Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

já bych řekl, že tak jako patří k bontonu vidět film Wall Street (pro trading jako takový na rozdíl od Kostolányho nepřinese skoro nic) , musí se přečíst i Kostolany. mám od něj ještě knihu Peníze a burza. obojí jsem shltl jedním dechem a po čase se k nim určitě vrátím, abych si udělal poznámky a oživil myšlenky, které mi neutkvěly. Kdo hledá laciné recepty pro ID tak může obě knihy klidně minout. já jsem si z jeho slov vzal mnoho i pro osobní rozhled (utkvěla mi v paměti např. věta : "inflace je cena , kterou platíme za demokracii"). zajímavý byl i popis různých historických burzovních bublin (i když tyto jsem později našel i na netu). zkrátka bych řekl, že Kostolány rozšiřuje svým čtenářům obzory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Libri.

Jsem rád, že se k debatě připojil někdo, kdo tuto knihu podpořil. Včerá večer jsem ji vytáhl z knihovny a velkou část jsem si znovu po xté přečetl. Padl zde názor, že je to pouze beletrie ke čtení před spaním. Já bych si dovolil s tímto tvrzením hluboce nesouhlasit, protože toto dílo mě dalo mnoho otázek. Říká se, že dobrá kniha nutí čtenáře přemýšlet a špatná ho vede za ručičku a snaží se mu na vše dát odpověď. Kostolány se dívá jednoduchým pohledem na základy kapitálových trhů a logiku jejich pochodů. Na každém pak je aby si na tomto základě vybudoval svůj dům poznání. V tom je vynikající, protože každého, kdo o to projeví zájem, nutí pochopit souvislosti a dává velkou přidanou hodnotu v podobě toho, aby se z něho nestal biflující se podřízenec něčí subjektivní pravdy, ale aby šel svojí cestou, kterou si dokáže obhájit.Já tento způsob psaní vyhledávám. Tato kniha má další velké plus v tom, že nás nutí abychom odhodili všechny klapky z očí, vyvarovali se zůžení burzy a brali jí komplexně, protože si to zaslouží a je to v našem zájmu. Proto mám v oblibě i Eldera, který přímo říká to samé. Vítězem se může stát jenom ten, který půjde svojí vlastní cestou a bude brát moje postupy pouze jako jeden z mnoha způsobů řešení a proto moji knihu berte pouze jako návod a to ostatní si musíte udělat sami.
Vypadáto, že tato kniha dokáže vyvolat rozporuplné reakce, ale z mého okolí jsem se setkal pouze s pozitivním pohledem. Možná, že je to způsobeno tím, že já a moji známí vyhledáváme v každém problému pouze objektivní základní pravdu a subjektivní nadstavbu se snažíme vytvořit sami, protože jenom tak se nedostaneme do bludného kruhu monotématismu. Velkou výhodou je i to, že pokud se bude jednat o moje řešní, dostanu se mu pod kůži a dokážu přirozeně reagovat na změny. Právě za uvědomění si této pravdy, která je mi vlastní, děkuji autorům jako jsou Elder, nebo Kostolany.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:

co se týče tvého hodnocení knihy, to plně respektuji, je to tvůj subjektivní pohled. Já na ní mám také svůj subjektivní pohled, a to že za druhé přečtení mi nestojí.
Ale to co píšeš o "objektivní pravdě", tak to mi silně smrdí sebechválou a to je přesně to, co mi i vadilo na té knize. Kostolányho jako obchodníka nezbývá než plně respektovat za to, co dokázal. Ale na to, jak je chválený jako autor knih, mě konkrétně u této knihy docela zklamal. Když to zhodnotím velmi zkratkovitě, tak dobrý obsah, ale popsaný špatnou formou. Kniha podle mě musí také bavit, zaujmout nebo dokonce i motivovat, ale tady to spíš bylo o tom kolik vlastí sebeprezentace autora ještě unesu. Když to porovnám např. s knihou Market profile od Daltona (kterou také po xté čtu a která, když použiji tvoje slova, také nevede nikoho za ručičku a nutí člověka přemýšlet), tak u ní mi přijde, že autor věděl, co chce říct, ale narozdíl od Kostolányho, to také umí vhodně podat a také logicky poskládat, tak aby to dávalo celkově smysl. Což je další věc, která mi na knize od Kostolányho vadila a to, že některé otázky mi přišly, že jsou mimo, respektive buď potřeboval knihu prodloužit nebo ho prostě v ten moment napadly, tak je na dané místo přidal, i když s ním věcně nemusely souviset a souvisely s jinou částí knihy. Toť můj subjektivní pohled. A na závěr prosím trošku respektu k subjektivním názorům ostaních, protože i když se prohlásíš za hledače objektivní pravdy, tak pořád je to jenom tvůj subjektivní pohled na věc, který pro tebe může být OK, ale pro jiného člověka může být naprosto mimo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To yax.

