Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

japatrama : congestions - oblast, kde se ceny zahustily a po určitou dobu se do ní neustále vracejí ( trh jde např. 2.2. do strany a 4.2 se vrátí přibližně na stejne místo opět jde do strany a spekulujeme na proražení )
Ledge krátky zahuštění od 4 do 10 čarek po trendu ( např. trend klesá 4 čarky jde do strany, opět klesá a zase kratké zahuštění a klesá . pro představu něco jako schody )
Trading Range zahuštění od 10 do 30 čárek ( zjednodušení když jde trh do strany a není trend spekulace na proražení toho cenového rozpětí )

Nemyslím si že to jsou uplně paterny jinak to je v knize daytrading. :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem četl skoro všechny Rossovy knihy (snad vyjma opcí) a cením si jich dost hodně ve srovnání s kdečím ostatním. Trading Ross hook považuji za jednu z nejlepších. Čtivá je celá, k čemuž hodně dopomáhá i překopírování stejných grafů na další stránky - nemusím při výkladu stále listovat zpět. Jistě, že by šla podstatně zhutnit na menší rozsah a formát, ale na úkor přehlednosti. Četl jsem ji vícekrát a vždy jsem našel nové zajímavé myšlenky. Každý ať si udělá svůj názor, ale z mého osobního pohledu mi dala tato kniha výrazně více než např. všechny Elderovy knihy dohromady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ne, ne Joe Rosse neobchoduji. Jeho přínos pro mne nesouvisí s konkrétním obchodním systémem, ale s tím, že mne nasměroval od indikátorů ke zkoumání toho, co se v trhu děje. A studiem sil, které trhem hýbou se dále zabývám. Akumulace/ distribuce, nabídka/poptávka, vztah ceny, spreadu a volume, vznik a vývoj trendů, s/r úrovně atd. To jsou témata, které mne nyní zajímají. Je to ale běh na hodně dlouhou trať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravím :)
tak pravě jsem po třetí prostudoval knihu Joe Rosse – Trading the Ross Hook. Z mého pohledu super kniha :) předtím jsem přečetl trading je byznys ta byla taky plná zajímávých informací. Akorát ten daytrading mě moc nenatchnul :) Jinak musím říct že Ross v každé knize něco doplní k těm předchozím a myslím že mít jenom jednu knihu o dost užitečných věcí přijde :) tot můj názor :)



A zhlediska že jsem velký fanda Rosse se chci zeptat jestli by někdo neměl zajem založit vlákno Rosse kde bychom vkladali grafy čístě obchody podle něho z popisky grafu. Moje představa by byla asi NQ 3TF at vzájemně mužem distkutovat :)
Vím že je zde vlákno price action kde by se to hodilo ale pro větší přehlednost bych volil další :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

To all
Chteljsem se zptat, jestli na financniku jsou jeste nejake vlakna ohledne obchodni Rosseho.
Prosim o zaslani linku, nebot tady to nejak vymrelo :-(

Zajimam se o forex, vzhledem k tomu, ze obchodovani Rh je na tomto trhu obtozne (malo obchodnich prilezitosti), povazuji za nutnost perfektne nastudovat prorazeni nejruznejsich consolidation, a proto se chci zde nekoho zeptat, kterou ,,ucebnici,, od Joe doporucujete. Je lepsi Trading by the book nebo Day trading?

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj, trochu to tu vymřelo, ale snad mi někdo odpoví.
Přečetl jsem knihy od Rosse: Trading is a business, Trading the Ross hooks a chystám se na Daytrading. Zatím pouze jednou a počítám s tím, že budu potřebovat opakované detailní prostudování k pochopení celé problematiky, která mě tak zaujala. Nicméně bych chtěl i prakticky zkoušet jeho myšlenky a s tím mám právě trochu problém...

1) Jakým způsobem backtestujete 1,2,3 a Rh... mechanicky, pomocí naprogramovaného softwaru, nebo manuálně (tedy, že sleduji grafy a zapisuji si, jak bych obchodoval)?

