Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

JiM36:

Diky za tvoji reakci i za tu praci s domalovanim tvych postrehu ;-).
Ty dva Rh a S/R urovne jsem tam videl vlastne taky, ale nezvyraznoval jsem je, protoze byli soucasti jine formace (Congestion a Ledge). V pripade prvniho Rh, ktery je v Congestion bych ho neobchodoval, protoze pro mne je oproti predchozimu dost nevyrazny ( o jeden tick ) a navic se mi utvoril v ramci zahusteni. Rh jako soucast Ledge tam taky vidim, ale v takovem pripade jsem dal prednost zobchodovani Ledge pred Rh. Nevim co je lepsi, ale kdybych vstupoval prikazem Stop Limit na high toho Rh v Legde, tak bych nevstoupil, protoze zadna usecka v ramci Ledge neprosla pres dany Rh.
Ty S/R urovne co jsi mi doplnil jsou zcela v poradku a k nim se vztahuje dalsi moje uvaha, kterou ted resim, a sice:

Stanoveni SL a PT

1) pomoci analyzy MAE a MFE - stanovit optimalni SL a PT a uz je neposouvat
2) pouzit MAE pouze pro prvni SL a v pripade vytvoreni prirozene S/R urovne tento SL posunout na jeji uroven, PT nepouzivat vubec a cekat na zasazeni posouvaneho SL
3) obchodovat 2 kontrakty s tim, ze prvni ukoncit na B/E + 2 ticky (pokryti commision 2 x 4,8 USD) a druhy nechat vydelavat (napriklad % Trail Stoploss)

Urcite existuje jeste rada dalsich moznosti. Kdyby te nejaka dalsi napadla, tak budu rad, kdyz mi ji tu napises. Kazda z techto variant ma svoje pro a proti. Na zaklade vsech moznych seminaru a knizek ktere jsem mel moznost precist to vypada, ze ve finale nezalezi na tom jestli trailujes SL, nebo si stanovis pevny PT. Je mi jasny, ze stanoveni pevneho PT na zaklade MAE/MFE by mi umoznila rano zadat prikaz a nechat trhy trhama a cekat az mne to vyhodi na PT. Ale ja mam pocit, ze bych minimalne jako zacatecnik mel u tech trhu travit nejaky cas, sledovat a vnimat jeho povahu a tak posouvani SL na prirozene S/R urovne beru jako takovou "skolu vnimani trhu".

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel436
první patern 123 je určen špatně, není to nic, jen sestupný kanál. 123 je vždy jen na začátku a konci nějakého trendu nebo svingu, nikdy není uprostřed pohybu. Druhý a třetí je správně, co se týká zahuštěných oblastí tak jejich zakreslení je různé, každý je vidí jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ladary Napsal:
-------------------------------------------------------
> pavel436
> první patern 123 je určen špatně, není to nic, jen
> sestupný kanál. 123 je vždy jen na začátku a konci
> nějakého trendu nebo svingu, nikdy není uprostřed
> pohybu. Druhý a třetí je správně, co se týká
> zahuštěných oblastí tak jejich zakreslení je
> různé, každý je vidí jinak.


ladary,
diky za postreh. Myslel jsem si to. Nedalo by se to zobchodovat jako 1-2-3 ani kdyby sis "odmyslel" tu nocni seanci?

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel436 :
ještě bych doplnil k 1,2,3Low cos označil správně na LowDay. ale pochybuji, že bys někdy vstoupil na pravé straně grafu na označený TTE do longu. V té době ještě totiž namůžeš vědět, zda nejde jen o korekci a pokračování DownTrendu. Pro "potvrzení" obratu trendu slouží právě až překonání swingu označeného 2.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libri Napsal:
-------------------------------------------------------
> pavel436 :
> ještě bych doplnil k 1,2,3Low cos označil správně
> na LowDay. ale pochybuji, že bys někdy vstoupil na
> pravé straně grafu na označený TTE do longu. V té
> době ještě totiž namůžeš vědět, zda nejde jen o
> korekci a pokračování DownTrendu. Pro "potvrzení"
> obratu trendu slouží právě až překonání swingu
> označeného 2.
>
> "Tvrdá práce se vyplatí v budoucnosti. Lenost se
> vyplatí teď."


