Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - III.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Lukasko:
Přeju ti ty výkony samozřejmě taky. Vtip je v tom, že když ti v trhu budou viset zavěšený pytle, tak můžeš přehodnocovat strategii jak chceš, protože máš čím dál víc prostředků v tom vázanejch. Hedgeování je pěknej průser, protože v důsledku vytváří daleko větší tlak na tradera, aby trefil obraty v trhu, což je vůbec nejtěžší. Takže nakonec visíš někde mezi dvěma těžkými mínusy a máš svázaný ruce. Vpodstatě jseš dokopanej do "strategie", vydělávat proti trendu, což asi není to co bys chtěl původně rozjet. Podle mne se hedging vyplatí jen když nechci vystoupit z trhu a čekám korekci. To znamená hedgovat v plusu! Jinak názor, že výstupy jsou mnohonásobně nebo daleko víc důležitější než vstupy, taky na vláknech znějí sborem i od zkušených traderů. Abych se přiznal tak jsem ho vlastně nikdy úplně nepochopil. Čekal bych to právě jen v kontextu s opomíjením SL, ale zaznělo to tu mockrát i v opačných souvislostech.

Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukasko
Ve vší úctě, asi tvé tvrzení o 1,9 násobku účtu každý týden (v průměru za poslední dva měsíce) není košer. Tj. měsíc má 4,5 týdne. Začni s 500USD a dojeď do "takmer 45000USD" - za 8 týdnů (měsíc a půl). Výš, mne baví statistika, tak jsem si tady jednou v 8. měsíci udělal statistiku návštěvnosti některých nicků a téměř všichni, co se tvářili, jací jsou ostřílení obchodníci (real) byli ve skutečnosti demo, začali desítkami příspěvků a nakonec bác, zmizeli. Je to jen o psychologii: ty obchoduješ déle než dva měsíce a ani jeden příspěvek(?), pak najednou smršť ...... . Já si tady toto fórum cením pro pravdomluvnost (což se o cizích fx fórech říci nedá). Tak to dodržuj i ty. Jestli jsi své příspěvky koncipoval pravdivě, tak se nezlob, na mne působí trochu naivně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sabanosova Napsal:
-------------------------------------------------------
> To Lukasko
> Ten system funguje v trhu, který se chová tak jak
> se chová poslední 4 měsíce. Myslím, že r65 ani dýl
> netrejduje. Pokud bude v trh v trendu a náhodou
> proti, tak jdete do kytek i s účtem a to možná
> daleko rychleji než bys očekával. Když se podíváš
> do historie, uvidíš, že není bůhvíjaká vyjímka, že
> pár udělá 1100 - 1500 pipsů za měsíc a to i na
> našich slavných majors. Zase se to tam vrátí,
> třeba za půl roku nebo deset let, ale stoprocentně
> už bez tebe. Ono je to celé taky o tom, že když
> počítáš se ztrátou tak si musíš dát zatracenou
> práci s tím, kam umístit vstup, protože ji
> nechceš. Ale s tímhle přístupem to tam můžu sázet
> jak kedlubny, když jsem přesvědčený, že to tam
> jednou stejně doleze, pokud mi to ulítne. Ale on
> může uběhnout 1 den, dva, týden a ono to neleze.
> Pak už ty nervy ze železa začínají trochu reznout.
> Ve svých začátcích jsem byl takhle otevřenej asi
> dva a půl měsíce a pak už jsem trnul, aby to
> migání nepřešlo v trend proti mě. Docela síla.
> Nakonec jsem to ustál, win + úroky za tu dobu. Ale
> přinutilo mne to přehodnotit přístup.
> Saba

Saba,
zlata slova a sam bych nedoporucil nekomu jinemu neco jineho... Kazdy ale at cini, co umi... muj nesystem mi napr. vcera vydelal pres 14.000 USD... co me osobne staci :-) dnesek bude asi slabsi, ale ziju... dulezite je nenechat se sezrat... a mit tydny ztratove pozice, to se stat muze. Mel jsem je uz cca 10 dni a uroky sly do kasicky /nekdy ne :-)/ a take jsem mel diky margin call ztraty, to priznavam... zaklad je slusne silny ucet = slusny margin a pak muzes vstoupit temer kdykoliv... kdyz k tomu pridas FA a par zakladnich indikatoru z TA, tak je pak na svete krasne :-)

Tak hezky vikend vsem! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kunas

Já za to nemůžu, v červenci stěhování, porodní pohotovost/ máme týden po termínu a nic , taky vaření, no rodina teda není žádná sranda,takže mi tu na ty moje pidikeci moc času nezbývá,s bídou utáhnu to co mě živí, v časové tísni jsem rapidně ubral na množství obchodů, např. na příští týden mám vypsáno jen 6 obchodů kdy budu entrovat, + večerní zkoumání Daily WCCI a Daily vegas. Zatím pořád miniloty, ale kumuluji kumuluji. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukasko
500*1,9+(500*1,9)*1,9.......=45 000 (na konci 7. týdne z 500 na 45 000 - dej to do exelu a polepši se). A to se mi tam ještě nemůže srovnat fakt, že už si určitě předtím úspěšné obchody měl - kde je tvé obchodování před tím. Takhle jen dalším naivkům zamotáš hlavu. Jak jsem napsal, pro mne nedůvěryhodné - ale to je můj problém a já se s tím vypořádám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...