Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

pterodaktyl: na volume2000 se to motá kolem 50-ti%. Ale beru ho jen pokud "mám pocit" že trh jede. Jinak čekám na korekci (RH). Myslím, že jsem někde četl, že Ross taky čeká na korekci, ale touhle informací si nejsem jistej.
Na 3 minutovém grafu, kde jsem ho taky testoval (podle klasických pravidel) mi nevycházel.
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

maitreja,
ano, u pivotu ktere jsou u SR - a to neni vtip. Pokud chcete obchodovat 1-2-3 tak Vam staci dve pravidla:
Pravidlo cislo jedna:
jak jsem jiz rekl: tento signal berte jen u HLAVNICH SR
pravidlo cislo dva:
tento signal berte jen kdyz je vstup za TL nebo k TL je dostatek mista.

Jinak pivoty jsou take jen indikator ktery vam bude jen zbytečně odvadet pozornost od trhu a od ceny. Pred nekolika mesici jsem je oddelal a nyni jedu absolutne cisty graf (cenu) a je to aspon pro mne to prave. Cena VAm rekne vse.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

swen: pivoty teď používám jen pro zajímavost, v blízkosti jsem opatrnější. Třeba včera to bylo zajímavé, trh se mezi nima docela dlouho mlátil a tak jsem do obchodu vlezl až po průrazu.
Na plain vanillu zatím nemám, ale to jsem pochopil až při první live ztrátě, i když v backtestu a paperu (pravda, ne moc dlouhém) to šlo fajn. Musel jsem si tam do toho zakomponovat oscilátor, aby mi ukazoval sílu trendu. Takže sleduju směr CCI 14 a to, jestli v okamžiku vstupu není moc v extrému.
S tou blízkostí SR to otestuju. Díky
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

maitreja,
no poprve slysim ze oscilator ukazuje silu trendu a to jsem rok obchodoval RSI coz je skoro stejne jako CCI.
Delal jsem si kdysi dost rozsahle testy ohledne predkoupenych a preprodanych oblasti a zjistil jsem tak jako vsichni ostatni ze mechanicka (ne)funkcnost tohoto konceptu je jedna z nejrozsirenejsich pover v tradingu.
Na to, ze je hloupost si to delat slozite kdyz to jde jednoduse si ale musi kazdy prijit sam. A take uz chapu ze i kdyz to tu napisi tak si to klasicke kolecko od jednoduchecho ke slozitemu a zpet musite projit.
Mne to take rikal napr. Miciko ale i ostatni a stejne mi to rok trvalo a stalo mne to dost penez nez jsem to pochopil.
Pridani indikatoru totiz neni reseni, reseni je precist si jeste nekolikrat pozorne Rosse a hlavne o par stovek hodin vice hledet do grafu a vsimat si malickosti...
Ale je mozne ze vy proste indikator ke stesti potrebujete. Vim o lidech kteri s nimi obchoduji a vyhovuje jim to. Takze mozna je to pro vas ta spravna cesta tak jak pro mne to spravna cesta nebyla.
Hodne uspechu a preji krasny den
swen

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardo, když už s Rossem kombinovat nějaký indikátor, tak zkus radši Bollinger Bands. Ze dvou důvodů: jednak se narozdíl od oscilátorů zobrazuje na obrazovce na stejném místě jako cena, proto tě to donutí sledovat nejen indikátor ale i jeho interakci s cenou. To je nutná podmínka k tomu, aby ten indikátor člověku vůbec k něčemu byl. Woodieho styl schovat cenu a sledovat jen samostatný indikátor je naprostá pitomost (ale pro mě za mě, kdo si hraje - nezlobí :)).
Druhý důvod je ten, že podle BB dle mého nejlépe uvidíš, kdy se trh hýbe a kdy je naopak v congestion (podle toho, jestli jsou pásma od sebe nebo u sebe). A congestion je pro obchodování Rosse a vůbec ceny jedno z nejdůležitějších.

To je ale jen můj názor, s BB nemám nejmenší zkušenosti. Tak jako Swen jsem všechny indikátory vyházel, protože jsem zjistil, že mi berou jakékoliv naděje na profitabilní systém. Chart is a chart is a chart.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky kluci za náměty. Na BB jsem se díval, nakonec Libic a další se tady o tomto kdysi hodně bavili. Jenomže BB mi znepřehledňuje cenu tím, že přes ni leze a tak kolikrát není vidět, na kterém ticku přesně je low/high.
Jinak naprosto váš postoj k indikátorům chápu. Na začátku jsem zkoušel testovat Woodieho.....problém nastal v okamžiku, kdy mi cena říkala něco jiného, než indikátory, což bylo hodně často a já pak nevěděl, co dělat. Navíc překontrolovat x indikátorů......
Rosse jsem se učil a pár týdnů i trejdoval bez indikátorů, ale měl jsem ztrátové období, které mě donutilo přemýšlet nad filtrací - tak jsem se uchýlik k tomu, co jsem měl nakoukáno - CCI. Sleduji v podstatě jen směr - když chci jít long, CCI musí být v okamžiku vstupu zelená = stoupat, u downu naopak. Vzhledem k tomu, že mi jen za leden tento filtr sebral 16 ztrátových obchodů a jen jeden win, nechal jsem si ho.
Ale ano, chci obchodovat bez indikátorů. Předpokládám, že to přijde časem, zkušenostma, nakoukáním
Ještě dotaz - březen mi dělá na RH, LEDGE a 123 problémy - zatím jsem cca 1000$ ve ztrátě. Jak jste na tom vy?
Díky
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To maitreja.

