Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

praveze co najviac riesim... su moje vystupy.. uz davnejsie som si vsimol ze trh urobi par barov pohyb a nasledne na to urobi korekciu... musim si to nejako dosledovat... ty uz obchodujes live?? s rossom??
som rozmyslal ohladne tych vstupov co sme kecali, ked je trh pomaly budem asi vstupovat na close, v pripade vekych pohyboch ktore byvaju pri otvoreni budem podla rossa..

co sa tyka tych time stopov, znie to zaujimavo, len tiez nie je dobre to pouzit ked trh sa hybe pomaly... ale pri open to bude velmi dobra zacharana.. musim si to odsledovat...

please ako si myslel vystup pri reversal baroch a doji? ze 2 po sebe? a pri doji tiez 2 po sebe??

ta knizka daytrading je dobra??

dik, Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero999:
Nie, zatiaľ ešte nebežím live.

Jedna z metód výstupu popisovaná v Daytradingu je taká, že pokiaľ sa vyskytnú 2 reversal bary (nemusia byť po sebe), tak vystupuje z trhu.
Kombinácia s doji barmi prípadne niekoľko doji za sebou vo všeobecnosti znamená to, že sa blíži koniec trendu (pokiaľ sa vyskytnú v trende). Nemusí to nutne znamenať jeho obrat - môže to byť príznak začínajúcej congestion (viď rozličné definície congestion popísané v TLOC). Každopádne treba zbystriť pozornosť t.j. buď ukončiť obchod, alebo pritiahnuť SL. To znamená, že aj keď nepoužívaš primárne reversal bary na výstup, ale napr. PT alebo trailing SL, tak pri vyskytnutí sa reversal barov alebo doji môžeš trh opustiť skôr, než budeš vyhodený na stope a pripísať si tak zopár USD k dobru.

Daytrading hodnotím celkom dobre. Konečne mi je jasné, ako to myslel Libic, keď písal, že obchoduje ID podľa vstupných signálov z daily grafu :-)
Ty čakáš na ktoré knihy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

duroslav: ja som si objednal na jednom ceskom serveri knizku trading je byznis... iba tu cakam...inu nie, lebo neviem odkial tie druhe + neviem tak dobre anglicky ako by som potreboval..
aha, uz chapem... ja som pochopil reversal bary ako volatility reversal... :))
co vidim este problem je v rozlisovani congenstion a inych veci,vlastne o tychto veciach enmam anio paru ale co som pochopil je to ked sa cena hybe v nejakom malom kanali, slovensky povedane CHOP.. mas nejake volne materialy o joevi rossovi??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Zero999:
k Vasim dotazum:

1] sledujete-li ZLR a Famir, jste na dobre ceste. Sam to tak delam a funguje mi to. Rozhodnete se, co budete pouzivat primarne a co jako potvrzeni patternu. Famir nekdy vznikne pri tvoreni 1-2-3 H/L a nekdy pri prvnim RH nasledujicim po 1-2-3 H/L. Tedy: muzete brat kazdy famir a obchodovat tak 1-2-3 H/L a prvni RH po 1-2-3 H/L nebo obchodujte jen famir, ktery bude vytvoren jen pri 1-2-3 H/L. Volba je na Vas. Ja mam dobre zkusenosti s tim, ze obchoduji Famir ktery vznikne jak pri 1-2-3 H/L a nebo prvnim RH po 1-2-3 H/L. Libi se mi, ze jste na to prisel sam!

2] vstup je dle meho na close usecky [pri ID tradingu]. Nekdy se stane, ze Vam trh utece, jak pisete. Ja to resim pomoci CCI. Je-li CCI outside +/- 120, uz nevstupuji. Je-li inside +/- 120, pak jeste vstupuji i kdyz uz cena vzala RH. Opet, libi se mi, ze o tom premyslite!

3] Vystupy: Joe ma dva typy vystupu: swingove a trendove. Swingove vystupy: dve reversal bar po sobe, doji atd. atd. Trendovy: trailing SL dle natural S/R. Ja obchoduji trendove, tj. trailing SL dle natural S/R + jsem pridal profit target. Tj. vystupuji bud na PT nebo trailing SL, zalezi na tom, co cena zasahne drive. PT pouzivam stredne velky, pro YM na 5 min kolem 30-40 bodu.

