Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

st.david:

woodie používej na 15M a vyšší, na nižších prostě nefunguje, nepátrej proč :-) říkal to sám mistr Woodie když byl v Praze.
obecně není woodie příliš vhodný pro forex i když mistr W. říká že je na cokoliv. já mám zkušenost s tím, že je velmi málo použitelných signálů, ale třeba objevíš nějaké nové :-) a poměrně dost signálů je falešných.

ale zkoušej. nejlépe vzít staré grafy a udělat poctivě back-test. je to sice časově náročné, ale je to zadarmo.

tož tak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Opět díky za radu!!
Jaké metody používate pro forex? NA co je whodný woodie? Obchoduji na X-Trader XTB platformě a orex např USD-JPY my příjde jako nejvýhodnější z hlediska poplatků. Např komodity mají veliký rozdíl v nákupní a prodejní ceně. Zajímá mě především intradenní obchodování.
Dík
D!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

THX!!
Mrknu na to!!
Vím že mají vyšší poplatky už mě na to pár lidí upozornilo :) Četl jsem zajímavé pojednání zde na finančníku proč obchodovat komodity oproti ostatnmím možnostem -např. měnové páry či akcie. CO si o tom myslíte? Jsou komodity vhodné pro začátečníka? A jaké případně no a jakou metodou :-)
Díky moc
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[b] to st.david: [/b]

FOREX má tu výhodu, že můžeš začít s mini účtem a mini kontrakty. U některých brokerů třeba s $200 a 0,1 lot.
V komoditách s takovým účtem vůbec nemůžeš začít. Možná, že to některý broker povoluje, ale je to k ničemu. Na FOREX účet $200 sice také není na seriozní obchodování, ale

1. oproti DEMU je live obchodování nebe a dudy
2. patřičně si protrénuješ psychiku, která je mnohem (podle méhonázoru) důležitější, než milion paternů
3. budeš se rozhodně chovat zodpovědněji při zadávání obchodů než na DEMU
4. na smazání prvního, druhého a s největší pravděpodobností i třetího účtu ten vklad stačí

a že ty první účty smažeš vem jed.

Mimochodem, po založení live účtu a tím možnost live obchodovat by mne zajímalo, jak dlouho se budeš rozmýšlet, než klikneš myší na první obchod.

Já osobně jedu stále DEMO už od září (9/2007), schválně jsem si jako jeden z již několika DEMO účtu založil DEMO s vkladem $200 a tvářím se, že je to mých $200 peněz. Je to až neuvěřitelné, jak se mi to daří. Prostě si nepřipouštím, že jsou to peníze virtuální. Ziska na něm mám kolem 30%. Zatím na ostatních (těch prvních) asi pěti účtech, kdy jsem takto k ním nepřistupoval mám samozřejmě ztrátu něco kolem 85% s tím, že na jednom už nemám vůbec nic.
Tož tak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK
díky moc za příspěvky a rady!!!
Zkusím živě komodity v minilotech pro začátek a podělím se o svoje provní výdělkoprodělky :-) Ještě mi pls poraďte nějakého brokera pro začátek - miniloty intradenní obchod na 15m grafu např?
Díky moc
David
PS: Seznam brokerů jsem si prošel a mám svého favorita, spíš mě zajímají praktické zkušenosti co se týče spolehlivosti atp.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

st.david

ak mas zaujem vyskusat si na deme , kovy , menove futures, indexy, ropu , alebo klasicky Fx.
graf komodit ako kukurica som este nevidel tak neviem porovnat futures a CFD,

ak chces skusit demo, mozes si poyiadat Aleccoh FX, Northfinance, a podobne, porovnaj si poplatky a uvidis

ale upozornujem , tieto spolocnosti su klasicky RETAIL BROKERI, ziadne ECN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To [bold] sztula[/bold]:

[ital] 1. oproti DEMU je live obchodování nebe a dudy[/ital] (tu)
[ital] 2. patřičně si protrénuješ psychiku, která je mnohem (podle méhonázoru) důležitější, než milion paternů [/ital] (tu)

absolute souhlasim, od te doby co jedu naostro, si stale vic rikam, ze fx neni o tech. analyze, komplikovanych systemech... ale spis z 90% o psychice - /odolnosti/vuli/trpelivosti a z 10% o umeni cteni z cistych grafu ...