Libri,

bylo to mysleno tak, ze se mi zformovala 1-2-3 Low na Low dne a tak bych zadal vstupni Stop Long prikaz v dobe dokonceni svicky (3) s vyuzitim TTE tj. na High svicka predchozi (svicka mezi 2 a 3) . Nasledujici svicka (ta ktera protina vodorovnou ruzovou carku) by mne protla Stop Long prikaz a ja bych byl v pozici na Long.

Nebo se mylim?

dik za reakci
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel436 :
jj v zásadě máš pravdu, já jen že u vstupu TTE by mělo být dost prostoru k swingu 2 (dtto k Rh) na posunutí SL na BE, což u grafů na kterých se obvykle intradenně obchoduje bývá problém docílit a i tady jestli se nepletu příliš prostoru není (tento trh nesleduji, tak nemám takový odhad jako u "svých" trhů). A při těchto malých pohybech může být průraz High svíce málo vypovídající a kdykoli se pullback může zvrtnout v pokračování trendu dolů. ale chce si to tyto situace nazkoušet při paperu, co je pro tebe obchodovatelné a co nikoli. zda to budeš sledovat i na vyšším TimeFrame, abys nehonil každý záchvěv ceny ap. Čím nižší (rychlejší TF), tím budeš vidět více potencionálních formací 1,2,3 ale spousta z nich bude jen kolísaní ceny v určitém trendu či kanále - tak jako tebou označený první signál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel436:
Co se týče SL a PT, způsobů stanovení SL je mnoho, záleží na tom co Ti bude vyhovovat z hlediska psychiky, velikosti účtu apod.
Já osobně jako PT používám kanály dle Eldera, které kombinuji s posouvaným SL podle SR - pod svingy, v případě extra dlouhých úseček posouvám SL na 50% dosaženého profitu s cílem ochránit zisk. Určitě to nebude úplně nejefektivnější způsob, ale mně to takhle vyhovuje.
No a o tom to vlastně je, udělat si to jak Ti to vyhovuje s ohledem na Tvou osobní pohodu.
Ať se daří!
JiM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pavel436

Libri má pravdu, že na tom low dne by jsi šel proti hodně silnýmu trendu, ještě navíc s TTE, takže před prolomením bodu 2. Jde o to, že patterny musíš nějak filtrovat, vědět, který brát a který ne. Pokud budeš brát všechny mechanicky, tak proděláš, zvlášť v roce 2009 byl častej charakter trhů takovej, že na začátku dne trend jako kláda a potom trhy přecházely do netrendové fáze. Když spekuluješ po tak silným trendu na obrat trendu, nevyplatí se ti to. A já vím o čem mluvím, na těchto situacích jsem už prodělal dost peněz. To co je na obrázku, že se trend opravdu otočil a pokračoval nahoru je při letošním charakteru trhů v podstatě vyjímka. Zkus si otestovat pár měsíců a uvivíš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, dnes jsem udelal jeden obchod na Fesx a velice rád bych uvítal případný komentář vás zkušenějších pánů Gladiator,Libri apod... Nejedná se vůbec o to,že byl ziskový,protože to bude pravděpodobně náhoda,ovšem zajímá mě jestli zakreslené trend. linky.RH,CG popř.vstup má nějaké logické opodstatnění nebo je to pouze výplod mé bujné fantazie a kam vhodně umístit SL. Teoretické znalosti PA mám víceméně mizerné a proto zatím používám spíše intuici a poznatky z vašich skvělých screenúů uvedených ve zdejších fórech. Děkuji :) Tomas

10599

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Stomas, prikladam screeny s troch iným pohladom na možné zobchodovanie trhu FESX. Vstup po Rh máš dobrý a v zásade aj ten prvý obchod, len si musíš všímať signály ktoré sú skôr a predchádzaju možnému pohybu , tak môžeš vstupovať do trhu s menším SL a tým pádom aj menším rizikom. Gladiator028

10600

10601

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...