Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

to drvr

aha, takže to znamená, že jsi ty obchody mezi high a low vyloučila, pochopil jsem to opačně. Podle mě záleží, jaké rozmezí to high a low má, pokud je to dost, tak se trh může pohybovat v určitém trading range několik dnů a v rámci toho range lze obchodovat. Protitrendové patterny by měly být lepší v rámci trading range než v silně rozjetém trendu. Podle mě, klíčem bude pochopení silných S/R úrovní, tam se často trh obrací, něco v tom smyslu jak tady vycházely články od Petra s obchodování dounle top/bottom s vyuřitím S/R úrovní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, nemám jasno v určení vrcholu 3 viz obrázek: vytvořil se vrchol 3, ale potom nebyl proražen vrchol 2, místo toho trh vytvořil nižší vrchol 3 a až potom trh prorazil vrchol 2 . Jaký vrchol 3 je podle Rosse správný ? (četl jsem, že vrchol 3 je potvrzen, když do 2 čárek se vytvoří vyšší high i vyšší low)

10831

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :)

Tak jak to vidím já první formace 123 formací není protože nedošlo ke zmíněnému proražení. Dále J.Ross v jedno jeho knize upřednostnuje a snaží se obchodovat dobře a jasně s formované formace. což určitě už od pohledu není první formace i kdyby došlo k proražení. :) a druhou formaci vidím jako krásný platný 123 low, hezký zformaváno :) Nejde přesně o to že do tří čárek musí bod dva být proražen :) musíme vědět co nám formace říka. že cena neklesla pod vrchol jedna tudíž prodávájící došel dech a nastupujou býci :) a dle grafu byli dostatečně silní aby vytlačili trh nad korekční bod 2 :) Nevstupoval bych hned na proražení bodu 2 protože je zde congestions a čekal bych zbrždění trhu. zmého pohledu bych zoobchodoval nasledujích RH po formaci 123 low.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To P.i.e.t.r.o._l., Mr.M@r,
díky za pohled. Určitě máte pravdu. Teď čtu českého Rosse a špatně jsem tomu porozumněl. Radši uvedu na pravou míru limit 3 čárek + definování vrcholu č. 3.
Cituji:
Vrchol č. 3 (u 1-2-3 low) je identifikován, když došlo k úplné korekci.
Úplná korekce = při pohybu cen vzhůru z potenc. bodu č. 3 musí vzniknout alespoň 1 čárka, ale ne více než tři čárky, které vytvoří jak higher low, tak higher high, než čárka předcházející.

Ono je to dost krkolomně napsané. Nemusí určitě dojít ve 3 čárkách od vrcholu č. 3 k proražení vrcholu č. 2.
Ale od vrcholu č. 3 musí dojít ve 3 čárkách k dosažení vyššího higher high + higher low. Tak to jede Ross, ale já to do nedávna testoval taky trochu jinak, po svém ;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renooo, P.i.e.t.r.o._l. díky za odpovědi

takže s nadsázkou by se dalo říct, že vrchol 3 je nejnižší bod mezi vrcholem 2 a proražením vrcholu 2 jednáli se o 1-2-3 low, s podmínkou, že následující 2 čárky po utvoření vrcholu 3 musí utvořit vyšší high i vyšší low (než čárka vrcholu 3) . Samozřejmě nesmí být vrchol 3 níže než vrchol 1, jinak se formace ruší .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem zacal s backtestingem moji strategie postavene na Ross Hook. Hned v uvodu testovani (po 3 mesicich) a cca 100 obchodech jsem si vsiml jedne zajimave anomalie. Porovnal jsem dopoledni obchody (AM - od 9:30 do 12:00) s temi odpolednimi (PM - od 14:00 do 16:15) a nestacil jsem se divit. Stale se mi potvrzuje to ze plati OBCHODUJ MENE - VYDELAVEJ VICE A taky, ze pro uspesny trading staci obchodovat dopoledni 2,5 hodinovou seanci Obchoduji YM, 3min graf. Pavel

10881

10882

10883

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel 436

To není anomálie, ale pravidlo.
Jak správně sám vzápětí konstatuješ.
Proč se ale zdržuješ již dávno objeveným a zde tisíckrát prezentovaným?

Najdi si svojí půlhodinku, každý tick rozeber a zanalyzuj, proč cena udělala tohle a v zápětí tohle.
Stačí tak měsíc nazpátek.
Najednou ti bude jasný, co se děje.
Ross Tě přestane zajímat.

A těch svých 30 minut pak obchoduj, vážně, soustředěně a bez zkratek!
Uvidíš zázraky, který tahle zákeřná bestie YM dokáže.

