Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

četl jsem ji ještě před vánoci. Možná jsem k věcem ohledně tradingu nekriticky nadšený, ale prostě se mi líbila a četl jsem ji jedním dechem. Pro trading mi tam přišly obohacující pasáže o jeho traderském myšlení, vyrovnání se s několikerým vymazáním účtu, učením se z prodělků, dlouhé časové období po které se vždy šplhal od nuly nahoru, oťukání trendu s malým počtem akcií a po jeho potvrzení výrazné navýšení akcií (taková mariášnická zásada, že když nejde list, dávají se malé sázky, ale když přijde karta, musí se ze hry dostat maximum). Pro běžný život pak jeho virtuosita s jakou dokázal překonat nástrahy ostrých hochů. dobrá smlouva umožní vydělat, špatná by vedla k jistému prodělku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 5 týdnů později...

Paulus.

Kostolanyho burzovní seminář je vynikající kniha, ale pokud v ní budete hledat věci spojené s ID obchodováním, budete sklamaný. Je to kniha, která je široce pojatá a potěší lidi, kteří se snaží získat všeobecnější vědomosti. Výborně je vysvětlený problém závislosti burzy a ekonomických cyklů z pohledu hospodářského vývoje i psychologie. Kostolany zde svými slovy velmi jednoduše a výstižně osvětluje Dowovu teorii. Podle mého názoru by si měl každý, kdo chce obchodovat na kapitálových trzích tuto část přečíst, protože z těchto odstavců získá základní vědomosti a je úplně jedno jakému instrumentu se bude následně věnovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paulus:

abych tě trochu zmátnul, tak jsem četl několik hodnocení této knihy a když jsem si jí sám přečetl, tak následovalo zklamání (jsem přesně ten typ o kterém píše Merkur, ale netýkalo se to jenom ID, ale i pozičního obchodování). Kniha je psaná formou otázek a odpovědí, bohužel z druhého konce a to, že autor věděl na co chce odpovídat, tak si k tomu vymyslel otázky, dost věcí se tam opakuje a já jsem se asi s autorem nepotkal v tom na co bych chtěl slyšet odpovědi. Někdy mi přišlo, že by bylo dobré ubrat na sebechvále autora a radši vysvětlit nějakou věc více do hloubky. Jako beletrie dobré, ale jinak nic víc, podruhé už jí číst nebudu.

A teď ti asi nezbývá nic jiného než si ji přečíst sám a udělat si vlastní názor. :)

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To yax.

S tím co píšeš se nechá částečně souhlasit. Je to široce pojatá kniha a na závadu mohou být i popsané věci z dřívějších let, které se dnes nebudou opakovat. I mě zde některé otázky nezaujali, ale k jiným se velmi často vracím, protože mají velmi velkou přidanou hodnotu.
Bude záležet na každém, co bude v této knize hledat. Pokud svoje témata nenajde, nezaujme ho, ale pokud ano, bude se k ní vracet.
Pro obchodníky zajímající se čistě ID obchodováním není.

Podle mého názoru jsou zde ale nádherně popsané základy pozičního obchodování v delších časových rámcích v té nejčiščí podobě a podstatě. Tyto otázky mě zajímají a nikde jsem nenalezl nic srozumitelněji popsaného. Je to sice jenom pár desítek stran, ale ty v sobě mají určitou genialitu v jednoduchosti a výstižnosti. Na toto téma jsem něco již přečetl, ale tyto pasáže v této knize stavím hodně vysoko.
Proto možná tuto knihu stavím tak vysoko. Určitě je zde spousta jiných zajímavých témat a bude opravdu záležet na každém jestli tento obsah a styl psaní přijme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paulus

já bych spíš souhlasil s yaxem, určitě sem od ní očekával něco víc, na to, jak ji jeden můj kolega vychvaloval až do nebe. knížku sem přečetl jednou a pro mě to stačilo, kostolany mi zkrátka přímo nesedl, tím ale neříkám, že někomu nemůže být užitečná. jestli ale hledáš něco na čtení před spaním, tak proč ne :), mě ale nikam výrazně neposunula

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...