Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

rhombic1
vypadá to zajímavě, kouknu na to.
Mám jeden dotaz k beta 02. Už dlouho jsem neaktualizoval VT protože každá aktualizace mě přinesla vždycky problémy. Do staré verze jsem nainplantoval beta 02 a má to dobré vysledky. Když tam Sid přidal časovač tak jsem chtěl použít tuto upravenou verzi, ale VT hlásilo eror, tak jsem provedl aktualizaci a nejdříve nainplantoval beta o2 bez časovače a zhrůzou jsem zjistil, že to ukazuje úplně jiné vstupy a výstupy. Tak jsem zjisťoval proč a je to tím, že když stejny AOS hodíš do VT stá verze a nová verze tak má přednastavené úplně jiné hodnoty, čím to je?

staré VT nové VT
Ma 25 25
-5 -10
25 32
0,0004 0,0003
25 32
80 130
30 22
60 33


vše na gbp/usd 15 min :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]KOMPLEX MA [/bold] Spíše pro testování a simulaci jednotlivých situací, jsem si sestrojil AOS, který obsahuje všechny druhy známých MA (navíc jsem tam ještě zakomponoval HILO). Kdo se někdy věnoval pramáti všech indikátorů - MA, ví, jak bylo hodně pracné pořád překlikávat na různé TA např. DEMA,KAMA atd. a zkoušet a zkoušet dokola různé postupy. Teď je vše "pokupě" a o hodně pohodlnější. Tento AOS obsahuje: MA,DEMA,TEMA,KAMA,Hull MA,LRMA,TILSON T3,CHANDE VIDYA, EHLERS OTF (podobné plovoucím pivotům) a přidal jsem ještě HILO. Uživatel tak může nejen zkoušet různé varianty mezi jednotlivými stejnými MA, ale, a to je asi největší přínos, jen z jednoho AOS zkoušet např. MA s DEMA, DEMA s KAMA, LRMA s Ehlersem atd. Pokud spočítám varianty, včetně druhu cen (close, high, haOpen atd.), k tomu různé typy MA (Simple, Exp. atd.) dostanu asi půl miliónu různých kombinací... Jak to funguje: uživatel si navolí první MA (v prvním MA je ještě přidáná funkce price, kdy cena jen kopíruje graf), zvolí druh, cenu a typ. Stejně postupuje i u druhého MA. Pro Tilson a Chande Vidya (pokud jsou používány) jsou ještě navíc funkce pro volbu dalších parametrů. AOS je doplněn i Profit displey (ukazuje hodnoty v minilotech, pro celé loty x10 - spodní graf) a prostředním grafem, který nám ukazuje aktuální rozdíl mezi dvěma probíhajícími MA. AOS je koncipován pro tmavě zelené pozadí (zdá se mi podle vzoru Tomáše lepší pro oči). Barvičky si může uživatel upravit podle sebe. Na připojeném obrázku je "prachobyčejná" kombinace EMA10 a EMA30 pro cable na 30 min. grafu (1000 svíček). Kdyby někdo teoreticky obchodoval tuto kombinaci (cca od 10.května) vydělal by asi 520 dolarů na minilotech a 5200 dolarů na celých lotech... Kolegové tady z vláken, kteří mají tento AOS přes mail k dispozici asi týden, si jej myslím nemohou vynachválit, především pro možnost simulace dílčích situací a tak jej dávám k dispozici i veřejně. Bedny whisky pochopitelně neodmítám. :) :) SID

1598

1599

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KOMPLEX MA :
Neodpustím si na to udělat SIDOVI malinkou reklamu. :)
Tento AOS je opravdu naprosto vynímečný především pro jeho ohromnou variabilitu! Kdo má rád MA, bude se rozplývat. Ideální je hlavně pro ty koumáky, co si rádi hrají a zkouší různé varianty, které pak konzultují s profit displayem... Myslím, že je v tom ukrytý veliký ziskový potenciál!. Teď půjde jen o to, objevit tu pravou kombinaci na konkrétní pár a konkrétní minutáž. Jo, jo, připomíná to trochu hledání jehly v kupse sena, ale co bychom pro ty pipsíky neudělali...
Teď už zbývá jen vyhlásit neoficiální soutěž o to, kdo objeví nejprofitabilnější kombinaci... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rhombic
velmi zajímavé výsledky... :-) gratulace !!...nezkoušel jsi to převést do skriptu Template pro objektivnost výsledků ?

Standby
s těmi verzemi VT (četností) se roztrhl v poslední době pytel, jak tak čtu VT fórum bude v nejbližší době (asi počátkem příštího týdne) další nová verze VT 1,8.1, tj. po dvou měsících další verze...

Dute + Images
díky, díky moc..:-)

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek24
Je to tak, roky prověřené kombinace (více obchodníky, kteří jedou podle TA) těch úplně triviálních MA v kombinaci s rozumnou stopkou nebo trailing stopem dávají většinou (ve střednědobém horizontu) rentabilní výsledky.

Standby
je to asi i tím, v čem (v jaké verzi) autor AOS vytváří. Blbnout to snad může jen v rozdílné rentabilitě PD - ve funkčnosti AOS samotného asi moc ne..Ten počet pips bude odvislý hlavně od počtu svíček. Používám standardně 1000 svíček, protože se mi to zdá jako optimální (max. 5000 svíček dost zatěžuje RAM a pokud je otevřeno více párů, je to dost velký tlak na PC). Na 30 min. grafu (těch 1000 svíček) to postihuje zhruba měsíc dozadu (20-21 prac. dnů na FX) a na 15 min. 14 dnů - a to mi bohatě stačí...

All
Ta varianta v Komplex MA je jen demonstrační, dobré výsledky (a taky léty prověřené) je např. i kombinace LRMA v periodě 13 a 89 na 30 min. grafu..a stejně jako u EMA10,30 - rozumný SL nebo Trailing SL a "prasátko" se pomalu plní a nevyprazdňuje.., těch variant lze si na tomto "simulátoru" odzkoušet tisíce a na různých timeframe..Třeba někdo objeví i něco dalšího a lepšího.. :) :). Komplex MA má i další využití a není jen pro obchodování na bázi TA, lze si např. nastavit různé kombinace a sledovat kam a jak se vydává trh po datech (tápání trhu, jednoznačný trend atd.), pokud obchoduji převážně na fundamenty

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby: Jaký AOSKo máš na mysli? Poslední dobou sem dával SID akorát komplex MA a modifikovaný SimpleMAROCBeta02TF, pracující pod taktem skriptu template. Podle toho zisku bych to typnul na MAROC. Ten s tím vystupováním z pozice zrovna nespěchá, takže se mu musí zákonitě v takovém down trendu dařit. Komu podobný"líný" obchodní styl vyhovuje a nerad si dělá těžkou hlavu z "drobných vlnek", nechť toto aosko určitě vyzkouší.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...