Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Dobrý den, přikládám další ukázky TTM + jeden ze způsobů, které Joe používá pro obchodování v trading range. Joe vstupuje do obchodu v trading range, pokud uvidí 1-2-3 formaci utvořenou po 25. baru, předchozí 1-2-3 formace v trading range ignoruje. Je zde ukázáno 5 vstupů do obchodu, z nich 4 by byly 100% ziskové a jeden (druhý obchod zleva) by záležel na vstupním SL zda-li by byl ziskový nebo ztrátový. Jirka

3994

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre odpoledne

To Beginner
Jiří, přemyšlim o tom, co jste mi napsal o té metode Rosse urcovaní vstupu do pouzic za pomoci tydenniho a denniho oscilatoru. Napsal jste mi, cituji Vas:

Za týdenní oscillator se používá MACD histogram s nastavením 10,20,10 na weekly chart, ale můžete jej použít i na daily chart a to s nastavením 43,86,43, měly by být téměř totožné.
Ross se řídí tímto oscilátorem pouze k tomu, aby určil jestli bude na daily chart hledat vstupy do long, nebo do short a to tak, že pokud histogram míří nahoru (je jedno jestli je pod zero line nebo nad ní), hledá na daily chart pouze long příležitosti a naopak.
Pokud se weekly oscillator otočí nahoru pod svou zero line, tak to Ross považuje za silnější signál k long pozici, než pokud by se otočil nahoru nad zero line.

Jako daily oscillator je používán Stochastics s nastavením 5,3,3. Pokud jde weekly oscillator nahoru, tak bere obchody pouze tehdy jde-li daily oscillator dolů

Vite, nerozumim tomu, co je impulsem pro vstup do longu na dennim grafu, kdyz Stochastic smeruje dolu. V ktere fazi bych mel podle Rosse vstoupit do longu na dennim grafu v tomto pripade? Neni v tomto pripade vstup do longu podminen nejakou dalsi okolnosti na denním grafu?

Za Vase pripdne upresneni dekuji a jsem s pozdravem

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pterodaktyl,
zkusil jsem tento způsob v TnT, Ross ve své knize píše, že máte vstoupit ihned jakmile jde weekly oscillator up a daily oscillator down, tzn. vstupujete pokaždé 1 tick nad high na daily chart, dokud jsou podmínky splněny (weekly up, daily down). Dále píše, že se v podstatě jedná v této metodě o breakouty z 1-2-3 formací a Ross hooks, což pokud se pečlivě podíváte na přiložený graf, tak je pravda. Pouze poslední buy příkaz není breakoutem.
Snad Vám to alespon trochu pomohlo.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pterodaktyl,
taky se mi ty překlady dostaly do rukou a co jsem to tak pročítal, tak mi to přišlo přeložené docela dobře, nenašel jsem tam nijaké nesrovnalosti. Umím celkem anglicky, tak mi nevadí, že mám Rossovi knihy v angličtině. Poslední dny jen pročítám z každé knihy od Rosse vše o congestion a už se v tom konečně začínám mnohem lépe orientovat než v začátcích. Hlavně to chce číst pořád dokola a dívat se přitom do grafů a zkoušet a po čase se dostaví výsledky. A naštěstí pokud si někde nejsem jistý tak se můžu ptát i přímo Rosse, což je k nezaplacení :).
Pokud máte knihu Trading the Ross Hook, tak kolem strany 50 ve 4.kapitole - Identifying the trend je popsaná velice podobná metoda, kterou jsem tady nedávno prezentoval, je jen trochu jinak popsaná, ale dá se říci že jinak totožná.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, přikládám 2 obrázky trhu, na které jste nejspíše už v knihách Joe Rosse narazili. Já si ted dělám takové výpisky do excelu i s obrázky a toto jsem si dal hned na začátek, protože podle mě je to jeden z nejdůležitějších konceptů, které Joe učí. Nádherná ukázka toho, jak jediná uzavírací cena může změnit celkovou situaci na trhu. Jirka

4012

4013

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
všiml jsem si zde na foru, že si někteří myslí, jak je Eurodollar líný trh, podle mě je to přímo skvělý trh. A perfektně se hodí i pro malé účty, dají se na něm používat relativně malé SL a i grafy vypadají ,,pěkně,,. Přikládám ukázku obchodování s využitím TTM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, všiml jsem si zde na foru, že si někteří myslí, jak je Eurodollar líný trh, podle mě je to přímo skvělý trh. A perfektně se hodí i pro malé účty, dají se na něm používat relativně malé SL a i grafy vypadají ,,pěkně,,. Přikládám ukázku obchodování s využitím TTM. Jirka

4018

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kuki,
knizky od Rosse nejsou drahe, tedy alespon ty co vysli v cestine. Mozna by bylo dobre posunout optiku v tom, co je drahe a co ne. Jestlize jeden jediny stop loss na nejmene rychlem trhu YM je 50 USD tak pokud knizka stoji 40 USD tak se zrejme o drahou zalezitost nejedna.
TAke zalezi na tom, jak chcete obchodovat. Jestli pozicne nebo intradenne.
Pro intradenni asi bude lepsi "jak vydelavat dennim obchodovanim na burze" (cesky nazev).
V "trading je byznys" je zase neco navic + vstupni signaly z predesle knihy. Je psana z trochu jineho pohledu. Ross ma tu vlastnost, ze se v knizkach hodne opakuje, ale vzdy tam prida i neco noveho. A hlavne se musi cist opakovane - nekolikrat za sebou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

P.S.: Ještě by mne moc zajímalo, jestli je tu někdo, kdo porovnával úspěšnost Woodieho a Rosse. Byl jsem na Woodiem a líbilo se mi, že jeho indikátor dovoluje vstupovat do trhu dříve, než to umí "klasické" indikátory. Protože můj software zatím Woodieho neumí, vrátil jsem se k Bollinger Bands, ale mám pocit, že do trhu jdu vždy se zpožděním. U Rosse by to snad mělo být tak, že naopak dokáže vytipovat příležitost velice brzy. Kdo to tedy dělá - čistě teoreticky - nejlíp?

Díky a kdyby někdo chtěl prodat nějakou anglickou knihu od Rosse, tak bych se o ni případně rád ucházel.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuti: Co na tohle cekate za odpoved? Priznivci Rosse napisou, ze samozrejme Ross je nejlepsi, protoze nepouziva indikator, jehoz hodnoty se opozduji za cenou. Priznivci Woodieho zas napisou, ze Woodie vyuziva momentum trhu a tudiz vstupuje mnohem drive, nez ti, kdo vyuzivaji klasickou TA (napr. Ross).

Je to uplne jedno a je naivni si myslet, ze kdyz Woodie je lepsi nez Ross nebo Ross je lepsi nez Woodie, ze i clovek, obchodujici jeho system, bude stejne nebo podobne uspesny. Znam x Woodiestu, kteri se drzi standardniho Woodieho pristupu a pritom jejich vysledky jsou _naprosto_ odlisne.

Doporucuji neplytvat energii na podobne otazky a spis si vest podrobne statistiky. Jen ty mohou slouzit jako relevantni odpoved pro kazdeho jednotliveho tradera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...