[ital] 3. budeš se rozhodně chovat zodpovědněji při zadávání obchodů než na DEMU[/ital] (tu) vyrazne zodpovedneji :) :) :)

[ital] Mimochodem, po založení live účtu a tím možnost live obchodovat by mne zajímalo, jak dlouho se budeš rozmýšlet, než klikneš myší na první obchod.[/ital]

Me to trvalo 3dny :-) nez sem se presvedcil, ze do toho "fakt" jdu :D - zatracena psychika :D

[ital] Já osobně jedu stále DEMO už od září (9/2007), schválně jsem si jako jeden z již několika DEMO účtu založil DEMO s vkladem $200 a tvářím se, že je to mých $200 peněz. Je to až neuvěřitelné, jak se mi to daří. Prostě si nepřipouštím, že jsou to peníze virtuální. Ziska na něm mám kolem 30%. Zatím na ostatních (těch prvních) asi pěti účtech, kdy jsem takto k ním nepřistupoval mám samozřejmě ztrátu něco kolem 85% s tím, že na jednom už nemám vůbec nic.[/ital]

To sem delal taky, je to rozhodne lepsi nez si zalozit demo ucet na 100tis USD a pak zit v predstave ze me ztrata 10tis usd nerozhazi protoze mam preci jeste 90tis :-) a s timto pristupem zalozit live ucet na 1000usd :D :D :D
Nicmene jestli mohu poradit, neni lepsi skoly nez live!! Na demu se da pilovat automat, ci znalost platformy, ci testovat brokera/platformu, nebo nakoukavat grafy, ale obchodovat se podle me na demu naucit neda, a z toho jak to vidim dnes, si myslim ze nema smysl ztracet dlouhe mesice ci dokonce roky na demu, protoze i kdyz si pak clovek mysli ze je pripraven na live, tak zjisti ze ho demo vubec nepripravilo na realne obchodovani, a ze se spoustu veci uci znova jinak, nebo se uci veci uplne nove...

Mejte se fajn a at se dari obchody !!! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IOOser
Přesto je velké množství obchodníků, kteří na demo verzích nikdy nevydělali a pokouší se o ostré obchody. Což je nesmysl. Podle mého názoru je nutné poctivě obchodovat na demu(tak jako ve skutečnosti) a když jste měsíc v zisku tak teprve přejít na ostré obchody. Pokud máte demo s velkým účtem tak si to smázněte na 1000$. S tímto počátečním vkladem se vám budou lepší hledat výdělečné strategie a nebude vás to svádět k blbostem. Tak nízký účet vás bude nutit kreativně uvažovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To [bold] MNovak/bold]:

(tu) jasne! Nerikam nedemovat.
Demo je jedinecny pro seznameni s brokerem/platformou/ruznymi situacemi na trhu a k otestovani toho jak kdo chce obchodovat, proste k "osahani" fx, jen si myslim, ze neni dobry prilis se vazat k demu a k pripadnym skvelym vysledkum na demu, demo proste neni live.
Na live pak clovek s tezkou hlavou dava tak benevolentni stopky, casto prilis dlouho premysli nez vstoupi, tam kde by na demu bezstarostne vstoupil...Proste brat demo ucet jako 100% pripravu na real se muze podle me tak trosku pozdeji vymstit, protoze na demu nevstupuje do hry tak zasadne hra s vlastnim "ja",s psychikou, ktera je podle me zcela nejdulezitejsim aspektem uspesnosti tradera ( ne system/MM/RRR a podobne pomocne formulky )...
Mimochodem je skvely, jak trading pomoha cloveku jit dal ve vyvoji :-) Myslim ze jsem pomerne netrpelivy clovek, a prave tuhle vec mi dal trh za tu kratkou dobu uz parkrat "sezrat", a posunul me k vetsi trpelivosti, drobne vysledky :-) vidim na sobe uz za tu kratkou dobu co se zajimam o fx... To mi prijde perfektni, jeste pred jistou dobou bych nemyslel, ze neco tak tvrde byznysovyho muze dat cloveku moznost se na tom osobne rozvijet... ;)

At se vam vsem dari !! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...