Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Everest, tuto knizku mam v plane zakupit si pri najblizsej prilezitosti.
momentalne mam rozcitanu knihu "disciplinovany trader"
Nad touto knihou by som sa chcel pozastavit a opytat sa Vas, ako sa Vam tato kniha cita?
Mam na mysli cesku verziu.

Som na 66 strane ale priznam sa ze tato kniha sa mi cita najtachsie so vsetkych ktore som kedycital.
Je tam mnozstvo preklepov (comu nerozumiem, ako vobec si to nikto nevsimol)
Velmi tazko sa cita, vety su prilis dlhe a niekedy kym sa dostanete na koniec stratite vyznam vety a uz duplom ked do tej dlhej vety je vtlaceny aj nejaky priklad v zatvorkach.
Neviem anglicky na tolko aby som cital tuto knihu v originale, ale ceska verzia mi pride ako zly vtip.
Stale verim a dufam ze cim idem hlbsie do tej knizky ze zacne byt konecne zrozumitelna a lahko citatelna.

Podobne vydanie je trading in the zone, teda aspon maju podobny obal, dufam ze ta uz je lepsie prelozena a ze bude jednoduchsie ju citat. Este ze existuje moznost knizku si "vypozicat" a az potom si ju kupit. inak by som bol asi dost rozcarovany.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

překlady Douglasových knih se tady už probíraly, tj. stačí zalistovat zpět..já mám určitě velmi podobný názor na tu kvalitu..hlavně ta délka a kostrbatost vět je tragická..ono je asi rozdíl vydat knihu a vydat knihu tak aby se dala číst...

bohužel..nicméně jsem v češtině přečetl obě dvě..a obě sou přeložené myslím zhruba stejným stylem..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll to som nevedel, nehladal som to ani lebo som si myslel ze len ja mam problem s citanim tych knih. Zjavne som sa mylil.
Dakujem ze si ma upozornil na to ze trading in the zone je podobne pisana.
Vcera som to zavrel a pustil som sa do knihy Larry R. Williams - Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů.
Zatial sa to nadherne cita a nemyslim si ze sa to zmeni.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 týdny později...

Prosim vie mi niekto odporucat alebo povedat nazov knihy ktora sa zaobera VOLUME indikatorom a celkovo tym co sa deje za VOLUME. Prisiel som na to ze moj system je lepsie obchodovatelny ak ovladam volume. Vidim tam urcite opakujuce sa veci a rad by som tento indikator volume preskumal do hlbky, alebo preco sa deje to a to ked volume je vysoke, ked je nizke a podobne veci. Kniha by mala byt v ceskom jazyku, pretoze anglicky neovladam.

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro začátek: www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/volume.html
jinak o volume a jeho využí pro obchod dobře pojednává V.S.A. (Volume spread analýza), tady na Fin je přímo vlákno k tématu www.financnik.cz/forum/read.php?13,134293,page=1 a je dobré vlákno na Traders Laboratory (jen v ENG) www.traderslaboratory.com/forums/f151/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Mrzí mě, že kniha "Kompletní průvodce úspěšného finančníka" v tolika bodech navazuje na předchozí knihu, kdybych to věděl, investoval bych svých 800 do prvního dílu.. Druhý díl jsem si vybral, protože mě odradilo povídání o nějakých výletech a rozhovory v tom prvním (Jak se stát intradenním finančníkem), sháněl jsem spíše přímo něco na obchodování bez řečí kolem (nic proti vašim zážitkům z výletů) a našel pro forex perfektní knihu (nebudu jmenovat). Ted však zjištuji, že v té spoustě pro mě zatím zbytečného textu z prvního dílu se najde i spousta věcí, které potřebuji vědět :(

Např.:
..budeme potřebovat ... zobrazení indikátorů CCI.., EMA..., a HighestHight/LowestLow .. opět odkaz na předešlou knihu - str 49 (CCI znám - nepoužívám, EMA - znám a používám ve spojení s jinými indikátory jako jeden z "podpůrných" prostředků, ale s HighestHight/LowestLow jsem se nikdy nesetkal)

Výpočet optimálního profit-targetu je proces..., kterému jsme věnovali samostatnou kapitolu v naší předešlé knize (jedná se o... MAE/MFE) - str. 108 (profit target umistuji podle formací v grafu nebo si hlídám pohyb ručně či podle různých aktuálních a předešlých stavů)

Více příkladů uvádět nebudu, narazil jsem na spoustu "..v předešlé knize.."

Vůbec netvrdím, že je kniha špatná, že v ní nejsou informace pro začátečníky, ale bylo by vhodné někam napsat zepředu: Kniha místy navazuje na předchozí vydání s názvem Jak se stát intradenním finančníkem a pro lepší pochopení doporučujeme zakoupit zmíněný první díl.

Zatím jsem přečetl jen 90 stran a odnesl si i něco nového, spoustu moudra, ale také jsem rád, že toto nebyla má úplně první kniha, asi bych se s tím musel hodně poprat. Hledal jsem právě takovou už lepší pokročilejší knihu, ale když už jsou uvedeny nejaké termíny, je vhodné je vysvětlit či je vubec nezmiňovat.

