Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

pigi,
nechápu, že vás neustále baví rozpoutávat podobný flame podobnými velmi offtopic příspěvky. Pokud chcete peníze vydělávat jiným businessem, tak se do něj pusťte. Sám jsem měl několik vysoce profitabilních společnostní a postupně je všechny prodal, protože trading mě vyhovuje svojí podstatou nejvíce. A o tomto je tento server. Objektivní je do té míry, že zde především já s Tomášem ukazujeme naši cestu. Cest samozřejmě může být celá řada, ale jako v jakýmkoliv jiném businessu je třeba si nějakou konkrétní vybrat a na tu se soustředit.
Rozumím tomu, že člověk s vaší mentalitou nemůže v trhu nikdy vydělat a je z toho frustrovaný, to však neznamená, že to pro jiné, nemůže být velmi pohodlný způsob obživy :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Peter ja to nepisem koli tomu aby som rypal a podobne, len chcem poukazat na to, co tu vy a ani ''uspesni'' prispievatelia do fora nepisu a to je, ze realne pre uspesneho tradera s 5000 alebo 10 000 usd pociatocnym kapitalom je moznost zit na urovni z tradingu vo velmi dlhej dobe. A zacinam mat myslenie, ze trading je fajn, da sa na tom slusne profitovat ale predtym je bezpochyby potrebne byt uz ako tak fin. nezavisly. Lebo ak niekto naskrabe len tak tak nejaky pociatocny kapital na trading a venuje sa mu kratku dobu a vie len to, co sa docita na financnikovi resp. na inych podobnych weboch , knizkach a podobne, tak velmi rychlo o svoje naskrabane peniaze pride.
A sam musis uznat, ze povedzme nejakych 30 alebo 50 % rocne zhodnotenie je na burze uz slusny vysledok a to zo zacinajuceho vkladu 5000 usd robi do 2500 usd za rok zisku co by bolo cca na sk 75 000 sk a z toho sa da na urovni prezit tak mesiac, maximalne dva. Bolo by mozno fajn, keby ste boli mozno trosku tvrdsi, mam tym na mysli viac objektivny a nekolisali novacikov, ze si lahko a rychlo mozu zarobit, lebo lahko a rychlo sa da zarobit, ked si niekto otvori eroticky salon, otvori diskoteku, ci spravi hernu alebo stavkovu kancelariu. Tradingom sa rychlo zarobit neda, da sa nim akurat zarobit neobmedzene co u inych biznisov viac menej nie je mozne.
Vela uspechov Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi,
všude píšeme, že trading je normální business, kterému je třeba věnovat přiměřenou dobu k tomu, aby člověk začal profitovat.
NIKDE nepíšeme, že za měsíc se člověk stane boháčem. Co je ale pravda, tak pokud dnes sednete k počítači, budete každý den sledovat trhy, za dva roky můžete slušně profitovat. Zhodnocení zcela záleží na zvolené strategii a času stráveném u počítače.
Čím méně máte kapitálu, tím více samozřejmě musíte pracovat u počítače. U intradenního obchodování, kde na začátku nepotřebujete přiliš vysoký kapitál, jsou zhodnocení ale zcela jinde, než které uvádíte. Samozřejmě za cenu, že musíte každý den v příslušnou dobu zasednout k počítači alespoň na pár hodin.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi,
placas nesmysly. uz prosim te zacni obchodavat a pak prestanes psat takovyhle kraviny. ty uz pises prispevek s vedomim ze se tady do tebe pustime a to ti evidentne vyhovuje. tobe fakt nejde o to, abys v budoucnu obchodoval. jestli se ti to nelibi, neveris tomu, myslis si ze si tu jen honime ega, tak si tu fakt spatne. bez nekam jinam, nemusis sem vubec psat.

mas pravdu v tom, ze ne kazdej zacne po prvnim roce vydelavat nejak moc. na 2 stranu znam konkretni lidi co po 1-2 letech ziji jen z trejdingu. trejding neni proste pro kazdeho, treba pro tebe. na to abys na burze mesicne vydelal 1000-3000 dolaru nemusis byt zadna elita ale clovek co jen premysli, neco testoval a venoval dost casu poznanim burzy.

NIKDO tu NIKDY nedoporucoval obchodovat pro zabavu, dokonce se proti tomu varovalo. tak si odpust svoje rady.

asi se nevyhneme flamu, ale zuks byt konkretni a ne demogogicky. v cem je financnik neobjektivni? konkretne.
jinak tobe to furt cele nedochazi. desitky milionu vydelavaji velci hraci. ani znamy traderi nemaji miliardy dolaru. ja furt nechapu proc by clovek co dela na buzre nemohl ucit, skolit, psat. je to dalsi prace. vetsina to dela pro penize, protze je to bez rizika. ale na to abys napsal knihu musi nejdriv neco dokazat umet. pak ji lide budou kupovat. je dost kvalitni literatury mladsich 5 let ve kterych je dost kvalitniho materialu. to ze sis precetl Williamse a ses zklamanej je tvuj problem. ja trejdingem vydelavam nemale penize a stejne mam jeste praci bokem, protoze kdybs realne obchodova, tak zjistis ze to neni zadnej med jen sedet za pocitacem a casem chces delat i neco jineho a z intradeniho se presunes na opce ci pozicni obchodovani, abys mel vice casu. ale pokud to nezazijes tak tu budes jen takhle placat.

