Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

zdravim vsechny,

mam dotaz na zrniny - ZC, ZS, ZW. obchoduji se na burze ECBOT, cili v chicagu. regular trading hours zacinaji 8:30CST/9:30EST. cili, obchoduji se obdobne jako indexy, ktere se obchoduji na GLOBEXu a nebo ECBOT. moje otazka zni, zda nekdo vi, proc hlavni likvidita zacina az v 9:30CST/10:30EST, tedy celou hodinu po otevreni trhu - a zacina opravdovym skokem ve volume. hledal jsem nejake fundamenty na ktere se treba ceka, ale zatim jsem nebyl uspesny. navic, tohle se deje pravidelne, neni to nic ojedineleho.

pokud nekdo vi, rad se priucim

pekny vikend vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Matezz,

já používám XTB už dlouho a nemám problém, samozřejmě přes něj obchoduji pouze forex, po té co zavedl STP účty tak je to celkem pohoda a i lepší tradeři k nim vkládají své peníze. Nebál bych se toho, jejich český support je v pohodě, a do začátku nejlepší, semináře, webináře, vše zdarma. Já jsem spokojený někdo jiný být nemusí. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

STP účet : poplatky

Zdravím.
Chtěl jsem přesně vědět komu za co platím, když obchoduji na STP účtu.
Vzhledem k tomu, že to tentokrát není market maker a obchody jsou drženy na serverech burzy a už je zde komise, tak mi logika říká:

Komise se platí brokerovi a spread "burze" (tedy bankám a kótařům, kteří tvoří volatilitu, aby se vůbec dalo obchodovat)

Ptal jsem se na toto svého brokera a přesně takto mi to utvrdil. Podle jeho slov mu platím pouze na komisích.

Ale je tu zádrhel. Jak je tady možné, že různí brokeři už např. na ten FOREX nabízejí jiný spread na týchž fin. instumentech. Z toho musí vyplynout, že i broker se částečně podílí na velikosti spreadu. Tedy brokerovi platím i na spreadu. Proto je rozdílný. A opět bez překvapení u americk. brokerů je nižší.

Taže bych na na spreadu měl částečně zaplatit všem těmto třem stranám.: broker, banky, kótaři.

Jistěže spread na STP je velmi rychle proměnlivý a záleží na aktuální situaci na trhu, ale i přesto jsou u amer. brokerů průměrně spready nižší. Nebo se mýlím a ve skutečnosti u STP účtu jsou pready u všech broeků stejné? To se mi nechce věřit. Už podle toho co jsem viděl.

Já mám za to, že mi člověk na supportu LHAL.
Lhal i teda pracovník na supportu od brokera nebo je všechno jinak?

Předěm děkuji.
Chci v tom mít naprosto jasno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravím,

mám takovou otázku ohledně backtestu a výstupu z obchodů. Čistě teoreticky... rozhodl jsem se vystupovat na základě PT, řekněme např. 110 USD, a zároveň si nastavím třeba 80 USD SL. Obchodovat chci od 15:30 do 18:30. Řekněme, že v 17:00 vezmu obchod na long, ale cena ne a ne vyšplhat na PT 110 USD a ani neklesne až na SL 80 USD, prostě se stále pohybuje mezi mým PT a SL, až do 18:30, kdy chci s obchodováním skončit. Co v takovéto situaci dělat? Ukončit obchod manuálně na aktuální ceně a nebo vše nechat být a zůstat v obchodu třeba až do druhého dne a čekat, až mě trh sám vyhodí?

Díky předem za odpověď, snad to není až moc hloupej dotaz, ale zkušenosti z reálného obchodování nemám, tak nevím přesně, jak si s takovou situací poradit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iamdave:

tohle je hodně individuální a skutečně záleží na vás...řada lidí by se rozhodla spíše podle aktuální situace..pokud by trh vykazoval známky dalšího potenciálního růstu, proč v pozici nezůstat třeba o 20 min dýl...ale pokud by aktivita na trhu s nástupem 18. hodiny opadla a trh začal chopovat, pak může být lepší vystoupit..každopádně není žádné horší a lepší řešení v tomhle - je pouze to vaše řešení..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasný, rozumím. Děkuju za odpověď.

Měl bych ještě jednu otázku mohu-li... :) Pokud jsem to správně pochopil, tak trhy (futures indexy jako YM, NQ, SP) fungují non-stop? Takže pokud bych obchod nechal běžet, tak se mně může pozice automaticky ukončit např. v 3 hodiny ráno? Jde mi to, že volume je v nočních seancích mizivá, tak mě napadá otázka, že pokud by se cena přiblížila v noci k mému SL, ale díky nizkému volume bych nebyl vyplněn, tak abych náhodou neztratil více, než bych chtěl ...

Do všeho se pomalu dostávám, backtestuju, ale pořád mě napadají podobné otázky, spíše z praktického hlediska, na které se mi těžko hledají odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...