Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

Dostala se mi do rukou kniha Grahama Jonse a Adriana Moorhouse: Jak získat psychickou odolnost.
Je to zajímavé čtení pro všechny, kteří se chtějí naučit odolávat psychickým tlakům at už v práci, vrcholovém sportu, tradingu. Jsou zde uvedeny různé příčiny stresu a dokonale rozebrány. Dále popsány techniky jak vše zvládat. Jak se naučit vytěsňovat rušivé vlivy apod. Jak se soustředit na vlastní výkon i když v životě se zrovna dějí různé věci. Je zde rozebrána složka motivace a víra, která je velmi důležitá k posunům na vrchol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

me zaujaly tyto knihy, spadly by pod psychologii...


eduard tomas - uvod do integralni jogy

echart tolle - moc pritomneho okamziku (the power of now)

v obojim se vlastne uvadi stale totez, co pise treba i mark douglas... dokud nami zmitaji emoce, nebudeme objektivnimi analytiky, je fajn precist si o tom z jinych pohledu a videt, jak ruzne obory uvadeji jinymi formulacemi tytez veci, jako by slo o stale jedinou pravdu na kterou ruzni lide prisli...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

jsem začátečník s určitými teoretickými znalostmi a než přistouím k papertradingu chci prostudovat nějakou literaturu, abych si ještě prohloubil své znalosti. Podle recenzí na finančníkovi a příspěvků ve fóru (nejen tomto) mě zaujaly knížky oéd Eldera, Douglase a samozřejmě tomáše a Petra:)

Určitě bych si chtěl přečíst Disciplined trader, ale váhám, jaké další tituly přidat. Příjde mi, že např. Trading in the zone, Komplexní průvodce ..., Tradingem k bohatství (Elder) se docela "přkrývají". Proto budu rád za každau rado ohledně kombinace správného mixu literatury pro začátek.

Díky M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

douglas - disciplend trader - super, verim ze to prectes vickrat nez jednou a je mozne ze pokazde to bude o necem jinem:) nenispatne it za sebou par chyb aspon z paper trade dema, nez to clovek zacne cist

jak se stat intrad. financnikem - to je kultovka:) je dobre to mit, jedinecna vec z cech

trading for living - bezva

trading in the zone - ano dost se opakuje co je jiz v living, ja si to vzal v bazaci v anglictine a vytezil z toho jeste trochu jazykoveho vzdelani... ale par kapitol sem uz preskocil

williamsove jsou oba dobri a zabavni, taky dobry

ve vetsine pripadu potesi i samotna kvalita knih, asi se pocita ze s tim budeme chodit po barech, lihat ve virivkach, letat po svete a lezt po horach:)

asi v techto klasikach nebudes litovat, prostuduj obsahy a vyber si co te nadchne, jednu po druhe

mrkni tez na curysske axiomy - motivujici+prakticke rady, ktere pak v praxi docenis



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím a chci se zeptat na knihu Kompletní průvodce úspěšného finančníka. Nakolik je tato kniha přínosem pro ty, kteří před ní vlastnili knihu Jak se stát intradenním finančníkem. Tu mám již prostudovanou a je výborná. Nyní váhám zda koupit Kompletního průvodce a nebo The Daily Trading Coach: 101 Lessons... od Steenbargera.
Takže nějaká malá recenze Kompletního průvodce by mi pomohla při rozhodování. Jde mi o to, nakolik se v knize opakují info z Intradenního finančníka a kolik je tam nových informací pro intradenní obchodování.
Děkuji předem.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Pro Petra a Pavla
Dobrý den,
plánujete v blízké době napsat knihu o obchodování spreads nebo opcí.
Rád bych to věděl, protože pokud ano, počkám si na ni a nebudu kupovat jiného autora.
Vaše knihy jsou velmi kvalitní a čtivé. Mám obě a každou jsem přečetl již 3x.
Děkuji za brzkou odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

j.husar:
Myslel jsi pravděpodobně Petra a Tomáše ne?

Ke knize Kompletní průvodce úspěšného finančníka. Nakonec jsem se rozhodl koupit tuto knihu.Rozhodlo: osvědčení autoři, je v češtině. Kniha mě nezklamala, je jinak pojatá než Jak se stát intradenním finančníkem. Věnuje se i jiným druhům obchodování - spready opce, poziční. Jsou tu i další nápady a doporučení pro intradenní obchodníky, např. z oblasti Price action, risk managementu, psychologie. Takže knihu můžu doporučit. Steenbargera si pořídím k vánocům :-).

Ahoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velice se omlouvám, samozřejmě jsem myslel Petra a Tomáše. Psal jsem přízpěvek pozdě v noci. Překlep mě velice mrzí. Teď k obsahu. Co je obsahem knih Petra a Tomáše vím moc dobře, když jsem je četl 3x. Můj dotaz zněl, jestli se nechystají napsat novou knihu, která by byla specielně věnována spradovému obchodování nebo opcím.
Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Rád by som vám doporučil jednu z posledných kníh ktorú som práve dočítal je od Randy Gage :Proč jste tak hloupí, nemocní & bez peněz... Jedná sa o motivačnú literatúru, ale je písaná kapánek inak ako podobné knihy ktoré som z touto tematikou čítal. Niekomu sa bude zdať kontroverzná a názory autora za provokujúce, ale ja som ju doslova zhltol. Takže ak nemáte ešte darček pod stromček, tak túto knihu vám vrele odporúčam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych nalézt pod stromečkem jednu z knížek od Petra a Tomáše. Jsem začátečník, přečetl jsem jen pár knížek - Eldera, Williamse, mám nějaké teoretické znalosti ohledně indikátorů, TA, money managementu, teď jsem se zasekl na backtestování a tvorbě strategií, ale to je vedlejší..
Kterou z těchto dvou knížek - Jak se stát intradenním finančníkem a kompletní průvodce úspěšného finančníka bych měl přečíst jako první? Nebo je to jedno a nenavazuje to (i když ta prvně jmenovaná je starší) a můžu říci přítelkyni ať nějakou koupí a aspoň budu mít malé překvápko? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...