Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - III.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To radovan65:
Ta představa tradera v kravatě jak s nadějí netrpělivě vyhlíží svůj první SL týdne mne rozesmála skoro nahlas. To jsou srdcaři!
Jinak musím přiznat, že tvoje příspěvky jsou tak nakažlivé, že jsem začal uvažovat, když to jde furt do strany, jak to opatrně zneužít. A to jsem myslel, že jsem už ocelovopevně vycvičen si s tím nezahrávat. Před pár lety jsem zahučel docela dost tímhle stylem, někdy to můžu rozpitvat, když to tady lidi nebude otravovat. Tak si představ, jak asi je to přitažlivé pro nezkušené. Myslím si taky, že tě to nesmírně baví, takže i když v tom máš peníze, na kterých ti nesejde, je docela možné, kdyby nedejbože nastalo, že tě to semele, tak bys neodolal a šel do toho s novými penězi. Ono se to ale může všechno klidně opakovat a to i dost rychle, ještě než si to vzrůšo člověk pořádně užije. Je ti jasné, kam asi mířím. Dobrý je předjímat i takovéhle aspekty celého toho cirkusu.
Tobě doufám, že ti to budu vycházet i nadále, protože jak to tak čtu, přistupuješ k tomu kreativně a jseš schopnej se sklonit, když odhadneš je to potřeba. Nechci tě v žádném případě nějak známkovat nebo poučovat, k tomu nemám právo ani licenci ani leta zkušeností.
Jo recidiva hrozí neustále, protože člověk je v podstatě v tomhle nedospělej ve smyslu trejdovským, když odmítá přijmout ztrátu. Přitom mám dlouhodobě ze sta dealů tak 10 - 15 špatných a mohl bych to mít na praku, nějakou ztrátu. Halt chamtivost , lenost a feromony jsou hybateli veškerého lidského pokroku napříč historií, co si budem povídat....

Saba


Link to comment
Sdílet pomocí služby

rhombic1 Napsal:
-------------------------------------------------------
> radovan65 souhlas...
>
> Takže já tento týden pouze jeden obchod, vstup v
> neděli po půlnoci na základě HFE na ceně 1.8996, v
> současné chvíli nepřipsaný zisk 316pip, SL je asi
> 50pip nad současnou cennou takže pokud by WCCI
> selhalo tento týden 266pip. Napiš co ty! Až budu
> mít větší účet rozdělím ho na třetiny a pojedu 1/3
> aktiv bez SL :-) Když mě zruší silný trend budou
> ještě 2/3 peněz! To co jedeš je velmi efektivní
> způsob a stojí to za to riziko!

Ja to tak jednoduche nemam :-) Mam tento tyden zatim 75 uzavrenych obchodu. Z toho dva v minusu, celkem 140 USD a 73 v plusu, celkem 26.949 USD. Omlouvam se, ze to neni v pipsech, ale vypis z VeTecka to asi neumi... nakonec v konzumu mi jsou pispy k nicemu, ni? :-)

Docela jsem se od vcerejska zhnusil na "zcela jasnem" shortu na EUR/GBP... dvakrat jsem ho skalpnul desetilotem a pak to slo na long potreti si to vzalo sebou jeden desetilot :-), ale uz se to udobruje... stejne tak mi nevysel long na GBP/JPY a EUR/USD. Takze muj ucet byl dnes cca 20.000 USD ve ztrate a uz jsem u nuly, takze """KDYBYCH""" nakoupil v tech prdelkovicich, mel bych plus 20k a ted budu na nule... margin vydrzel, nadledvinky produkujici adrenalin taky :-) ... a i o tom to je! :-) ... uroky v zadech .-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Saba,
:-))) souhlas! ..., a proto vzdy uvadim, ze bych to sam nedoporucil a nechci jit prikladem... pokud nekomu ano, at si me vylevy precte od zacatku a nebo zde jeste jednou zduraznim, at si kazdy uvedomi pojem rizikovy kapital, bez toho at se drzi pri zdi...

Za tvuj pribeh budou myslim mnozi, vc. me radi... urcite je to velka skola pro nove prichozi, osud kazdeho z nas... kdo jsme nazivu. Viz napr. Katka55, zem se po ni slehla... a jini, ktere ja nepamatuji, bo netraderuji dlouho...