Jinak gratuluji, jsi na dobré cestě na trhy.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

imagroup:

1) dekuji za reakci
2) analyzu ziskovosti osobne nevnimam jako zdrzovani. Naopak si myslim, ze je lepsi kdyz si nektere myslenky clovek sam otestuje. Vlastni zkusenost je pro mne tisickrat lepsi, nez cteni clanku a knih o tom, ze existuji casti dne v kterych se vyplati obchodovat, nebo informace o tom, ze u grafu neni nutne sedet cely den.

Jinak muj prispevek a grafy jsem tu zverejnil proto, ze si myslim, ze to muze nekomu prinest cenne informace.
V mych zacatcich jsem takto jednoznacne zobrazeni rozdilu mezi AM a PM obchody nikde nevidel.

Jinak si nemyslim, ze takovy rozdil mezi dopoledni a odpoledni seanci je nejake pravidlo. V Tradingu neexistuji zadna pravidla. Existuje spousta jinych strategii a pristupu k obchodovani, ktere nebudou vykazovat zadne rozdily mezi AM a PM, nebo budou naopak ziskovejsi v odpolednich hodinach. Ja to bral jeako anomalii s ohledem na muj pristup a mou upravenou RossHook strategii.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pavel436.

S Vaším bodem 2 plně souhlasím.Když se člověk sám snaží něco pochopit co už je dávno vymyšlené a zabere mu to měsíc,je to mnohem důležitější,než když si to pouze přečte a stráví nad tím hodinu.Není to žádná ztráta času,protože se učí myslet a být samostatný.V životě se setkáváme s případy,že musíme zaujmout postoj a záleží pouze na nás,protože za námi nikdo nestojí aby nám poradil,nebo aby nám podal knihu,ve které bychom našli odpověď.Proto za tímto svým názorem stůjte a nenechte si ho vzít,i když by bylo pohodlnější mít pár postupů pouze nabiflovaných a pár knih v tašce.Život je ale mnohem složitější a neobsahuje pouze pár cest,které někdo jiný nalajnoval.Každý se vydává po těch svých,které nikdo jiný před ním neprošel.Proto věty typu o zdržování se přemýšlením o vymyšleném hoďte za hlavu,protože do života nepatří.To samé platí i o burze,která je živá a stále se měnící.Při obchodování nejsou důležité nabiflované stereotypy,ale určitý druh myšlení,který nás v jakékoli nenadálé situaci,se kterou jsme se ještě nesetkali,dokáže přivést rychle na uspokojivé řešení,nebo se vymotat ze svízelné situase alespoň se zdravou kůží.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
>
> natestoval jsem dlouhé období patternu 123
> low/high a tady jsou výsledky v equity. První
> obrázek je od 4/2008 až 9/2009, takže rok a půl na
> 1500 volume grafech, výstup na hlavní SR úrovni a
> pravidlo 50%. Celkem 455 obchodů. Druhý obrázek je
> totéž, ale bez takzvané finanční krize, takže je
> vynechán podzim 2008, byla tam hodně zvýšená
> volatilita. Snažil jsem se napřed definovat trend,
> potom body 1,2 a 3, takže je to pouze v
> trendujících fázích trhu.
>
> Z obrázků je patrné, že v tom patternu asi něco
> pozitivního je, ale je potřeba ho filtrovat.
> Napadlo mě zapsat si sílu S/R úrovně v bodu 1,
> nebo do toho aplikovat protitrendové patterny
> FinWinu. Máte nějaké nápady a zkušenosti, jak
> vylepšit výsledky? Díky

Miles: Take jsem se ted koukal na pattern 123. Napadl me takovy filtr, ktery mi vychazi velice dobre, ale potrebuju jeste o neco vetsi vzorek obchodu.. Pokud chces, vyzkousej ho, zajimalo by me, jak ti to bude fungovat. Vezmi vzdalenost od vrcholu 1 ke vstupu a zapis ji, pak udelej z techto hodnot klouzavy prumer (napr. 10), vsechny obchody, ktere se nachazi nad timto prumerem vynech.
Filtr je dobry, hlavne pokud si chces chodit pro vetsi profity. Pokud ti staci mensi, muzes klouzavy prumer vynasobit nejakou konstantou (1,5 treba), abys odfiltroval jen ty mista, kde ti to uz opravdu ujelo..


Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:

diky za podporu ;-) Jsem rad, ze muj nazor neni uplne mimo a ze se najde alespon jeden clovek, ktery to citi podobne jako ja.

imagroup:

Rozhodl jsem se o Koziskovu prikazani neco zjistit na internetu, protoze jediny Kozisek, ktereho znam, je ten znamy kouzelnik. Nikdy jsem o podobnem prikazani neslysel a ani jsem si nedokazal vysvetlit jak si to prikazani mam vylozit a taky jak se vztahuje k probiranemu tematu. Pak mne napadlo, jestli ten Kozisek neni nejaky zkuseny Trader..., zase nic. A tak jsem te chtel poprosit jestli bys mi to prikazani mohl objasnit, popripade mne odkazat na zdroj. Dekuji.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...