Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Libic

Dobry vecer. Tak jsem neco malo prostudoval o CCI od Woodieho a musim konstatovat, ze je to zajimavy indikator. Pokud se to nedotkne Vase soukromeho způsobu obchodovani zeptal bych se:

Kdyz ocekavam prorazeni vrcholu 2 nebo vrcholu Rh rekneme treba long, graf v CCI se musi nachazet nad Zero-line a být v trendu? Nebo prorazeni vrcholu funguje spise u protitrendovych taktik? Vzhledem k zadnym zkusenostem s timto indikatorem si neumim taktiky Rosse a CCI dat dohromady a proto by mi Vase vysvetleni usetrilo spoustu casu. Jen potrebuju nasmerovat, kterym smerem se mam ubirat ... -)

Na PFG Navigatoru mate nastaven CCI indikator jakym způsobem? Zatim jsem prisel na to, ze je mozno nastavit cely Woodieho system a daji se i okna s indikatorem zvetsovat a zmensovat po cele plose obchodni casti obrazovky, ale i v pripade zmenseni 50 na 50 se mi spatne cte carovy graf - carky jsou male formace spatne citelne. Je nutne neustale proto menit standartni nastaveni s Woodieho systemem?

Dekuji za vysvetleni. Pekny vecer Vam i ostatnim.

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl:

CCI indikator mam nastaven na 14 period. Nepouzivam zobrazeni WCCI - viz obrazek intradenni chart vyse, tzn. mam zobrazen jen CCI indikator.

K obchodnimu systemu: kdyz ocekavate prorazeni RH [long], CCI musi byt v uptrendu. Pro trendove patterny lze vyuzit ZLR, GB100, Tony Trade, HTLB, TLB. Kazdy tento pattern ma sve drobne nuance a kazdy trader ma svuj pristup k temto patternum. Neplati, ze pro vstup long musi byt CCI nad zero line. Vstupu long musi predchazet 6 svicek nad zero line a pote cekate na vstupni pattern. CCI nesmi byt dele jak 6 svicek pod zero line, protoze v tom pripade mate novy downtrend. Vse je popsano v ceskem manualu, ktery je dostupny zde na portalu.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic

Diky, to jsem presne potreboval vedet. Ten manual mam zrovinka rozestudovany a uz se v nem trosicku orientuju. ... -)

Mohl by jste mi jeste rici, jak u Navigatora zobrazim ciste jen indikator CCI jak popisujete aniz bych v nabidce, myslim, ze se jmenuje "Templates" musel vybirat cely WCCI system? ten se mi zda pro cteni grafu s kombinaci s rossovymi metodami pro me spatne citelny. V nabidce indikatoru ktere je mozno zobrazit pod grafem jsem CCI nenasel.

Diky za Vas cas.

Peky vecer

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl:
pri obchodovani mene znamena vice. Pokud se Vam dari filtrovat ztratove vstupy i za cenu jen nekolika obchodu denne, pak je to lepsi nez delat 10 obchodu denne. Kazdopadne delejte to tak jak Vam vyhovuje. Me CCI pomaha cist intradenni graf, proto jsem na nej upozornil. Jak cist CCI jsem se naucil od Woodieho. To vse jsem si prevedl na Rosse. Screen time je v tomto velice dulezity.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic

Dobry den. Omlouvam se predem, ze Vas zase obtezuji. -) Skoncila mi mesicni platnost dema Navigatoru a Vy jste rikal, ze mate ostrou verzi. Chtel jsem se Vas zeptat, kolik je v soucasne dobe mesicni cena ostre verze? je lepsi se obratit primo na PFG a nebo si tento objednat skrze nejakeho jineho Brokera, ktery pres ni nabizi i vedeni uctu, treba Harpoon, u ktereho porad jeste zvazuji otevreni uctu? Poskytuje ji i IB? Navigator je pro me nejlepe vhodny pro popisovani Rossovych formaci a proto bych s nim dale rad "pracoval". Myslite, ze kdybych napsal do PFG, ze by ni jeste prodlouzili demo verzi? Nevite zda demo zanechava v compu nejake stopy? potreboval bych jeste tak 2-3 mesice obchodovani na simulovanem uctu. Za Vasi odpoved Vam velmi dekuji.

S pozdravem a pranim pekneho patecniho vecera

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl:
netusim, jaky je broker je pro Vas dobry. Netusim, jak spolupracuje s IB. Netusim, jestli Vam PFG prodlouzi demo. Co se tyka nove instalace, domluvil jsem se s Petrem, ze zde nebudeme tyto veci resit, protoze neodpovidaji pravidlum diskuse.

Hledate-li vhodneho brokera, zkuste se poptat ve specializovanem vlakne na Genesis.

