejmě si nejde myslet, že swingovým obchodováním při účtu 5000$ se dá full živit. Ale jak jsem již psal výše, nejdříve je nutné se naučit neztrácet peníze. Pak vydělávat. A teprve potom uvažovat, jak se obchodováním živit. A jednodušší je to tehdy, kdy není tak velký nápor na naší psychiku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie:

Nemam v plane sa obchodovanim zivit full-time, skor hladam prostriedok na efektivnejsie zhodnocovanie volnych penazi. Je mi jasne, ze komodity su velmi riskantne a aj pri poctivom studiu sa mozem na zaciatku lahko ocitnut medzi 80% stracajucich.. Preto sa mi tvoja filozofia zacina cim dalej, tym viac pacit :) V akciach asi nie su take zisky, ako v komoditach, ale ako pises, aspom sa nieco naucim bez toho, aby som vybielil ucet.. Zacinam byt ale off-topic, tak mam na teba posledne otazky:

Je obchodovanie akcii v principe podobne obchodovaniu komodit? Myslim tym hlavne technicku analyzu, teda ci su jej prostriedky (indikatory, patterny,...) aplikovatelne i na akciove trhy.

Pri obchodovani akcii svoje vstupy riadis podla technickej analyzy, alebo riesis aj fundamenty? Daju sa realne vyuzit?

Diky moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

p-e-p-e:
Je to jako u komodit. Někteří obchodují podle fundamentu, jiní podle technické analýzy. Asi nejlepší je to zkombinovat, pokud to člověk dokáže. TA na akciích funguje, ale samozřejmě že si musíš najít to svoje.

Jen ještě jedno upozornění. Oproti komoditám je u akcií omezení daytradingu. Co to znamená? Podle US zákonů na intradenní obchodování akcií je nutné mít min 25000$. Ale v reálu ti broker (IB) dovolí 4 intradenní obchody za 5 dní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Podla mna treba na jeden kontrakt futures emini tak 20 000- 25 000 USD. Vobec netuším,prečo by som mal vystavit 5k účet takemu preobchodovaniu,ked je tisíce podkladov a inštrumentov,kde sa da s nim narabat pohodlne.Vratane nastrojov na obchodovanie indexov

Tak nevim, ale na e-mini je treba u Infinity margin 500 dolaru, tak mi nejak nedochazi, proc by k jejich obchodovani bylo potreba 20000 dolaru ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...