Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím :) ke výše zmíněné knize market profil že jí nedoporučuje tomáš bych byl proti. :) tato kniha i když je na první přečtení poměrně složitá. Jako jediná kterou jsem doposud četl vysvětluje jak probíha aukce na trhu proč a kdo je na trhu jak se hýbe a podobně a spousu pro mě velice podstatných věci :) Než jsem četl tuto knihu nedokázal jsem si dost dobře vysvětlit pohyby trhu :) Takže já tuto knihu z mého pohledu řadím k jedněm z nejlepších. Určitě doporučuji!!!! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

hezký den,

když máme Vánoce, tak přidám pár tipů na vánoční dárky :) zrovna dnes jsem si koupil novou knihu od Malcolma Gladwella - Mimo řadu (2008 - cz 2009)..ikdyž jsem ji ještě nezačal číst, četl jsem krátký úryvek, který dával trader Gladiator do jiného vlákna před časem jako takový malý preview někde na webu..ve stručnosti ta kniha pátrá po faktech, kterými se ti nejúspěšnější lidé na světě (bill gates, beatles) odlišují od masy..tím pádem hledá cesty, jak může být stejně úspěšný každý jiný..narozdíl od jiných podobných knížek by měla být VELMI KONKRÉTNÍ..ne jen obecné povídání o úspěchu, podvědomí atd..spisovatel je uznávaný novinář a má za sebou už dvě úspěšné knížky - "Bod zlomu" a "Mžik"..mžik jsem četl a je také výborný..a také se váže určitým způsobem k tradingu..je to kniha o intuici, o tom, proč se lidé dokáží mnohdy rozhodnout lépe během pár sekund než během dnů, o tom, co jejich rozhodnutí ovlivňuje atd..pro mě hodně zajímavé..

třeba to někoho osloví.. (tu)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,
taky jsem cekal, ze se hned zde dozvim o vydanem prekladu M. Douglase a ani jsem ho nehlidal. Takze ted jsem prijemne prekvapen, ze uz vysel-v hledacku byl dlouho.
Radsi to shrnu pro ty, co necetli celou diskuzi:

Douglas Mark - Disciplinovaný trader
Základní popis:
Říká se, že tím největším nepřítelem burzovního spekulanta je jeho vlastní mysl. Psychika obchodníka, sebedisciplína a dodržování stanoveného obchodního plánu jsou tím, co dělí obchodníky na úspěšné a neúspěšné, nebo též ziskové a ztrátové. Mark Douglas, přední americký psycholog a trader s letitou praxí ve vedení nejlepších burzovních spekulantů, předkládá v této knize řadu metod, díky nimž dokázal z řady ztrácejících obchodníků vychovat úspěšné tradery. Klade zde důraz na vedení pečlivých statistik, ukazuje konkrétní pomůcky a tipy pro práci s nimi i překonávání vlastních emocí, které jsou v tradingu obchodníkovým největším nepřítelem. Snaží se popsat fungování tržního prostředí z hlediska psychologie davu a ukazuje, jak je snadné nechat se strhnout ostatními a davovou euforií, která často končí velmi špatně. Dokumentuje procesy psychologického vývoje jednání řady traderů a vysvětluje zde, jak se podobným věcem vyhnout a naučit se jednat chytře a disciplinovaně. Staňte se proto i vy disciplinovaným traderem! Úspěch na burzovních trzích je vám na dosah.

Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Já knihu Opce mám a pro základní pochopení opcí a strategií stačí. Navíc za rozumnou cenu. Další kniha která je skoro v každem knihkupectví je OPCE – chytrý nástroj akciového investora od J.Koštála. Dej do vyhledavače optionsloc
Ještě vyšla Praktický pruvodce opcním obchodováním od Grady ale ta je vyprodaná

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...