Davate mi bohuzel dotazy, na ktere nejsem schopen odpovedet.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim vsetkych:

v prvomrade sa chcem podakovat za toto super vlakno... ale k veci..
raz ked som isiel mestom, som rozmyslal nad trhom ako sa sprava, co sa v nom opakuje... co jednotlive pohyby predzamenavaju... dospel som k nazoru ze trh sa hybe v roznych fazach.. ked je pohyb vacsi, casto to povazujeme za trend, ten trend sa sklada z tychto faz pohyb-korekcia-pohyb, to su najcastejsie, ale dalej sa mozu ukazatz aj pohyb-kor-poh-kor-poh atd.... zacal som si vsimat lows a highs, ich vzajomny vztah s fazami trhu a o dost sa mi zlepsili vysledky...

potom som si raz cital o joe rossovi, a vtedy som si vsimol ze obchodujem nieco podobne... presnejsie TTE ale zapasim s jednou vecou.

casto riesim nacasovanie do obchodu, lebo je moznost bud nastupim na close( ale moze sa vytvorit velka sviecka ktora zobere vacsinu pohybu) alebo sa mozem snazit vstupovat na stop prikaz pod lows a highs..

LIBIC: ako riesite takuto vec??
P.S.: inak joe rossa pomocou CCI je dobra vec:) je top vsetko lahsie citatelne..okrwem ZLR tam viem vyuzit aj TLB a famira a funguje to

s pozdravom Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

duroslav: myslel som to tak ze casto ked sa vytvori 123low/high formacia alebo ross hook, tak su dve moznosti ako vstupit do obchodu... 1. na close sviecky co ho potvrdi, ale to casto to je prave velka sviecka, co je dost nebezpecne 2. na Stop prikaz, ktory ako pise joe ross, je 1 tick pod low alebo high... a s tym WCCI to je tak... kazdy pattern na WCCI ma podla mna na price grafe nieco reprezentovat... prikladam dva obrazky s famirom a so ZLR.. Famir moze vzniknut aj ako potvrdenie divergencie ale to sem uz nepatri... zistil som ze vstupujem do obchodu cisto podla ceny, nekukam moc na WCCI, ale ked sa ukaze je to silnejsi signal pre mna..takze vacsinou citam len s price grafu.. a otazka na vas... este mi neprisla knizka... ma zaujima ako vystupuje joe ross?? a co je prosim vas TLOE??

3677

3678

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero999:
Podľa mňa by si si mal ujasniť, či chceš vstupovať do trhu podľa Rossa alebo podľa Woodieho. Ktorý indikátor je pre teba ako "hlavný" a ktorý ako potvrdzovací.
Ak by si chcel obchodovať TTE pri breakoutoch, tak tam by vstup na close úsečky, ktorá vytvorila pattern na CCI asi nefungoval, keďže zo samotnej podstaty indikátoru CCI vyplýva že zareaguje až potom, ako prejde cena cez vstupný bod pre TTE. Ale pokiaľ nechceš využívať TTE, myslím si, že je veľká pravdepodobnosť, že na úsečke, ktorá vytvorí ZLR dôjde aj k breakoutu RH prípadne congestion. Na tvojom grafe je ZLR dokonca ešte predtým, než došlo k breakoutu patternu ceny.

Na výstupy používa Ross niekoľko možných techník, pričom vždy obchoduje minimálne s dvoma sadami kontraktov s tým, že:
1. sadu kontraktov zlikviduje po dosiahnutí primárneho PT, ktorý nie je veľký avšak pokryje náklady a prinesie nejaký minimálny profit. Zároveň posúva SL na ostatných kontraktoch na B/E.
2. sadu kontraktov uzavrie po dosiahnutí sekundárneho PT
3. sadu nechá nech skončí na trailing SL

Okrem toho používa niektoré iné techniky diskrečného uzavretia pozície napr.
- reversal bary, doji bary - napr. keď sa vyskytnú 2 reversal bary, doji bary alebo ich kombinácia, tak likviduje celú pozícii, alebo minimálne posunie SL
- time stop - napr. keď uzavrie vstupný bar proti jeho pozícii, tak vystupuje, prípadne keď nedosiahne PT do určitého počtu barov, tak vystupuje....

TLOE - nemyslel si náhodou TLOC (The Law Of Charts) ?

Aká knižka ti neprišla? Ja mám od Rossa dve knihy a obe prišli cca. za týždeň od objednania.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Duroslav: ano myslel som TLOC...
no praveze chcem vstupovat na TTE sa mi najviac paci... inak, ja som uz predtym vstupoval na nieco podobne ako je TTE len som nevedel ze to TTE je..
no teraz ma taka dobra myslienka napadla, ze ked budem vstupovat na TTE(tick nad hih pod low) a budem exekuovany, v pripade ze sa smer neukaze ako spravny, vystupim ako to ty volas na time stop... to moze byt super... musim to skusit..

knizku som si objedla z ciech cez jedneho kamarata, ma mi ju poslat teraz niekedy do SVK... ake mas knizky?? cesky preklad??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kupoval som si originály priamo od Rossa, konkrétne Trading The Ross Hook a Day Trading

Ešte taký malý detail k time stopom. Pokiaľ používa 2 rozličné PT, tak použije jeden timestop pre dosiahnutie prvého PT a druhý pre dosiahnutie druhého PT s tým, že druhý time stop sa začína počítať nie od vstupu do pozície ale od okamžiku dosiahnutia prvého PT. Ale to už sú také malé, povedal by som bezvýznamné detaily. Ako sám Ross píše, on vo svojich knihách prezentuje sadu nástrojov, z ktorých by si mal každý poskaldať systém, ktorý mu vyhovuje, a samozrejme ktorý bude fungovať na danom trhu. Na jednom trhu môže fungovať timestop 3 bary, inde sa môže lepšie osvedčiť 5 barov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...