Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

To Maxx

viem, ze ste sa pytali Beginnera ale mna tiez TTM zaujal a nieco som si o tom precital v knihe Trading je byznis od Joe Ross.

V podstate ste to pochopili spravne. Treba spajat korekcne High alebo Low v smere trendu, nasledny vstup po prerazeni korekcneho high al. low. Ano aj tu sa vlastne vyuzivaju prvky TLOC a TTE. Napr. ked zbadate 123 pattern a nasleny RH mate 2 trend line. Cize moze to sluzit ako dobry filter pre vstupy na zaklade TTM. TTE sa zamozrejme vyuzivaju v TTM systeme kedze sa vstupuje na zaklade korekcneho high al. low, samozrejme sa vstupuje aj na prerazenie RH. Joe Ross vyuziva velmi efektivny MM pri tomto systeme. Vlastne az za pouzitia tohoto MM vidiet podstatne vysledky, hlavne penazne...:). Ja tento system este natestovany nemam. Ale chystam sa na testovanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Majsterko,

díky za rekaci. Mně se moc líbí koncepce TLOC + TTE, zatím projíždim historické grafy a zkouším na to aplikovat právě tuto metodu. Myslím si, že by to mohlo být pro mě právě to ořechové. Sice jsem v úplným začátku a dělám spoustu chyb, ale snad se to časem podá :-), pevně v to doufám :-). Přece jenom do startu spoustu času.

Takže chce to čas a vydržet :-).

Přeji Vám krásný večer.

Maxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majsterko: TTM nebo jeho drobne modifikace funguji velmi solidne i bez propracovaneho MM - konkretne treba Sojovy olej (Rossuv oblibenec), emergency S/L 150$ (0.25 bodu) a trailing S/L pod High/Low predchoziho dne - vemte si libovolny kontrakcni mesic od roku 2000 a zkuste ho zobchodovat - nevim, ale mne se nepodarila ani v jednom pripade v simulaci v TnT vyrobit ztrata - maximalne byl ten mesic +- na nule nebo v zajimavem zisku (3000-4000$ na kontrakt po odpoctu komisi - cca 6.5$ RT).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Paja
často sa stáva keď máš vstup 1 tick pod low (TTM) tak vstupiš do pozície a cena sa často vráti späť a ešte v ten deň si vyhodený na zakladnom SL trebars tych 0,25 bodu ako píšeš. Je to podľa mňa dosť častý jav a myslím že by to mohlo u TTM spôsobiť dosť problémy .Rátal si s tým pri simulácii.??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den

vsimli ste si ze Joe Ross si dost casto protireci? Napr. pri citani Trading je byznis Joe pise....(nie je to doslovny preklad)....pri spojeni high al. low pomocou trend line berie vstup len ak tato trend line ma vacsi alebo rovnaky sklon ako predchadzajuca, nasledne priklada obrazok kde berie vstup aj ked trend line ma mensi sklon ako predchadzajuca, v jeho fore odpoveda na tuto otazku, ze sklon trend line ho nezaujima, taktiez si protireci ze pri TTM vstupuje na prerazenie high al. low dni v korekcii tj. tie dni ktore sa priblizuju smerom k trend line nasledne vsupuje aj na zaklade low dni, ktore maju smer od trend line. Na fore mu bol dany obrazok prave so vstupmi na high al. low smerom od trend line, povedal ze je to OK ale nasledne nic nevysvetlil.

Ma niekto odpoved?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majsterko
Velky suhlas prave teraz studujem jeho forum a som z toho trosku zmätený -- ...taktiez na fore pise ze pre vstup pouziva TTE ale vobec sa nezmienuje o tom ze podla knihy by mal taktiez vstupovat "......na preraze low kazdeho dna vramci neho trh vzrastol smerom k trendline..." ( ide o presnu citaciu z ceskeho prekladu) ...no a co to presne znamená "trh vzrastol smerom k trendline" ....myslím ze najlepsie bude sa na vsetky tieto nezrovnalosti opytat aj oficialneho Rossovho zastupenia v CR a prekladatela knih.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majsterko: Ja bych to nenazval protirecenim si, ale citem pro dotycny trh. Je to jako se vsim, kdyz to delas dlouho objevis (aniz by sis to uvedomil) jemne nuance a reagujes podstatne jinak nez na zacatku (mas-li ridicak a aktivne jezdis, vis o cem mluvim - srovnej jizdu na zacatku a po par letech). Ross rika - mohu Vas naucit jak obchodovat, ale ne jak vydelavat penize (= v autoskole nas taky nauci ovladat vozidlo a byt primerene nebezpecny silnicnimu provozu, nikoli bezpecne ridit). Chci rici, ze jeho koncepty nelze aplikovat mechanicky, bez celkoveho pohledu na graf, trh, ruzne TF atd... Projdes-li si poradne obrazek a jeho legendu, zjistis casto, ze presne ta sama udalost (rekneme napr. pattern) se udala i v jinych castech (a zpravidla vysledkem by byla ztrata) nebo jeste jinak - vem si clanek o 1-2-3 minuly tyden. Podivas-li se na graf, pak tech minoritnejsi 1-2-3 high/low v grafu uvidis podstatne vice a podstatne casteji, autor clanku zakreslil spravne ty nejvice zrejme, ale to neznamena, ze jsou to jedine. Opet - nelze aplikovat definici 1-2-3 high/low uplne mechanicky a vstupovat na zaklade toho.

