Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

to kuti:
hrajete pouze a jenom za sebe, porovnávání úspěšnosti je ohromně ošidné. Každý je originál. Jinde si najděte kolik faktorů je ve hře zvané "burza". Zde se musí každý najít sám. Můžete sice okopírovat systém, nastavení ukazatelů, kdeco dalšího technického, ale to zdaleka nestačí, váš pohled na totéž se liší od pohledu -a hlavně rozhodování - dalšího konače.
Kolegou zmiň.statistiku moc lidí asi neužije, pak by se zde neptali tak, jak se často stále dokola ptají. Luxus demoúčtů s X portfolii umožňuje zkusit cokoliv, některým se zřejmě nechce ani to...? Copak asi chtějí jednou naostro?
Není rada:
zkuste 1portfolio jet long/short cokoliv vás hned napadne (podmínka=držet stoploss, snažit se rozvíjet zisk), bez ohledu na cokoliv, hrajete na intuici. Po čase porovnejte s těmi pečlivě vybranými na základě vašich kritérií. Pak to vyhodnoťte=nějaká statisktika...a můžete být velice překvapen...a můžete dostat odpověď na to, čemu asi věnovat víc času.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Ahoj vsetci, trosku to tu ustalo. Rozmyslal som chvilku kam moj prispevok dat a tak ho vkladam sem. Moj obchodny system je zatial len na zaciatku, ale zda sa mi byt OK. Zaujimam sa o obchodovanie akcii. Ale v podstate som skusal od woodieho vsetko co tu bolo spomenute. Musim sa priznat, ze vstup na close 20 sec pred close baru mi daval velmi zabrat hlavne ak som potom videl ako sa trh hybe hore dolu. A ani nevravim, ze nez som sa vysmrkal zmeskal som vstup :) O tom som ale nechcel. Pravidlo mam jednoduche. 123 ako pouziva Ross. S tym, ze som si pridal indikator MACD a Williams%R MACD standardne nastavenie (12,26,9) a W%R (5) kde sledujem nasledovne. MACD slow line pod 0, ale stupajuce a W%R klesne pod uroven -80. Bod 3 nesmie byt nad 1 formacie 123. Davam vstup nad posledne / predposledne high. SL davam pod low / low predchadzajuceho dna. Uspesnost mam okolo 50%. Vystupujem na PT, ktora 2x vacsia ako SL. Rozmyslam, ze posuniem na 3x, lebo trh to dovoli. Na short opacne, ale W%R nad -20. Este napisem, ze som si dal take rpavidlo, ze obchodujem vzdy len prvu vlnu. Musim este napisat, ze backtest a paper trading je rozdiel, lebo doteraz som mal back test super a paper v real case som bol vzdy stratovy ! To bol najvacsi problem. Obchodujete tiez niekto nieco podobne? Prikladam aj jednoduchy obrazok.

4348

Link to comment
Sdílet pomocí služby

polopuk
myslím, že toho rosse budeš ještě muset trochu víc nastudovat - bod 3 nesmí být nad bodem 1 - a kde tedy má být?
Pokud bude pod bodem jedna není to formace 123. Nastupuješ vlastně pomoci techniky TTE nad bodem č.2 před proražením RH který se zde vytvořil když narazil na S/R úroveň.
Obchoduji podle Rosse, TL a S/R. Přeji hodně trpělivosti.
Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Palopuk,
nevim jak na akciich, ale na akciovych indexech bych nedoporucoval Rosse kombinovat jakymkoliv indikatorem, a uz vubec ne sedmi jako vy.
Vetsinou funguje prima umera mezi poctem indikatoru a uspesnosti obchodovani - cim vyssi pocet tak tim nizsi uspesnost.
Jestli chces Rosse s necim kombinovat tak na indexech funguji paradne pivoty a SR.
Vy mate v grafu 7 ruznych indikatoru. Zkuste je vyhodit a mesic sledujte jen cenu, SR (pivoty) a TL. Melo by vam to usetrit asi tak rok zbytecneho hledani svateho gralu...
Na forexu a indexech rozhodne - akcie nevim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dik za reakcie. Nieje to vsak presne Ross. S tym bodom 3 som to napisal naopak! to je jasne.
Od Rossa som precital co sa dalo na internete a musim povedat pravdu, ze to bolo na mna zbytocne zlozite. Zobral som si len 123, ktora je jednoducha a dava mi zmysel. Obchodovat HR ako idu za sebou mi nikdy velmi neslo ...
7 indikatorov? Kde ste ich napocitali? MA nesledujem. Mam ich tam z historickych dovodov a ani som ich nepopisal ...

Myslim, ze som si to zjednodusil ako sa len dalo. Len jedna jedina formacia, ktoru na trhu vidim a nemam problem ju najst pri kazdom pohlade na graf. Indikatory mam len ako pomocne, ako najst cenu a kde sa trh prave nachadza - ako filter. Neobchodujem slepo - ked je indikator takto tak obchodujem takto ... bez pohladu na cenu.
S / R urovne tiez beriem do uvahy tie su dobre.

Hold mne toto pride jednoduche jednoduche. A potom je tu statistika, ktora mi vychadza celkom dobre.


Palo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

palopuk: opatrne s indikatory..pises ze obchodujes dle indikatoru,bez pohledu na cenu...me se to parkrat vymstilo, indikator jako RSI,apod. jsou velmi citlive na sebemensi zmeny cen,aniz by to mohlo znamenat vetsi pohyb ceny grafu. ja bych radeji doporucil se driv divat na graf a pak dle indikatoru mozna neco vyvozovat..nebo radeji bez nej :-) ..
jinak taktez v tvem predochozim prispevku jsem nebyl moc chytry z daneho grafu a tveho vstupu. nejsem moc odbornik pres MACD ani W%R,takze ti ohledne tveho nastaveni,ci pristupu neporadim. Podle Rosse uz nejakou chvili obchoduji live a muzu rict,ze je to opravdu skvely pocit,kdy vis,jak vse vznika, kde jsou mantinely trendu a hlavne nemusis neustale vse porovnavat s necim dalsim,staci ti pouze cenovy graf. zkus to,co ti radil Swen. i na akciich to lze podle me aplikovat.

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Palopuk,
az ted jsem si uvedomil ze nejedes intraden kde by te ten tvuj pocet indikatoru pomerne spolehlive zabil...
Osobne si ale myslim ze jsi Rosse temi indikatory znehodnotil. U 1-2-3 signalu mit uspesnost 50% je malo. Pri live OK, pri becktestu by to melo byt vice. Znamena to ze neco delas spatne. Nemusim mit kristalovou kouli abych vedel ze to delaji ty indikatory.
Asi tak, znam mraky lidi kteri zacali obchodovani s indikatory aby po roce zjistili ze jsou skoro na nic, ze dulezita je pouze cena. Naopak neznam nikoho kdo by z obchodovani ceny presel na indikatory.
Jak s touto informaci nalozis je jen tvoje vec.
Jak pise RobCz: "je opravdu skvely pocit,kdy vis,jak vse vznika, kde jsou mantinely trendu a hlavne nemusis neustale vse porovnavat s necim dalsim,staci ti pouze cenovy graf."
Mohu s nim na 100% souhlasit. Je to opravdu skvely pocit ... ktery s indikatory nikdy nedosahnes.
Tohle je muj posledni prispevek zde na tomto webu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...