jeste k tem starsim kniham. nemam ji tu u sebe, ale Elder napsal svou knihu pred 10-15 lety? a stale podle ni jde obchodovat a to uspesne.

tesim se na tvoje , doufam ze ne vagni, odpovedi

P.S. Linda Rasche, John Person, a dalsi jsou uspesni traderi, maji vlastni firmy, fondy a stejne uci. proc asi? nemuseli by.
P.P.S. kde si vzal zhodnoceni 30% rocne? udej zdroj. u id mas mnohem mnohm vice. zalezi na pocatecnim kapitalu a strtegii. neplet si obchodvani a investovani

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi: ale vzdyt "uspech v tradingu"je tak subjektivni zalezitost, ze naprosto nechapu, proc o tom vubec pises a resis to... pro nekoho bude uspech a zadostiucineni az bude moci z tradingu zit, pro nekoho 500$ (BTW prumerny realny prijem pro alespon 1/3 beznych ceskych zamestnancu) vydelanych mesicne na prilepseni k rozpoctu...

Na tomto serveru najdes __ZDARMA__ a doslova jak peceny holuby do huby takove obrovske mnozstvi infomaci, zkusenosti, postrehu, za ktere bys jinde dal tolik, co zde v CR je rocni prijem... - potvrdi ti to kazdy, kdo zna pomery treba v USA nebo Britanii. Prestan provokovat a bud zacni rozumne komunikovat (ano "Proc je pouze nekolik procent uspesnych" je legitimni otazka k diskusi) nebo se radsi realizuj tam, kde ti bude halasne aplaudovano.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 v com je financnik neobjektivny ? napriklad v sekcii '' Ceske knihy o tradingu'' su spomenute len 3 knihy z ktorych maju zisk aj Peter a Tomas. Ostatne knihy a dobre knihy o tradingu ktore su v cestine su tam neni, to je podla mna neobjektivnost, resp. biznis. Ale to je v poriadku.

Peter no ja ked sa pre nieco zapalim, tak to zvyknem dotiahnut do konca, takze za ten rok alebo kolko ti dam vediet ako som uspel/neuspel. Aj ked si myslim, ze kto sa tradingu skutocne venuje a objektivne si robi backtesting a papertrading a zvladne psychologiu ... uspech musi prist.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911: uvadenych 20-30% rocniho p.a. z rizikoveho kapitalu je prumerne zhodnoceni techto prostredku v opravdu dlouhodobem (> 10 let) horizontu u mnozstvi well-known traderu a mentoru. Ano, nekdo vydelal treba 1mld $ na nahodnych udalostech, ale to neni to podstatne.

Jinak tuto informaci uvadi Elder a mam pocit, ze s podobnymi pocty mluvi i Ross.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi,
mě je upřímně jedno, jak si povedete. S člověkem s vašimi názory nemám důvod být v kontaktu, sorry. Trading je zcela individuální a je na vás čemu se budete v životě věnovat a jaký životní standard si zajistíte.
Obávám se, že neobjektivní názory jsou akorát ty vaše - i v dané sekci diskuze jsou diskutovány všechny knihy, které na CZ trhu jsou a mohu vás ujistit, že je to na CZ webu snad jediné místo, kde takto otevřenou diskuzi najdete. Samozřejmě, že nemáme zájem na přímou propagaci cizích produktů vč. linků na tomto serveru, protože to bychom se zde pak pro nejrůznější komerci nikam nedostali. Navíc zcela se na tomto webu snažíme představovat nástroje a zdroje, které mě a Tomáše dovedly k úpěšnému tradingu - proto zde každý týden nepíšeme o nové knize, ale jen o těch zásadních, které inspirovaly nás a které považujeme sami za přínosné.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi,

jdi si laskavě onanovat někam jinam. Nikdo tě tu nedrží, máme svobodu, jdi si číst něco jiného a psát někam jinam. O tvoje příspěvky nikdo nemá zájem, akorát je (evidentně ke tvé spokojenosti) z toho zbytečný flame, který je nakonec (ke tvé nespokojenosti) dříve nebo později uzamčen... a s tím se uzamkne vlákno 12 statečných, které s tím nemá co do činění.

Jestli se na tradingu nedá dosahovat zajímavých zhodnocení, daleko větších než 30% ročně, potom mi vysvětli, jak je možné, že tolik lidí, kteří si odpouštějí podobné kecy jako máš ty, a raději makají, to nakonec dokáží. Kup si Trading the Ross Hook od Rosse, přečti si to, udělej si kombinovaný backtest všech futures trhů, kde si můžeš s $10,000 dovolit obchodovat dva kontrakty, a uvidíš. A tak je to s jakoukoliv knížkou, jen k Rossovi mám v rámci futures nejblíž, proto píšu o ní.