S temi feromony nebude minimalne 4% chlapu souhlasit, ale ja nastesti ano! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sabanosova, R65, SID a spol (Lisakus, Volf a další, co se mi momentalně nedostali do paměti)
Koukám, že několik lidí (náčelník, generál antiSL hvězdné pěchoty a ty) tu velmi hezky (tj. poutavě a sdělně) píše. Chlapi (náčelníkovo oslovení - včetně dalších dvouhvězdičkovejch generálů ), dobře se tu čte. Je vidět, že se tu sešla banda slušných a chytrých (lidsky) človíčků.


O většině z Vás jsem si udělal obrázek - ale ....
Mám na Vás všechny otázku: Jste ochotni sdělit zde shromážděným odpověď na otázku: živím se Forexem - ano, ano s bídou, přiživuji se, jsem na nule, prodělávám, jsem v průseru? A dodali měsíc vstupu do reálu + ekonomické vzdělání ano/ne + angličtina ano, ne (myšleno souvislé přelouskání - odborné literatury-článků a mluveného slova- bez slovníku

Můžete to vyjádřit třeba jinými slovy, pointa tkví v tom, že bych tento miniprůzkum hodil do tabulky a reálně naznačil, čeho je ve Forexu (v rámci našich možností) možno dosáhnout.
Trochu bych se přimlouval za pravdu. Ten, kdo by si chtěl honit triko ať radši nic nepíše.


Toliko mé vyjádření k pátku, ať se Vám daří i nadále (všem).

P.S. Promiň SIDe, využivše tvé nepřítomnosti, přeměnil jsem toto vlákno na chat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No byl to případ jednoduchej jak facka. V hlavní roli tvůj oblíbený jeník a moje prachy. Měl jsem namicáno už asi 7000USD k dobru, vše přes jeden lot, dnes vidím, že víceméně náhodou. Cítil jsem se fakt dobře, ale zároveň jsem potřeboval vorazit. Tak jsem se zahloubal :-), vybral si USD/JPY a otevřel jsem pozici proti jenu. Bylo to začátkem srpna 2003. Čuměl jsem do těch grafů a vydedukoval jsem, že to půjde aspoň na 125.00. Pak jsem to vypnul a jel jsem do září pryč. Nesledoval jsem ani zprávy, nic. Říkal jsem si, že snad ten bůh to minimálně nechá ladem a v nejhorším se hov.. stane, ale spíš jsem se těšil na jelítka.
No. Jestli to byl nějakej bůh, tak nejspíš ten ze Simpsonovic seriálu. Vycházel jsem tenkrát z několika věcí.
Za 1) stav bankovního sektoru v Japonsku byl otřesný asi 350 miliard nedobytných půjček takže velký problém s investicema, deflace (je dodnes), 0 celá 0 úrokové sazby a konec deflace furt v nedohlednu
2) tehdejší goverment se bál posilování jenu jak čert kříže, takže centr. banka mohutně intervenovala, myslím za běžný rok asi 70 bilionů jenů nebo trilionů v AJ ( to bylo tenkrát super, vždycky najednou JPY spadl o 60 až 80 pps a během hodiny to trh zase vyrovnal - tak dvakrát týdně)
3) panoval názor analytiků, patřičně živený příslušnými jap.institucemi, že budou hájit hranici tuším 115,00 do posledního jeníku, přitom tahle ůroveň byla v nedohlednu.
4) dolar silně posiloval.
Prakticky absolutně bez rizika.
No, kdo by si dal tu práci a podíval se na starý grafy, viděl by, že jsem se naprosto neomylně trefil na hranu topu. Ještě to udělalo asi 50 pps plus a pak mi to na ten jeden lot vymetlo účet včetně základu. Margin call, volání marné, nazdar. Asi za měsíc 12 000 USD (tenkrát dolar okolo 30 CZK). Japonci se vyprdli na intervence, náhle po třech letech, neatakovanej trh jak vítěznej barbar vtrh do japonského císařství s jeníkem na ramenou v téměř historické síle.
Rok jsem nemohl překonat psychický blok a zmáčknout enter naostro, i když jsem byl přesvědčenej o svý pravdě a pak si trhal vlasy, že jsem nevstoupil.
Takhle prosté to bylo. Brou noc.

Saba

Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Saba,

Příběh? Nářez. Co k tomu říci. Btw kolik jsi na ten USDJPY dal? 1 lot při páce 1:100 a balance 7000? Hm, takmer měsíc to nechat žít svým životem je svéráz, klobouk dolů před tvým tehdejším sebevědomím .-)

Nene, omlouvám se ! Nejsem ten pravý, kdo by zde měl kritizovat.. live jedu od včera po 3 měsících dema, tak uvidíme.. Počítám že o svoje pětikilčo přijdu; jsem víceméně zvědav jak to proběhne, to je hlavní motiv zájmu :)) Kamikaze nejsem, takže uměle to vyluxování samozřejmě vyvolávat nebudu .-)

Radovan je správňáckej chlapák a pokud range pomine, určitě se přizpůsobí a bude vydělávat na včas nastoupeném trendu krom SIDa ze všech nejvíc.