2) Zajímám se o poziční trading, ten by snad měl jít pohodlně testovat v TNT, ale jak můžu testovat nejvhodnější stanovení prvotního SL na historických datech pokud nevím, zda nebyl ten samý den intradenně proražen? Z denního grafu se to nepozná...

Chtěl bych si pořídit TNT, ale trochu se bojím toho, že tam nejsou ID data, tak si vlastně nemůžu ověřit reálnou funkčnost systému. Vím, že backtest nikdy nebude jako reál, ale chci se alespoň přiblížit pravděpodobným výsledkům a podle toho odladit SL. Nechtěl bych předčasně začít investovat do drahých SW a ID dat, aby mě to zbytečně netlačilo k reál obchodům na úkor vybudování strategie.

Pokud mi někdo můžete nějak pomoct, tak za odpověď předem díky! ;-)

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hony219
Já jsem všechno dělal ručně. V podstatě na platformě,se kterou jsem chtěl i nadále obchodovat. Vzhled indikátorů se totiž může u jednotlivých platforem lišit. Někdy nepatrně a někdy i dost. Spousta traderů však používá různé backtest programy. Já jsem vživotě takový nepotřeboval. Měl jsem grafy asi 3 roky nazpět a podle těch jsem si projížděl ručně a zapisoval na A4 výsledky.
U pozičního obchodování bude zřejmě potřeba umístit SL až mimo rozpětí denní úsečky. Většinou ještě dál.
Do drahých SW není nutné investovat. Má největší investice byla asi 40$ do knihy o tradingu. Dnes se dají v podstatě všechny knihy sehnat v pdf.
Základní věcí je obchodní deník a ten se zdarma nabízí třeba tady v diskusním foru nebo na internetu Stačí jen hledat nebo si jej udělat v exeli sám. Není to těžké. Já jsem dlouhé roky si zapisoval do sešitu A4 a stačilo to.
Znám lidi, kteří investovali 2000$ a i více do různého sw a dnes již nejsou mezi námi. Je to na každém znás.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak
Dík za odpověď a názor. Akorát to nastavení SL teda může být celkem problém, v souladu s názorem Rosse jsem si představoval, že bych případné ztráty držel víc na uzdě i za cenu vyhození na prvotním SL a případného znovu vstoupení do pozice. Takhle, mimo denní úsečku to má určitě smysl, to souhlasím, ale hrozí tam už ztráty ve výši několika set USD, což by sice můj účet ustál, ale nevím, jestli já :-) Každopádně zkusím papertradovat obě varianty. Obchodní deník už jsem si tak nějak vytvořil, ale ručitě se ještě budu inspirovat ve fóru, takže dík za tip! ;-)

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezky vecer vsem, jsem zacinajici trader a backtestuji mirne upravenou strategii Ross Hook. Nahodne jsem si vybral cast testovaneho grafu a zakreslil jsem do nej vse co mi tak pripadalo relevantni. Mohl by se na ten graf vcetne popisku podivat nekdo zkusenejsim okem a rici mi, zda je moje pojeti Rh alespon ramcove spravne? Udelal jsem nekde chybu, nebo jsem naopak v grafu prehlidnul nejakou dulezitou formaci? Backtestuji seanci od 9:30 do 12:00 Velky sedivy obdelnik je oznaceni L/H Globex (sirka je delka nocni seance) "TTE Short" je signal pro prodej s vyuzitim Traders Trick Entry "Rh" je Ross Hook "Ledge Long" vstupuji na prorazeni Ledge "S/R" je prirozeny support na ktery posouvam SL "Congestion" je zahusteni oblasti Dekuji Pavel

10583

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel436: I já patřím k fanouškům J.Rosse, nicméně samostatně jej neobchoduji, používám jeho vstupy jako velmi silný filtr mého systému. Já na Tvém screenu vidím o 2 více RH včetně toho který je součástí ledge a vidím též další body přirozených ST ke kterým stojí za to posunout SL pro ochranu naakumulovaného profitu. Viz. upravený screen.

10591

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...