Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Dobrý den, všichni už znáte metodu určení trendu - 1-2-3 high/low, a poté následné nastupování do obchodů na Ross hooks. Za tu dobu, co se Rossem zajímám, se mi velice zalíbila i tzv. True Trend Method (TTM). Sám Ross píše, že ve svých začátcích obchodoval pouze s touto metodou, a musím se přiznat, že nic jednoduššího jsem snad neviděl a opravdu to funguje velice dobře. Pokud do toho člověk zakombinuje i správny management, tak je o zisky postaráno. V příloze uvádím jen velmi hrubý náčrtek toho, jak metoda vypadá... add příloha: - šipky směřující dolů = nákup - šipky směřující nahoru = prodej - jedná se pouze o vstupy do pozic - na začátku grafu je i ukázka formace ledge a nákup na jejím breakout Jirka

3960

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
základní princip této metody je velice jednoduchý - spojují se korekční body a tím se získá trendline. V případě uptrendu se zadává nákupní příkaz 1 tick nad korekčním bodem, který jsme spojili s předchozí korekcí. Ted se pokusím popsat alespon z části obrázek:
8.11.2006 - vytvořilo se lokální nejnižší low, pak ceny začaly růst
13.11.2006 - vytovřila se korekce (lower low) a tak jsme ji spojili s předchozím low a získali jsme trendline pro uptrend,
zároveň zadáváme příkaz na nákup 1 tick nad high dne 13.11.
14.11.2006 - vstoupili jsme do obchodu
15.11.2006 - ceny vytvořily další korekci (lower low) - opět spojíme s předchozí korekcí a zadáváme příkaz na nákup 1 tick
nad high tohoto dne
16.11.2006 - vstoupili jsme do obchodu
27.11.2006 - vytvořila se další korekce (lower low), je zadán nákupní příkaz, ale ten není další den vyplněn, ten samý
postup opakujeme ještě 28.11. a 29.11.
1.12.2006 - vytvořilo se higher high (korekce), spojíme ji s nejvyšším lokálním high, které nastalo dne 24.11., nyní máme
definovaný downtrend, prodáváme 1 tick pod low dne 1.12.
4.12.2006 - vstoupili jsme do obchodu
7.12.2006 - vytvořila se korekce (lower low), spojíme ji s předchozím low ze dne 4.12., zadáme nákupní příkaz nad high
7.12.
8.12.2006 - vstup do obchodu
15.12.2006 - vytvořilo se higher high, spojíme ho s minulým high, zadáme prodejní příkaz, který ale nebude vyplněn
19.12.2006 - vytvořilo se ceny vytvořily stejné low jako u minulého dne -> také se jedná o korekci, spojíme ji s
minulým low, a zadáme nákupní příkaz 1 tick nad high dne 19.12.
20.12.2006 - vstoupili jsme do obchodu
26.12.2006 - vytvořila se formace ledge, která je definována pouze v trendu, což je zde splněno (máme definován
uptrend), zadáme nákupní příkaz 1 tick nad high této ledge
27.12.2006 - vstoupili jsme do obchodu

myslím, že na hrubé objasnění principu True Trend Method by to mohlo stačit. Tato metoda může být doplněna o případné filtry.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den

Mel bych 2 otazky pokud budete mit nekdo cas a chut odpovedet ... -)

1. Chtel bych poprosit nekoho, kdo cetl v originale knihu od Rosse " Trading by the Book " zda-li by mi mohl velice zkracene a v bodech vysvetlit koncept obchodovani ktery tu Ross popisuje:
" tydenni oscilator a denni oscilator k zachyceni strednedobeho trendu, ktery jde proti hlavnimu trendu".

To je vse co Ross pise o tomto systemu v knize "Trading je byznys", ale celkem me to zaujalo a rad bych se dozvedel vic.

2. Poradil by mi nekdo jak muzu v programu Gecka nastavit indikator doporucovany Rossem a to: 3 x 3 MAC ( klouzavy prumer zaviracich cen )?

Diky za kazdou odpoved

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pterodaktyl,

Dobrý den,
knihu Trading by the book jsem naposledy četl asi před rokem a o koncept o který se zajímáte jsem se osobně moc nezajímal, ale pokusím se Vám k tomu něco napsat, dokonce jsem kvůli tomu ted i prošel některé kapitoly :).

