Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - III.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To MN: Díky.
To Lukasko: Fajn, dobrá , dobrá. Však jsme taky pořád v trhu , který jede už týdny do strany. Prostě buď opatrný. Teď si většina z nás včetně mne myslej, že je to jen otázka času kdy USD razantně oslabí, přes 1.30 (nemyslím dnes). Ale když kupříkladu koncem minulého týdne USD fičel k 1.28 a zveřejňovali se tu pohřbívací komentáře z Bloomberga, kdo čekal, že budeme dnes na levelu jako před hodinou. Takovejch příkladů je nekonečně. Když "skončila" válka v Íráku vítězným projevem Bushe na palubě letadlové lodi, většina lidí myslela, že se dolar dostane možná až zpátky k paritě. Protože tam bylo neustále během invaze pnutí na posílení USD. A za třičtvrtě roku překračoval nemyslitelnou hranici 1.2000 a mašíroval pořád dál a dál. Prostě si trh našel jinýho favorita, skrzevá kterého to bude nastavovat a to byla opět místo politiky ekonoomika a náhle tam vyvřel obludnej dvojí propad státních financí, kterej se pořád zvětšoval. Tohle tam samozřejmě bylo už předtím, ale tvůrci trhu měli v popředí jiný priority. Až když přišli na forbínu úrokové sazby, tak se najednou začala pískat úplně jiná písnička. A všichni ti co už posílali dolar na 1.45 a kdovíkam ještě, byli zase třicátídruzí s dlouhou nudlí proti trendu.
Takže kardinální stále přítomná otázka musí být, co bude příště tou hlavní taktovkou, která bude kočírovat nový trend, až se úrokový diferenciál na EURUSD přiblíží. Protože, co si budem povídat ostatní páry se stejně profilují vůči dolaru s větší či menší mírou (CAD).
KDYŽ NA TO PŘIJDEM, TAK NEBUM STÁT PROTI TRENDU AŽ PŘIJDE. A VON MILÉ DĚTI PŘIJDE. Howgh

Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MN: k tomu neni co dodat :)))

Neco k proslovu Mr. Poole
POOLE says if BOTH GROWTH, INFLATION RISING ABOVE FORECAST, EXPECT FED TO RAISE RATES :Says IF BOTH OUTPUT, INFLATION WEAKER THAN EXPECTED, UNLIKELY TO SEE FURTHER HIKES. SAYS IF ECONOMIC WEAKNESS PERVASIVE ENOUGH FED WILL AT SOME POINT REDUCE RATES. SAYS IF PICTURE CONSISTENT AND INFLATION RECEDING HE WON'T HESITATE TO ADVOCATE EASING

Hraje to na vsechny strany :) a trh z toho taky neni moudry. Uz by se ta libra mohla zvednout, sice jsem stale short ale zasadil jsem i nejaky long na libro parech a shorta skrtim.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To radovan65:
Zmínil jsem tebe, protože se tady nestopkaři vůči tobě vymezujou. Ty mi z toho nějak vyklouzáváš, asi proto že máš humor a nadhled. No a zatraceně dobrej argument je tvé bobtnající konto. Nemůžu tě nějak pořád zařadit, jsi jak singulární bod vesmíru. Dokonce i profesor Sid, nech mu je Fatra lehká, ti jde na ruku, což si myslím, je možná trochu proti jeho zásadám.
Čau Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman

funguje vcelku dobře, používám nastavení CCI 20, beru zatím jen ZLR, ale všechny páry. SL vysoký 80 pips. BE při +50, Vstupuji vždy se dvěma pozicemi,n základní PT 1 na +150, PT 2 při protnutí CCI -+ 100. Výstupy nemám mechanické, PT někdy posouvám dle situace na trhu a kondici měny. Vstupy kolem 22:00 Na demu to fungovalo dobře. Zvlášte dávat pozor pokud jsou shodné paterny na párech se stejnou měnou. Prostě dení timeframe je na dlouhé trendy. Ale je fajn že to nezabere moc času, a večer kolem 22 mám na to klid.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lisakus
WCCI mě stejně jako tebe nadchlo a s odstupem času zjišťuju, že cesta skrze 4H a 1D je ta pravá (aspoň pro mě)
Na daily velmi dobře funguje ještě HFE, HTLB i ostatní patterny. Jelikož mi začala škola a nemám čas ani nervy v hodině koukat po ceně, je tohle to pravé! A nemůžu říct, že by šla efektivita dolů! Spíše naopak! WCCI je na těchto TF až neuvěřitelně přesné! Jen WCCI věřit a nebát se dát entry! :-)) S odstupem začínám nacházet i jiné patterny. Tento týden byl fantastický. Co se týče těch longů co tady dáváte... Buďte opatrní! Je dost možné, že dolar příští týden bude pokračovat v posilování! Na cablu weekly TF je TLB na short, ale uvidí se až příští týden jestli dojde k HTLB...
Díky "woodimu" tento týden 86% zisk :) Díky Kene :-)) !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Saba,
rad te ctu, pises hezky a rozumne a at je to pro muj obchodni styl, ci jak vy borci rikate MM, ci proti :-).

Drzeni pozic a neprijmuti ztraty je opatreni samozrejme nekoncepcni a nechtene. V noci, kdyz jsem zahrival jeniky :-), jsem posurfoval po jednech ceskych strankach o komoditach a nekdo tam popisoval to, ze traderi az s pokorou ci dokonce s nadsenim exekuuji na prvnim blizkem SL, ze s tim doslova pocitaji, ba dokonce se na to tesi :-) Vazne!

Ptal jsem se tu vcera ze zvedavosti, kdo kolik dela obchodu... ale nejak bez reakce... rekneme tedy 60 za mesic... z toho polovina vymetenych na SL, tedy 30 * 30 USD? je to mozne? Nevim :-) takze 1000 USD v haji... no a to je to same, jako pri nejakem nenazranem margin call... vse samozrejme umerne. Jine to je s miniloty, jine se 30 loty... Nepovazuji se za borce a misto slusne TA taktiky to mam vysezene... ale az se to poradne naucim, tak to budu uz jen urocit :-)

Kazdy mame svuj SL... nekdo natvrdo a uz o nem, jak manualy pravi, vice nepochybuje a necha se vymest i nevyplnenou svickou - knotem a trh pak masiruje uz tim spravnym smerem, ale bez nej... nekdo s nim hybe... nekdo ho ma mentalni a rucne to utne a pro nekoho je stop losem obavany margin call... :-)

FX neni domaci ukol z matematiky... je myslim jedno, jak se dobereme vysledku a "zajaci sa čítajů až po honě!" :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Herman
podrobných bactestů moc nebylo, jen některé páry, ale wodie funguje asi na všech vyších timeframech, dokonce i na týdeních, ale vstupů je tam jak šafránu, asi tři měsíce jsem toto praktikoval na demoúčtu a byl jsem mile překvapen jak to pěkně funguje. Když se podíváš na některé páry do minulosti, uvidíš co výnosných ZLR tam bylo. A hlavně jak říkam spread tě vůbec netrápí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radovan65 souhlas...

Takže já tento týden pouze jeden obchod, vstup v neděli po půlnoci na základě HFE na ceně 1.8996, v současné chvíli nepřipsaný zisk 316pip, SL je asi 50pip nad současnou cennou takže pokud by WCCI selhalo tento týden 266pip. Napiš co ty! Až budu mít větší účet rozdělím ho na třetiny a pojedu 1/3 aktiv bez SL :-) Když mě zruší silný trend budou ještě 2/3 peněz! To co jedeš je velmi efektivní způsob a stojí to za to riziko!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

all
Nie sme síce na obch.systémoch a ind. ale keď ste to ,už začali tak tiež niečo. Skúste RSI hlavne od 1H nemá chybu,len si nájst spôsob ako ho obchodovať (je ich dosť) a porovnájte ho s WCCI a inými.
Saba:Máš pravdu na majors ide trh už od 10 do 21 weekly do strany tak bez stopkárom to klape.
Prajem im vela štastia iste ho budú raz potrebovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...