4] Obchoduji stylem all in all out. Nepouzivam time stop.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic:
dakujem za reakciu.. ohladne tych vstupov ci na close alebo stop...vidim to tak ze velmi dobry vstup na stop bude v pripade ak k vytvoreniu 123H/L alebo RS ked predtym ten pohyb bol velky, velke pohyby sviecok, to byva vacsinou pri otvoreni trhu... potom neskor uz asi len close..

vystupy: pouzivam pri backtestoch mplayov 123exit co sa vo velkom podoba 2 reversal svieckam.. ale casto ma hneva ze ked ukaze vystup namiesto 200$ je iba 50$... preto som zacal aj ja uvazovat nad posuvanim SL pod korekcie(asi vase S/R) a to presnejsie za pomoci 1 TF... nemam to vsetko este odsledovane... akurat backtestujem... ale musim povedat ze agresivnejsia forma takehoto obchodovania mi dala za minuly tyzden paper(utorok,streda,stvrtok) asi cca +2500$$... v com vidim velky potencial...:))

takze si musim odsledovat ci vstupovat na close alebo stop a tie vystupy... v ktorych vidim velky zmysel...
tak drzte palce:)) este raz dakujem Libic

Duroslav: dik za link... vyzera to dobre:)

s pozdravom Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim priaznivcov Joe Rossa,

dnes som precital cesky preklad Trading je byznys a musim povedat, ze ma tato kniha nadchla. Ako zaciatocnik som nemal jasno akym stylom by som chcel v blizkej buducnosti obchodovat. Precital som Eldera, ale okrem pochopenia principu mnohych indikatorov (co je tiez prinosne) som bol stale v bode nula. Po knihe od J.Rossa uz mam jasno. Velmi sa mi paci 1-2-3 H/L a RH, urcite sa tomu budem venovat, ved ako pise Joe Ross v jeho zaciatkoch obchodoval prve 3 roky jedine podla tohto pravidla a z uctu 5.000 urobil za 5 mesiacov ucet 28.000 co povazujem za vyborny vysledok. Takze musim uz len doladit presne pravidla, ktorych sa budem pridrziavat a zacnem testovat. Ale uz teraz mozem povedat, ze som sa zaradil k obdivovatelom Joe Rossa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny:
zde je link na website, ktera je zamerena na knihu Johna Bollingera. Website popisuje metody v knize Bollinger on bollinger bands. Website soucasne nabizi dalsi sluzby, jako je moznost vytvoreni chart pro jednotlive symboly, market screener atd.

Website je urcena pro stock market. Co lze obchodovat? Predevsim formace Joe Rosse pomoci bollinger bands, napr. breakout z trading range nebo prvni RH nasledujici po breakoutu z trading range [jedna z mych velmi oblibenych metod, ktera je popsana i v tomto vlakne].

Vybrane tituly lze obchodovat pomoci options, tj. se stejnou laverage, ktera je ve futures obchodovani. Je mozne pouzit velke mnozstvi strategii, od velmi konzervativnich az po velmi riskatni. Jako zakladni a velmi ucinne metody bych v tomto pripade pouzil nakup calls nebo puts ITM nebo OTM, straddle, strangle.

Website: www.bollingeronbollingerbands.com/methods/

Je mozne ziskat 30-ti denni free trial a pote za 25 USD mesicne vyuzivat vsech sluzeb.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Nejsem si zcela jist spravnosti, proto se radsi zeptam. Da se za Ross Hook povazovat i svice (pri UP trendu) , ktera sice vytvorila higher high, ale byl to reversal bar (close pod open). Pripadne jeste zpresnujici podminka predchoziho (zmineny reversal bar) a close nize nez predchozi close?

Zaklad mych pochybnosti je v higher high...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pajasoft:
NE, ta jmenovana svice musi vytvorit stejne, nebo lower high. Plati pro obe zminovane varianty. Pokud tak nastane, tj. jmenovana svice vytvori stejne, ci lower high, pak predchozi svice s nejvyssim high je Ross Hook.
ANO, pokud po Vami jmenovane svici [plati pro obe varianty] prijde svice se stejnym, nebo lower high. Teprve az po vytvoreni teto druhe svice se stejnym nebo lower high je prvni jmenovana svice Ross Hook.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zaujimalo by ma aku mate strategiu pri vyuzivani vstupov na zaklade 1-2-3 H/L a RH. Hlavne mi ide o to, ci pouzivate PT, pretoze ja som pri backtestovani mnohokrat vosiel do tradu a v urcitu chvilu bol zisk cca 100-150 USD na kontrakt (co pri multikontraktoch moze byt slusny zarobok), ale potom sa vyvoj otocil a vyhodilo ma to az na S/L. To sa mi zda dost nevyuzite a zvazujem ako to riesit, pretoze ak zadam PT tak sa tym vlastne pripravim o mozny makrotrend. Ak sa teda dostanem k realnemu tradingu, tak na zaciatok by som planoval vstupovat s 2 kontraktami. Ako by ste to v takomto pripade riesili, aby ste neprisli zisky aj napr. iba 100-150 USD?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

simpson7: prvni kontrakt zavrit tak, aby pokryl naklady na otevreni pozice obou kontraktu, pripadne neco malo do vrecka (ale jen tolik, aby to byla skoro tutovka) a druha pozice ASAP pojistena na B/E (ne B/E + neco malo!) a cekat na ten makrotrend... - v nejhorsim uz skoncime s tim malem nebo na nule...

No a pri divnem pocitu v zaludku (reverzni svice, doji...) utect okamzite s malou ztratou, dobre pozice neutecou a bude jich dost i v budoucnu.

PS: Nejedu live, ber to jako postrehy cloveka, co se tim zabyva ve fazi uceni a zlepsovani...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...