Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mě osobně tato kniha velmi zklamala. Ve srovnání s knihou "Jak se stát intradenním finančníkem" mi nedala vůbec nic. Jedná se o popis druhů grafů, prostředků technické a fund. analýzy, indikátorů a několik stručných popisů obchodních systémů, kterých se na internetu válí mraky. Má sice 220 stran A4, ale písmo je veliké a všude je plno prázdných míst a veliké obrázky. Vazba knihy připomíná silnější sešit a to skoro za 1000 kč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
Podle mě, je tato publikace určená spíše lidem, kteří se teprv s trhem seznamují a chtějí se věnovat forexu...Jinak nemyslím si, že je až tak špatná...
Zároveň se zeptám, nemáte tu někdo zkušenosti s knihou Joe Ross - Trading je byznys? anebo i dalšími jeho publikacemi? dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KirSo: Jistě že ano. Ross je skoro povinná četba - jeho Trading je byznys byla (alespoň pro mne) spolu s jeho související knihou "Daytrading" velmi přínosná, ačkoli jeho patterny neobchoduji. Ale ono to hlavně není jen o patternech. Je tu o Rossovi nejméně jedno vlákno, kde je o tom mnohem více.

Jinak teď někdy nedávno vyšly nějaké knížky od Turka ve formátu A5 v cenách kolem 300Kč a po jejich prolistování jsem tam nenašel nic, co by nebylo na mnoha místech (mj. i zde) vysvětleno stejně dobře a navíc zdarma. Veškeré tyhle tituly byly dost zklamáním (no já si je nekoupil, takže pro mne jen vlahý nezájem). Bylo to něco jako "První kroky na burze", "První kroky na forexu" apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kirso : knihu trading je byznys určitě doporučuji :) píše o tradingu jak k němu přiztupovat jako k byznysu a ne hazardní hře , v první časti popisuje chyby kterých se tradeří dopouští co dělají špatně a v druhé části dává tradera dohromady :) těžce se o tom píše ale četl jsem tak pětkrát a vždycky najdu něco nového :) jeho knihu člověk nesmí přelouskat jak román za jeden večer přečíst :) chceš to sednout přečíst kapitolu a dávat si otázky jak to autor myslel co tím chtěl říct atd. :) Každý den si říkám než zasednu ke grafu jeho slova :) " Nemohu ovládat trhy, jediné co mohu ovládát tak sám sebe :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně jsem si knížky podle přínosnosti seřadil pro sebe takto:
1. Douglas (Trading in the Zone, Disciplined Trader)
2. Ross (Trading je byznys)
3. Elder (Tradingem k bohatství)
4. Nowak (Psychologie obchodování) - ta je takhle nízko proto, že v podstatě mnoho potřebného mám už z Douglase, pro ty, kdož nečetli knihy MD (česky zatím nejsou), by měla být tahle svým přínosem na prvním místě.
5. Další knihy Rosse a Eldera
6. Williams (Dlouhodobá tajemství ... )
7. Odpad typu těch výše zmíněných Turkových knih, Williamsových "Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodování komodit", Finančnické "Jak se stát intradenním finančníkem" apod - těchto knih jsem přečetl dost, ale jejich význam byl pro mne osobně nulový.

Tím neříkám, že čím níže, tím jsou ty knihy horší. Jen mě osobně nic nedaly ... je to ale určitě dáno i pořadím, v jakém jsem je četl a na jaké úrovni znalostí jsem v té které době byl. Konkrétně třeba ta knížka Finančníků by mi přišla jako celkem přínosná, kdybych ji dostal do ruky asi tak o rok dříve. Takhle jsem se v ní nedočetl pro mne nového ale vůbec nic, ačkoli úplnému nováčkovi bych ji s klidem doporučil...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...

Kouknete sem : www.financnik.cz/komodity/financnik/reference-jak-se-stat-intradennim-financnikem.html

Do precteni knihy mi chybi par stranek -jsem u Larry williamse a jeho money managementu.Je dobre sepsana a hlavne je zde dostatek rad a technik k budovani sveho tradingu.Jiz ted vim,ze se k ni budu vracet jako k tem Eldrovym a jinym..Jsem si jist,ze je i pro zacinajici,ale radsi bych si precetl alespon manual zde na financnikovy - nevim jak na tom jste...s ucenim...kazdopadne vam ukaze cestu kudy se vydat na spravnou cestu...pak uz zalezi jen na vas jak s informacemi nalozite.. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja sa tiež občas vraciam k tejto knihe, je to nutné - je proste úžasná.

Niečo čo možno o Elderovi neviete: browsuje po amazone a komentármi k reviewom nadáva na každého, kto negatívne hodnotí jeho knihy. Niekoľko ľudí, uvažujúcich o kúpe kníh od Eldera sa po prečítaní jeho poznámok rozhodlo jeho knihy nekúpiť..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...