Kdybyste chtel pouzivat BB,jako dalsi filtr byste potreboval oscilator slow stochastic.Jestlize chcete obchodovat bez indikatoru,nebylo by to dobre reseni,z duvodu toho,ze byste si to udelal hodne slozite a vznikl by Vam z toho kockopes.

Jestlize chcete obchodovat podle indikatoru,pak by to bylo jine,samozrejme relevantni reseni.Tady na Financniku je BB hodne dobre popsan s celou svoji problematikou filtru ve trech pokracovanich.Doporucuji abyste si je vyhledal.

Jsou i nazory,ze se BB spise hodi na opcni obchodovani z duvodu,ze tento indikator ukazuje dost dobre volatilitu.Misto nej se doporucuje cenovy kanal.I kdyz mam BB dobre propracovany,v posledni dobe se spise klonim ke druhe moznosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

kedze sa ma par ludi pytalo co je 1-2-3 a ako pouzivat pattern na FX tak dam strucny navod ako ho pouzivam ja. pisane to bolo ako mail tak prepacte styl :) scalpovanie je mozne pouzivat v trende a aj proti trendu, proti trendu sice signaly vychhadzaju % dobre, ale ich potencial je omnoho mensi ako do trendu. cize 1. definuj si trend, ja som pouzival MA 100 - 200 resp ADXMA100-200 , to je vlastne podla chuti. teraz by som pouzil uz zrejme nieco ine plavajuce pivoty alebo nieco podobne 2. sell/buy prikaz musi byt umiestneny pod/nad MA 3. vstupu musi predchadzat korekcia 4. pouzil som dva trhuhy trendovich liniek, hlavne a vedlajsie / cervene a zlte (daj pozor nesmie to byt zacinajuci protitrend) 5 1-2-3 pattern musi predchadzat trendova linka max / min korekcie 6 signal musi byt jasne citatelny 7 signal sa musi vytvorit v blizkosti hlavnej trendovej linky ako dalsou pomockou ti mozu posluzit fibo urovne, tie su fakt dobre, pouzivaj ale len 50% a 38,2% , to je doplnok k bodu 4 tento typ mozes pouzit na 1 a 5 Min grafoch

5273

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj Airmike

zaujimavy pohlad na 123 pattern, zaujimalo by ma aky timing vyuzivas pri vstupe, pouzivas prerazenie EMA na vstup alebo prerazenie baru medzi bodom 2 a 3, alebo jednoducho vstupujes na prerazenie bodu 2,

aky MM pouzivas? myslim, ze sme sa uz o tom niekde bavili. myslim ze vstupujes s viacerimi kontraktmi, podla coho stanovujes PT pre jednotlive kontrakty?

vstupujes aj na Rh po vytvoreni 123?

ja vstupujem do 123 na zaklade prerazenia reverzneho baru este pred prerazenim bodu 2, vlastne bod 2 je moj prvy PT, s druhym kontraktom vyuzivam 50% trailing a ak trh ide mojim smerom aj nadalej tak sa snazim umiestnovat SL na prirodzeny SR, ako filter mi tiez sluzi vyssie TF

dakujem za odpovede

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ked som to obchodoval skor, tak som vzdy vstupoval na prerazeni bodu dva pomocou Stop prikazu. teraz si vacsinou pockam na nejaku SR uroven a ked ssa zacne formovat bod 3 tak aj za cenu mensej pravdepodobnosti s mensim SL do obchodu idem, kedze su to vacsinou scalpy tak teraz trejdujem iba s jednou poziciou, a beriem zisk hned pr prvom prieraze cey bod 2, na Rh vacsinou nevstupujem.

ale toto je pattern , ktory znesie skutocne dost vela pristupov, pravdepodobne sa neskor vratim k staremu postupu, teraz mam ale dost vela inych systemov ktore musim sledovat a tak rossa vyuzivam len na jednom pare a len pri scalpovani, resp, brani malych targetov

etse jedna vec, momentalne nepouzivam PT len SL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

pterodaktyl:

mě osobně 1-2-3 moc nevyhovuje. konkrétně Congestions, Ledges a Trading Ranges se mi od Rosse zamlouvají nejvíce. 2 K zatím neobchoduji, ale prvotní SL používám fixní dle backtest a paper, ale samozřejmě beru na zřetel Low/high posledních dvou úseček, nebo nejlépe celé formace a podle toho s tímto SL dle potřeby z přednastavené hodnoty pohnu ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych měl jeden dotaz:

Když formace na 15 minutovém grafu 123H se začíná měnit tím způsobem že cena ač již vytvořila vrchol 2H a zpětně se blíží k dotvořenému vrcholu 3H kdy bych měl jednoznačně stále očekávat krátkou pozici a tedy proražení dolů - ale na 5 minutovém grafu je již vidět že vrchol 2H 15 ti minutového již v tomto případě není vrcholem 2H ale 1L formace 123L a v podstatě na tomto 5 minutovém grafu je již celá formace 123L vzhledem k časovému rámci dotvořena a skutečně dojde k proražení vrcholu 2L kdy na tomto 5 minutovém grafu vznikne již RossHook - může to být signalizace selhání formace 123H na uváděnem 15 ti minutovém grafu?

Doufám, že jsem to napsal pochopitelně.

Vím, že Ross upředňostňuje dlouhodobější grafy před krátkodobějšími ale v tomto případě mi jde pouze o to, zda tento protipohyb lze v budoucnosti používat jako filtr. Stejně ale tak vím, že Ross říká že jeden z nás může být v 15 ti minutovém grafu v krátké pozici, druhý z nás na 5 minutovém grafu v dlouhé a oba máme ze svého pohledu pravdu.

Díky za reakce.

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...