Já termínus technikus objektivní pravdou nazývám pouze věci, na kterých se tady všichni shodneme, převedeno do matematické roviny je to příklad na úrovni 1+1=2. A tento základ je podle mě dobře popsán. Já zde prezentuji svůj názor v tom, že toto mě úplně stačí a na vše ostatní si musím odpovědět sám. Na žádném místě jsem snad neřekl, že jsem hledačem objektivní pravdy, ale spíše se snažím za objektivní pravdu dávat jenom věci široce respektované a u všeho ostatního si dávám pozor na to , abych je označoval za mojí subjektivní pravdu, nebo se snažím o to, abychom se na vše dívali komplexněji a i to je přeci objektivní pravdou. Pokud si otevřu obchod a budu prodávat jenom jeden druh zboží není to dobré. Pokud si založím firmu a budu vyrábět jeden výrobek, můžou přijít problémy. Proto zastávám i názor, že je dobré pochopit burzu jako mnohotématickou instituci. S tímto posledním názorem zde mám problémy, ale pokud budu něco vědět o TA, něco o fundamentu atd., je to v našem zájmu. Sám víš, že většina nově začínajících hned od prvopočátku začíná biflováním indikátorů, aníž by je pochopila a hledají signály, že se někde něco překříží. To je podle mého názoru špatně. Je to možná jejich subjektivní postup, ale snad se shodneme na tom, že je objektivně špatný.
Já jsem člověk, který má rád diskuze, protože psaním si dokáži utřídit myšlenky a dá mě to mnohem více, než čtení.
Jsem zastáncem diskuzí i se " zvýšeným hlasem ", ale za předpokladu slušnosti. Pokud něco tvrdím, je dobré pokud moje názory projdou veřejnou diskusí, protože mě můžou upozornit na chyby, nebo je musím obhajovat proti nejrůznějším argumentům. Bohužel ale zde není po tomto druhu poptávka a některé tradery spíše zajímá kolik se nechá vydělat atd. Ano je to jejich subjektivní zájem, ale je objektivně správný? Nesnažím se z burzy dělat jenom vyjímečnou instituci, protože jím není, ale beru jí jako součást života. Neberu burzu jako dogma, protože mám mnoho dalších aktivit a snad proto zjišťuji, že podobné věci se opakují v nejrůznějších oborech.
Neberu burzu jenom jako nástroj k vydělávání peněz, protože to je podle mého mínění hodně málo, to jsem mohl zůstat v bezpečném zaměstnání, ale to co dělám v sobě musí mít i přidanou hodnotu v podobě, že mě to baví. Život není jenom o hamižnosti, ale úplně o něčem jiném a to je podle mého mínění další objektivní pravda. Někdo může namítnout, že peníze z burzy se mohou stát vstupenkou ke snům. Zajisté, ale záleží na tom za jakou cenu a pokud bude vysoká, pak to nedává smysl. Říká se, že peníze dnes dokáže vydělat každý a jde pouze o to, aby to bylo s co nejmenší námahou, abych se mohl věnovat v rámci možností čemukoli, abych mohl odjet v rámci možností kdykyli a kamkoli atd. Abych nemusel stále říkat, nemohu, nemám čas, protože jsem otrokem něčeho. Proto zastávám názor o co nejširší rozhledu, protože jenom tak mohu začít kdykoli a cokoli.
Závěrem otázka. Je toto jenom můj subjektivní názor, nebo se nechá presentovat jako objektivní pohled, o co bychom se měli snažit všichni?

Přeji hezké odpoledne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZetPet Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím všetkých,
>
> konečne vyšlo niečo aj na Slovensku: PRAVDA A MÝTY
> O FOREXE.
>
>
> Peter

Popis ku knihe je zaujímavý:

Forex nie je iba o pohybe mien. Forex je obrovskou marketingovou mašinériou predávajúcou sny neuveriteľných ziskov. Často sa stretávame s reklamami typu "ako sa stať milionárom na forexe". No milionárom sa nestáva každý, bohatých ľudí je menšina. Táto kniha nie je o tom, ako sa stať milionárom. Je o reálnom obchodovaní a reálnych obchodníkoch.

V tejto knihe píšeme o veciach, ktoré nám dávajú zmysel a ktoré považujeme za zásadné pri obchodovaní forexu. Chceme ušetriť obchodníkom množstvo času pri hľadaní a filtrovaní tých správnych informácií a postupov. A nielen času, ale aj zbytočných strát. Cieľom je poodhaliť bežne tradované mýty a ukázať na skutočnosti, ktoré považujeme za pravdy forexu.

Ale vydavateľom je brokerská spoločnosť, takže neviem. Čítal to tu niekto?

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
chcel by som prispiet aj ja tipom pre dobru cesku knizku.
"T.EKER - Jak mysli milionari" Mam ju uz dlhsiu dobu ale az v priebehu tohoto vikendu som ju zacal citat a velmi sa mi paci. JE to motivacna knizka ako urobit nieco so svojim zivotom v rovine myslenia. Myslienky vytvaraju nas svet. ALebo ako sa hovori v jednom velmi dobrom taktiez ceskom dokumente THE SECRET, ktory tie odporucam. "Zivot je fyzickym prejavom nasich myslienok"

takze odporucam knihu:
"T.EKER - Jak mysli milionari" (ceska)

a prezriet si filmovy dokument
The Secret (cesky)

s pozdravom
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takze knihu mam a dnes cestou domov som si nasiel cas na nu. (inak bol som si po nu teda u nich a pohoda)

zatial nelutujem, velmi ma chytila psychologicka cast ktora sla hned po zakladoch forexu. no a potom to hlavne .. fundamenty ... myslim ze tato cast knihy mi moze dat najviac teda mienim sa tym hlbsie zaoberat.. este som stihol prelietat aj technicku analyzu, ktoru asi vnimaju skorej ako druhoradu.

odporucam ak mate pocit ze na forexe nie je technicka analyza bohvieco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahojte,
poradi mi niekto dobru knizku o discipline?
otvorene poviem, ze mam problem byt v zivote disciplinovany, co povazujem za najvacsi handikap v mojom zivote.
Poradte nejaku knihu o tejto teme. Nemusi to byt disciplina len v tradingu ale vseobecne. Knih je mnoho, ale chcel by som nejaku konkretnu radu kto mozno riesil podobny problem ako ja a nasiel knihu ktora mu pomohla. Ide mi skor o knihu ako tu nedisciplinu prekonat, mozno nejaky navod na cvicenia a podobne.

dakujem
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...