Za týdenní oscillator se používá MACD histogram s nastavením 10,20,10 na weekly chart, ale můžete jej použít i na daily chart a to s nastavením 43,86,43, měly by být téměř totožné.
Ross se řídí tímto oscilátorem pouze k tomu, aby určil jestli bude na daily chart hledat vstupy do long, nebo do short a to tak, že pokud histogram míří nahoru (je jedno jestli je pod zero line nebo nad ní), hledá na daily chart pouze long příležitosti a naopak.
Pokud se weekly oscillator otočí nahoru pod svou zero line, tak to Ross považuje za silnější signál k long pozici, než pokud by se otočil nahoru nad zero line.

Jako daily oscillator je používán Stochastics s nastavením 5,3,3. Pokud jde weekly oscillator nahoru, tak bere obchody pouze tehdy jde-li daily oscillator dolů.

weekly oscillator se považuje za up/down pouze tehdy je-li jeho pohyb >= 0,01

Snad vím to aspon trochu pomohlo.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Další info k True trend method,

- pokud se objeví trading range/congestion - přestat používat true trend method a pokračovat v ní až po breakout z těchto oblastí - proto je velmi důležité naučit se tyto oblasti rozeznat ihned v počátcích.

- vůbec nezáleží na nějakém úhlu trendline

Za pár dní se pustím do testování této metody, budu ji testovat na Soybean oil, Corn, 2yr T-notes a e-mini gold. Sám jsem zvědavý jaké budou například rozdíly mezi vstupem do pozice kdykoli se objeví signál X vstupem do pozice pouze pokud to umožní TTE a některé další.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pterodaktyl

v TNT sa to da nastavit jednoducho cez Program Options - My Global Settings alebo Current Chart Settings (podla toho ci to ma byt definovane pre vsetky grafy alebo len pre prave otvoreny geraf) - Moving Averages - tam si zaskrtnes napr. Average 1, do okienka Period and Displacement das 3,3 a vyberies Type ktory preferujes a Data samozrejme Close podla tvojej poziadavky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ted už jsem si sehnal i poslední info k True Trend Method a můžu začít backtestovat. Jednalo se o problém kdy poznat otočení trendu, někdy je to docela jasné, jindy nastane určitá situace jako právě ta, na kterou jsem se včera pral Joe Rosse, dnes mi odpověděl, tak to dám i sem. Joe, I came across a problem, I dont know what to do with it. Please look at the attachment - lets say, we draw a downtrend line from the top to the correction high, we put there a sell order 1 tick below the low of the correction bar (there was enough room to cover costs and make some profit because of the TTE), the following day we are filled - but here comes the problem - the low of the last day looks like a correction low - should I draw an uptrend line and put there a buy order? Or what do I have to do i such a situation? Thank you for your advice, (Joe, narazil jsem na takový problém a nevím co s tím. Prosím podívej se na přílohu - řekněme, že jsme nakreslili downtrend line z vrcholu na high korekce, vložili jsme prodejní příkaz 1 tick pod low korekční úsečky (díky TTE tam bylo dost místa na pokrytí nákladů a nějaký malý profit), následující den jsme byli exekuování - ale ted přichází ten problém - low posledního dne vypadá jako korekční low - měl bych nakreslit uptrend line a vložit nákupní příkaz? Nebo co bych měl v takové situaci dělat?) Jiri, You did it correctly. You never know when prices will turn to go the other way. So you must do as you did. However, I would not trade the move up until I had at least 2 segments connecting. Whenever a market changes direction, you want to have at least 2 segments before deciding to trade. Then look to see if what you are looking at is actually consolidation, in which case don't trend trade at all. (Jiri, udělal jsi to správně. Nikdy nevíš kdy se ceny otočí a půjdou opačným směrem. Takže musíš udělat to co jsi udělal. Avšak já bych neobchodoval dokud bych neměl spojeny alespon 2 segmenty (=segmentem je zde chápána jednotlivá trendlinka mezi 2 korekcemi, takže pro 2 segmenty potřebujeme low, poté 1.korekci a pak ještě 2.korekci). Kdykoli trh změní směr, tak tam chceš mít nejméně 2 segmenty než se rozhodneš obchodovat. Pak se ještě podívej na to co uvidíš, pokud to náhodou nebude konsolidace, v tom případě vůbec neobchoduj trendově.) Jirka

3985

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...