Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Trochu jsem si hral s automatickym testovanim automatickeho obchodnika v MT4 abych ziskal prehled o statistickych vlastnostech trhu. Nechtel jsem kvuli tomu zakladat dalsi vlakno, ale vysledky mi pripadaji zajimave, tak jsem se chtel podelit.

Napsal jsem si automat, ktery nahodne vstupuje do pozic. Jakmile pozice dosahne zisku alespon 1 pip, pozici uzavre.
Pozice, ktere zisk nedosahnou, jsou uzavreny po 3 dnech cekani.
Pro rozhodovani zda otevrit pozici jako kratkou, nebo dlouhou se system podiva na predchozi cenu a porovna ji se soucasnou. Pokud byla nizsi, predpoklada byka a vstupuje do dlouhe. Opacne do kratke.
Je to uplne primitivni chovani ale vysledek je ten, ze [bold]vice nez 90% nahodne otevrenych obchodu se do 3 dnu dostane do zisku[/bold].
Na vsech 4 hlavnich menovych parech, na jakychkoliv casovych usecich.
Zni to skvele, ze? Ale pravidla pravdepodobnosti se postaraji aby to nebylo ziskove.
Vtip je totiz v tom, ze prumerny zisk na obchod je cca 1 bod. Protoze vsechny obchody zaviram hned jak dosahnou jednoho bodu. Jen nekolik malo obchodu ma zisk vyssi a to tam, kde skok mezi ticky je vetsi nez 1 pip. Coz prumer zvysi na zhruba 1.5. Ztratove obchody ovsem takove omezeni nemaji, takze prumerna ztrata na ztratovy obchod byva kolem 90 pips.
Priklad:

EURUSD od 1.1.1999 do dneska.
7415 obchodu.
Z toho 7183 ziskovych (96.87%)
Neziskovych 232 (3.13%)
Prumerny zisk na ziskovem obchode 1.47
Prumerna ztrata na prodelecnem obchode -90.16
Vysledny prodelek 10346.

Cestou jak dosahnout zisku je budto zvysit prumerny zisk na uspesny obchod, nebo snizit prumernou ztratu na ten ztratovy.

Clovek si rekne, dam tam stop loss, tim omezim maximalni ztratu. No jo, jenomze tim take snizite uspesnost, protoze nektere ze ziskovych obchodu si nejprve vlezou hodne do ztraty, nez vysplhaji k zisku, takze stop loss je zastavi drive nez dosahnou zisku a udela z nich neziskove. A jak uz to tak pri hrani s pravdepodobnosti byva. Zmena k lepsimu (nizsi max ztrata) se vykompenzuje jinou zmenou k horsimu (nizsi procento uspesnych obchodu) a vysledek je zhruba tentyz.

Samozrejme dalsi moznosti je zavirat obchody az dosahnout zisku alespon 2 pips. Takovych obchodu je ale samozrejme o neco mene, takze opet klesne uspesnost.
Napriklad kdyz nastavim sklizen na sbirani po prekroceni zisku 5 pips, zmeni se vysledky na:
7415 obchodu, 6937(93.55%) zisk, 478(6.45%) ztrata. Prum. zisk 5.54, prum. ztrata -102.3
vysledek -10308.

Sber na urovni 10 pips:
7415 obchodu, 6611(89.16%) zisk, 804(10.84%) ztrata. Prum. zisk 10.61, prum. ztrata -100.46
vysledek -10660.

Nez zacnete reagovat upozornuji ze cilem tohoto prispevku bylo dat do souvislosti nektere "parametry" obchodovani na forexu a naznacit jak se navzajem ovlivnuji. Pripadne prinest konretni cisla at si i ostatni muzou zahrat v hlave hru "co kdyz..." :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte.pred par mesiacmy som sa dozvedel o Forexe .na tejto stranke.mam stiahnuty aj VT TRADER DEMO.mam za sebou aj par uspesnych obchodov.nedavno som sa skontaktoval a jednym ucitelom,ma stranku(neviem ci mozem dat adresu).vola sa ROBO TRADER.poznateho niekto??mate s nim skusenosti??lebo podla mna,je financnik fajn stranka,ale len z toho sa obchodovat nenaucim.siel by som aj na daky kurz,ale neviem ci postaci jednodnovy,ake ponukaju.dakujem za rady
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...