MN,
forexem se neživím, jsem zajíc (viz hore). Gympl s maturou, ekonomické vzdělání: ne. Angličtina: je mi jedno zda česky či anglicky či německy. Rok výroby: 68.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teeda Sid odešel a je tu chat. Jinak koukam, že tady rozebíráte zajímavé věci. Přesně jak tady někdo napsal, začala škola není čas. Každopádně to tu čtu denně snažím se obchodovat kdy je čas.

Jak tady rozebíráte ten účet, tak u mě to vypadá následovně. 1.8. 2006 jsem se do toho vrhnul s 350 dolary, v září jsem měl 550 dolarů. Obchodoval jsem jen 0,1 lotu. V půli září jsem začal přemýšlet nad tím, že by bylo dobré akcelerovat růst a zvětšit si účet, tak aby jsem mohl nechat obchod běžet (s miniloty) a jít do školy. Takže jsem se 550 doláry vrhnul do obchodu za 1,5 lotu........(ale fakt to vypadalo jistě, jinak bych do toho nešel :o) ) Takže asi už čekáte jak to dopadlo... Momentálně jsem na 120 dolarech a snažím se po 0,1 lotech růst.

a MN FORMULÁŘ? Živím se Forexem - zaškrtávám za E =prodělávám (bacha to hodlám změnit), ekonomické vzdělání-částečně (studuju ekonomku v Praze), znalost jazyků- anglina aktivně, němina- nic moc, spíš nic než moc, fránina velmi dobrá (ale ve Forexu nemá pořádně uplatnění)

Tak zatím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tritom:
Byl jsem přesvědčenej, že se nemůže nic stát. Já jsem intradej, tohle měl bejt jen bonus na přilepšenou, vedlejší produkt. Nebyl to ani výraz mé tehdejší strategie. To je právě to, že když to člověk nechá ulítnout, tak se náhle omezí i ve způsobu obchodování. Z intradenního "obchodníka" se stává nedobrovolně poziční. Já byl tenkrát u IFX a ti si blokovali 2500 nebo 5000 USD jako zálohu na deal z účtu. Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MN,
nastup 6-7/2006, FX se nezivim, ale vydelavam na nem uz vic, nez ve sve firme..., tzn. vydelavam, kolik si domyslete dle toho, co tu pisu :-), ekonomicke vzdelani nemam zadne, z anglictiny umim jen "Du bist schwein" a "Spasibo". R.v. mam v nicku...

Saba,
doplizil jsem se ted z nakupu a tvuj pribeh si necham na pozdeji..., tesim se! :-)

ALL,
at tak moc neuhnu od tematu... vcera jsem se ptal, jestli nemate nekdo vetsi zkusenost s GBP/JPY... libi se mi nakoupit vetsi pocet lotu na long. Tento rok je ale situace spatna :-), je to prilis na severu... takze nakoupit na long rekneme 20 lotu, denne za ne zinkasovat 454 USD na urocich = dobre odlozene penize, ktere bych treba jinak vybral a nepotreboval... a dat si limitku treba na cca 30 pipsu, coz neni nerealne a nechat se vykopnout se 6.000 USD. Co na tom, ze bych byl treba 14 dnu v minusu, kdyz by byl silny margin a vysoka pravdepodobnost, ze to nesleti do pekel a "jednou" z toho vylezu ... = profit (nedulezite) + zajimave uroky... kolik je potreba na pouzity margin a na pouzitelny margin na 20 lotu ve vztahu k nejcernejsimu scenari, ze to sleti treba na pulrocni minimum se da snadno spocitat... a ty prachy tam dat a odjet do lazni :-) ... a nebo, ale to az budu alespon Golden member! :-), na Malou Fatru! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Saba,
chápu, lákadlo bylo veliké a riziko se zdálo být nicotné.. dost častý stav lidské mysli.. Obdoba tohohle podcenění rizika se například docela často projevuje zejména u chlapů ve vztazích k něžnému pohlaví.. ale u FX je to asi horší, přeci jen bude asi větší procento "úspěšných" manželství než úspěšných obchodníků :-)

Hlavní je ale to, že jsi vystřízlivěl, že jsi se odvážil jít do toho znovu, jinak. A že dnes jsi tam kde jsi :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...