Ross nema prilis rad indikatory, ale na druhou stranu ukazuje, jak je lze vhodne pouzit v konstelaci s jeho metodami - ja treba kombinuji to, ze jeho zpusob pouziti indikatoru (oscilator) aplikuji na jinem pohledu (casovy graf) a obchoduji pouze v souladu s trendem na tomto grafu. Vstupy a vystupy vsak delam na uplne jinem grafu (range bar chart), zde ten samy indikator mam sice pro hrubou orientaci, ale pro vstup pouzivam POUZE price patterny.

Ross bohuzel casto nerekne informaci na danem miste celou, ale je treba si to poskladat jako puzzle z jeho mnoha knih (bohuzel neznam Trading is Bussiness a kupovat ji zatim nehodlam) - Ross treba mimodek napise, ze nechce riskovat vice jak 150$ na kontrakt (tusim, ze v Tr. by The Hook), ale az v uplne jine knizce se dozvis, ze tato formulka se vztahovala na trh ES - omlouvam se, klidne ze sebe udelam debila, ale tato informace v prvni knize chybi a mne to nedocvaklo. A podobnych situaci jsou v jeho dile mraky.

Doporucil bych - vzit nektere (!) jeho koncepty a dle vlastniho je dostat pod kuzi - pak to z tebe vypadne samo a bude ti jasne - tady bych sice mel mechanicky vstoupit, ale dalsi prubeh muze byt moznost A, B, C, D - kde pouze moznost C zarucuje alespon pokryti nakladu na obchod a prostor je velmi maly - nu coz, byt by to byl zivotni breakout, nechme ho plavat, daleko zrejmejsich situaci (= situaci, kde mame pravdepodobnost uspechu nebo alespon indicie daleko vice na sve strane) jeste bude...

Neni treba lamat prekladatele - ty "nesrovnalosti" jsou vsude mozne rozesety i v originale a ceske zastoupeni s tim neudela a mate-li pochybnost Ross Vam tu konkretni vec na tom konkretnim grafu za konkretni situace objasni a presto o sekundu dale byste meli a budete reagovat jinak...:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuky969: k te trendline - predstav si to tak, ze mas velke swingy - aby nebyl narusen trend musis sledovat aby ten zakladni smer (trendline, ktera rekneme jde vzhuru - UP trend - je lomena a lomi se tu vice tu mene, ale nesmi zmenit smer na plochou (budiz) nebo dokonce na smer dolu - pak uz nemas UP trend, ale casto kongesci (kratka je ledge a tu obchodovat je krasa), ktera konci BO do noveho trendu (smer jeste neznas)

Nyni k predchozi otazce - jednak je treba si polozit otazku jakym zpusobem trenujeme - je-li to Gecko TNT pozname kulovy a jsme nahrany - o ID prubehu nic nevime a mame nekolik moznosti:

a) modlit se, ze ten BO vzhuru nebyl docasne skalpery zatlacen na low dne (ktery je nize nez 0.25 bodu) a brat to jako ziskovy obchod - je treba tedy STP zadat az dalsi den. Pokud ani tak celkovy vysledek neni kladny, je treba zmenit MM, svuj pohled na trh, jiny TF, jiny trh atd. (BTW letosni rok na sojovem oleji Rossovym pristupem je zlaty dul)

b) takovy obchod povazovat za plne ztratovy na zakladnim S/L a takto ho pocitat ve statistice (zakladni S/L by se mel odvijet od velikosti uctu, chute riskovat, moznosti, vlastnosti trhu, nasi statistiky minulosti atd.) - ja netvrdim, ze 0.25 bodu v soj. oleji je optimalni hodnota - proste jsem ji strelil dle hesla - ztraty drzme na uzde, zisky nechme rust (S/L trailovat pod L pri UP trendu neni taktez nejefektivnejsi zpusob), presto i s takto jednoduchym MM a aplikaci Rossovych pravidel jsem byl v jednotlivych kontraktnich mesicich (ktere zacnu testovat kdyz volume poprve vystoupi nad 5000 kontraktu za den) od roku 2000 maximalne na +- nule nebo v zisku prumerne nad 2.000$ na kontrakt (sledoval jsem ciste system, nikoli MM na zaklade equity atd.)

c) vstupovat nikoli 1 tick, ale vice - treba zpusobem BO z range (pomoci envelope, range = ID = 1 den), treba 3 ticky... - v beznych trzich ten 1-3 ticky neni zavratna suma, ktera by mela v pozicnim obchodovani narusit OS do ztratoveho systemu.