Uvedu vás do mé situace:
Měsíc bydlím v Praze a měsíc jsme bez internetu kvůli průtahu s poskytovatelem (chtěl povolení pro technika, pak povoleni od majitelů bytu..). Proto mě věta v knize ".. můžete dohledat na internetu.." celkem naštvala, knihu a ne jednu, jsem koupil i kvůli tomu, že mám čas studovat. Také mě napadlo, co když si ji někdo vzal na dovolenou a nemá internet a tím ztratí i možnost si informace důležité pro pochopení základů FinWin + části kapitoly s použitím CCI, EMA, a HighestHight/LowestLow vůbec vyhledat.


Takže DOPORUČUJI koupit první díl "Jak se stát intradenním finančníkem" a až pak "Kompletní průvodce úspěšného finančníka" + úplně nějaký opravdu základní souhrn formací, indikátorů atd se spoustou příkladů - 3 knihy.

U "Kompletní průvodce úspěšného finančníka" se mi líbí ze začátku až extrémy chování a smýšlení ve stylu, že by si někdo mohl myslet "Já z 500USD za týden udělám milion" (nadsázka pro příklad ;) ) Citovat nechci, ať mi není tento post stažen z důvodu citace bez souhlasu autorů, kdo četl, ví.

Původně jsem chtěl knihu o psychologii při obchodování, o zvládání špatných vlastností (I já mám v deníku napsáno "Nehrabej na stop-loss" :D ), ale "Kompletní průvodce úspěšného finančníka" opravdu zahrnuje vše a je zde na místě i ten "pokec" ta "omáčka" kolem.

Když už kritiku, tak konstruktivní, berte to jako názor zatím laika s pár desítkami obchodů na demo účtech v oblasti forexu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vhisky:

asi si moc knížek nečetl, že?:-) ano, první, co se člověku vybaví je, že to je sprostota a laciné vydírání lidí, aby si koupili další a další knihy..ale já osobně mám doma obě knihy finančníka a nepřijde mi to nijak "výstřední" oproti jiným knihám..spousta autorů, kteří vydají víc knížek k jednomu tématu (a nemusí jít jen o trading) odkazuje na předchozí tituly..a to, že někdo odkáže na internet, je pro mě spíš plus, protože mám zase další zdroj ke studiu..např. brett stenbarger velmi bohatě odkazuje na různé zdroje a knížkám to jedině přidává..a opět znám x autorů z jiných oborů, kteří taky odkazují jinam..

přijde mi, že si strašný hnidopich, nebo nemůžeš překousnout ten svůj předsudek, že tu knihu vydali jen proto, aby přes ni nalákali lidi na předchozí knihu, nebo máš dnes prostě jen špatnou náladu:-)

neřeš co v knížce všecko chybí, ale to, co tam je...jedině z toho se můžeš něco naučit:-)

PS. třeba Joe Ross zase ve svých knížkách některé kapitoly prakticky celé kopíruje a to zase nebavilo mě..že si koupíš dvě knížky a ze čtvrtiny nebo víc jsou stejné:-) ale jak řikám, důležité je to, co je tam pro člověka nové..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to pravda. Jakakoliv kniha nemuze pasovat kazdemu a vzdy. Mozna prijde den, kdy te budou zase zajimat rozhovory a jine informace, az vyresis mechaniku sveho systemu a budes resit dalsi veci. Ja si myslim, ze tyto konkretni knihy obsahuji takove spektrum informaci, ze kdyby sis koupil jen ctvrtinu te knihy za 800 Kc a nasel tam neco, co te posune byt o maly kousek, stale to budou dobre investovane penize v porovnani s tim, jaky cas a usili bys musel vynalozit pokud by sis na vsechny veci chtel prijit sam. Za tech 800 Kc co jsi dal za knihu jsi dostal vysledek nekolikalete prace (kde nekdo investoval cas a svoje prostredky). Mne to osobne prijde skoro zadarmo.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll

však neříkám, že je špatná, ale pro její plné pochopení je zapotřebí předchozí vydání, aby když člověk narazí na větu "jak jsme uvedli v knize...", tak si může říct "Ano, vzpomínám si kam tím autor míří." Kdybych to věděl, tak kupuji nejprve první díl, pak až druhý.

Na nikoho tu neútočím. A ano, moc knih jsem nečetl, pouze 3 + spousty textů na internetu, ale každý někde začít musí.

Z knihy jsem si vypsal už spoustu poznámek a celkem začínám i chápat obch. sys. FinWin. V té knize je spousta věcí z psychologické stránky, ale i z tradingu přímo. Zaujaly mě checklisty, backtesting a možná úprava obch. sys. podle potřeb, ted jsem na straně 214 a musím přiznat pár stran jsem přeskočil, protože stejně čtu knihu tak dlouho, dokud si nejsem jistý, že ji celou znám. Mám na to deník od přítelkyně, plně mě ve všem podporuje :) Jediné co mi chybí je pořádná práce s odpovídajícím platovým ohodnocením.

Ještě jen tak mezi náma ;) Když už píši kritiku, píši ji na obě strany, ono napsat "jo je to nejlepší" je hezké a určitě to autory potěší, ale dělal jsem na pozici kde kritika komunity byla akceptována a při nejmenším alespoň brána na vědomí. Já tu knihu chválím, jen jsem přidal pár výhrad, nic víc. Určitě nejsem ten tip, co říká "tohle je špatně, tohle špatně a za to mužeš ty" (asi víš co tím myslím), osobně mám s těmito typy lidí rok a půl zkušeností a určitě bych to nikomu nepřál (nekonečné rytí, útoky na tým administrátorů.. no ale to je mimo téma).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...