Co vidíš špatného na tom, že Tomáš s Petrem vydělávají na knížkách a kurzech? Věnují tomu svůj čas, baví je to, zaslouží si to. A věřím, že každý by měl platit za informace. Klidně symbolické částky, ale platit by měl, jinak si jich nebude vážit. No, a nebo to také mohou zabalit, a jediná česká knížka o tradingu by byl několik let starý kovbojský manuál za já nevím kolik tisíc korun, kde se naučíš o takových objevech jako jsou supporty, resistence a trendlinky. Je vidět, že není náhoda, že tvoje reakce jsou podobné s kritikou kovboje samotného.

Jdi radši makat. Já už 9 měsíců hledám a piluji svoje systémy a pohledy na trh. Přestože nemám live zkušenosti, je mi jasné, že s tvým přístupem uspět nelze, a to nejen v tradingu. Jdi si své bláboly plácat někam jinam. Pokud chceš změnit svět, založ si na to svoje stránky. Jestli máš ve svých názorech pravdu, určitě neuspěju ani já -- aspoň pak budu mít stránky, na které se můžu přesunout a vylévat si svůj vztek, jak jsem naletěl.

Ach jo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pigi

Myslím, že tvůj problém je v myšlení, když tomu nevěříš, tak to nedělej, je to každého svobodná volba, čemu se chce věnovat.
Petr s Tomášem tady odvádějí perfektní práci, vždycky po přečtení jejich článků mám pocit, že jsem tady správně a hlavně mě to hodně motivuje do další práce, ikdyž už sem hodně otrávený ze svého zaměstnání.
Je to jen a pouze o přístupu.
Petr s Tomášem a ostatní účastníci tohoto diskusního fóra odvádějí skvělou práci, na kterou sem hrdý.
Díky.
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přátelé,

doporučuji pro příště už podobné příspěvky jako ten pigiho prostě ignorovat a vůbec na ně neodpovídat. Zrovna jsem si říkal, jaká je to paráda že tu zase vládne pozitivní nálada a přístup a bác - už je tu zase jeden chytrák :-) Asi to prostě tak bude, že se vždy objeví pochybovači, dle kterých jedni profitují na burze protože jsou známí známých a synové slavních a už jsem se smířil i s tím, že dle některých pokud kdokoliv nabízí kurzy nebo knihy, tak nutně neprofituje v trzích (jen tak mimochodem, knihy píší a kurzy nabízejí i tací velikáni, jako Larry Williams, Linda Raschke, Ken Wood a řada dalších) a už se tomu spíš usmívám a nevidím důvod to dál komentovat. Prostě ignorovat podobné výstřelky bude nejlepší a nejrozumnější řešení, na co někomu dopřávat ten luxus našeho času a věnovat zbytečnou pozornost jejich vnitřním problémům. Samozřejmě, každý má právo vyjádřit svůj názor ale s podobnými diskuzemi prostě nemá cenu ztrácet čas - jak jsem napsal v pondělí "ti, kteří tvrdí že to nelze, ať nestojí v cestě těm, kteří to dělají".
Btw. zatím co pigi má tady za potřebí všem vysvětlovat, že úspěch v trzích je spíše zázrakem (v jednom mu dávám za pravdu - zadarmo a bez práce to rozhodně není), zbacktestoval jsem si několik stovek divergencí v rámci opčních obchodů na desítkách akciových titulů a potenciální úspěšnost je 83% - do týdne bych měl mít postavený konkrétní obchodní plán a vrhnout se do jeho obchodování. To aby zase chytráci mohli tvrdit, že to nelze :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Svojimi prispevkami som chcel uplne nieco ine prezentovat ako ste to pochopili ale najskor to bude mojim vyjadrovanim. Uz viac krat som napisal, ze tento server je o tradingu skutocne najlepsi na ceskom a slovenskom webe.
No nebudem sa tu uz rozpisovat, len mam radsej triezvejsi pohlad na vec ako je prezentovana tu na financnikovi, tzn. realny pohlad a objektivnost. Je fajn, ze je tu vsetko pisane v pozitivnom mysleni, lebo len tak sa da dosiahnut uspech, ale v tazkom biznise, treba brat nie len tie pozitiva a plusy ale velmi dobre sa pripravit na negativa a minusy.

No a kedze pisem prispevky take, s ktorymi nikto nie je spokojny a nikto sa s nimi nestotoznuje, tym padom je zbytocne ich tu dalej pisat.

Tak vam vsetkym vela uspechov v tradingu a v zivote
...................................................
Tomáš
FINANCNIK.CZ

"Chceš-li uspět, musíš myslet jinak."
...................................................

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trading není žádná věda, je hlavně spíše umění si různých zdrojů získat informace a ty si přebrat ve svůj vlastní styl jak obchodovat.

Je spousta různých přístupů, neuspěje ale ten, kdo pouze kopíruje. Každý musí nalézt svůj vlastní styl, který mu vyhovuje. Naučit se základy psychologie, money managementu, technické analýzy a začít s tím pracovat, tj. přidat do toho svůj styl. To je to umění, ten svatý grál, který každý hledá, ale většina nikdy nenajde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...