Hlavne ale chci zminit, ze tato situace nastava v normalne trendujicim (!!!) trhu jen opravdu velmi vyjimecne, pokud to nastalo, pak trh odpocival alespon v ledge, ne-li kongesci (a casto davno dopredu signalizoval (doslova kricel) vycerpani trendu) - pak je minimalne pro zacatek vhodne pockat na nove ustanoveni trendu (nebo to obchodovat jako ledge a ne TTM/TTE), je treba mit take prostor pro jakykoli smysluplny pohyb - rekneme, ze mame zformovan bod 1 (High) - range mezi predchozim High a soucasnym High nam musi davat rozumny prostor pro ziskovy nebo alespon nulovy obchod pokud by se zformovat bod 2 v +-50% (ocekavame tvorici se 1-2-3 high a zmenu trendu na DOWN). A zacne-li se tvorit bod 2 my chceme dle TTE vstoupit drive nez jeho BOckem, pokud se nam zacal formovat bod 3, musime mit opet prostor mezi body 2 a 3 takovy, aby rekneme byl pro nulovy obchod prostor 50%. Proc? Protoze toto tvorici se 1-2-3 high se velmi rychle muze zformovat do nove formace v podobe takove, ze se nejedna o zmenu trendu na Low, ale bod 2 1-2-3 high formace se stane bodem 1 noveho 1-2-3 low... Je treba proste pocitat se vsemi eventualitami a neni-li prostor, nechat obchod bezet nebo detailne sledovat (casto bez rozumneho zaveru a uspechu) dynamiku trhu a na zaklade toho odhadnout, kudy ten BO vlastne bude...

Muzeme byt agresivni a skakat L/S na zaklade aktualniho stavu a pohledu na formace (v tomto pripade mnoho ztratime, ale striktni MM nas podrzi) a nebo se na to vykaslat, nechat trh rozhodnout se pro smer a vstoupit na TTE az po RH... - odpoved na tuto otazku, co je lepsi, kdy a jak na to reagovat by nam mel dat v prve rade obchodni denik.

Osobne doporucuji (a sam poctive delam) spise nez minulost testovat a kreslit si (klidne do vytisklych papirovych) do grafu, ktere sledujeme jako v realu (po uzavreni pitu provest rozhodnuti) z verejne dostupnych zdroju a vest si poctive denik s poznamkami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pajasoft:

Ja beriem vstupy formacie LEDGE len v smere definovaneho trendu.

Mam problemy zachytit trend pomocou 123 + Rh. Vacsinou chytim len kratkodoby trend.

Taktiez mam problem s filtrovanim 123. Na chut som neprisiel ziadnemu indikatoru (skusal som STT 5,3,3; BB; CCI)

Celkovo povedane dost sa trapim s 123 formaciou :(((

Teraz idem bez idnikatorov len pomocou TL a S/R.

Filtre - 123 beriem len na konci al. zaciatku trendu, taktiez hladam 123 pri spatnom pohybe 50%, 123 musi prerazit TL

MM - vstup s tromi konraktmi, 2 predam pri zisku 70 USD na kontrakt pri Corn, dalsi SL trailujem do vyhodenia

je to celkom v poriadku velmi malo strat

Samozrejme ze najskor hladam trend na weekly grafe potom na daily hladam 123 formaciu alebo Rh al. ledge

Tak hadam sa mi zacne darit

''Pravda je silne subjektivna zalezitost''

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den pozeram, ze vlakno venovane ''Joe Ross'' v poslednom case dost viazne. ziadne prispevky :( pokusim sa trochu ozivit toto vlakno a ak niekto pouziva metody Joe Ross (123 + Rh, ledge, Rrh, prerazenie TR etc.) nech sa taktiez zapoji navrhujem prikladat obrazky, nastavajucich moznych obchodov a naslednu diskusiu ohladne vyriesenia danej formacie, cas potom ukaze ci postupy boli spravne al. nie (v pravidlach diskusie som nenasiel, ze by to bolo zakazane) ja prikladam daily chart '' Mini Dow Index'' weekly chart - korekcia down trend daily chart - vytvorenie 123 Rh, prerazenie TL, mozny vstup pomocou TTE. intradenny chart - vstup pri prerazeni High predchadzajuceho dna, SL na prirodzeny support kedze na weekly grafe to vyzera na korekciu vstupil by som s tromi kontraktmi, prve dva kontrakty predaj pri dosiahnuti Rh, treti kontrakt presun na BE, vystup tretieho kontraktu bud na SL al. close daneho dna

4664

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...