Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pracovat jako broker?


addonics

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 233
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
.... takze celkovo to viznieva v neprospech maklerov a vsetci len nadavaju, hoci je to v samej podstate normalny biznis.


... v neprospěch makléřů? já jsem se domníval, že pokud z tohoto byznisu má někdo nějaký užitek, tak je to právě makléř ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend

ja som skor myslel na vseobecnu mienku a nedoveru v taketo spolocnosti. co sa tyka zisku, tak ten samozrejme maju, a je len na nich ci ho bude mat aj klient alebo nie.

Ale aby bolo jasne , spominalo sa tu ze je to jednoduchy sposob ako bez stresu zarobit v podstate isty zisk, ale ten kto si to skusil si to zrejme nemysli. podla mna je to jeden s najtvrdsich jobov .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Millis

prepac za to mnozstvo otazok ale este by ma zaujimalo par veci ako to u vas funguje.

takze modelovy priklad , mas 10 klientov s ktorych ma kazdi iny vklad, povedzme 5x3000 3x5000 a 2x10000 USD
a samozrejme su to tvoji klienti ktori si vyslovene ziadali aby si s ich peniazmi obchodoval ty. ak beriem do uvahy ze sa cez vasu spolocnost da obchodovat, trebars Futures ES NQ YM

1) ako si rozdelis taketo portfolio. je predsa nemyslitelne aby si vystavoval objednavky pre kazdeho klienta zvlast?
2) mas nejaky zberny ucet ktory je na tvoje zamestnanecke ID?
3) mas tu moznost obchodovat klientske peniaze intradenne, alebo si odkazany na pozicne obchodovanie?
4) je vobec mozne ze by si si ty u svojho zamestnavatela zostavil vlastny system , vlastny MM, a pracoval na primcipe samostatneho obchodnika , ktoremu do systemu nikto nekeca?

mam predstavu na akom principe pracuje asset management ale vobec neviem ako sa v dnesnej dobe vysporiada privatny makler s tymito otazkami. myslim ze ako takyto externy zamestnanec by si mohol mat neobmedzene moznosti prave pri derivatoch , ale neviem ci si to nepredstavujem az prilis idealne :)
sucasna legislativa u nas nieco taketo sice povoluje, ale su tam regulacne opatenia ktore velmi tazko institucia splni. tak ma zaujima ako to funguje u vas.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Manželka mi vystřihla inzerát, ktyerý jí zaujal: 100 EUR na hodinu ... atd
Omylem jsem vystřižený papírek otočil a zavolal na telfon na druhé straně. A domluvil si okamžitě schůzku.
Byli největší v ČR.
Přijali mě. Dostal jsem nadstandardní nabídku.
Vlastní kancelář. Abych nemusel sdílet arénu s 50 ostatními.
Nabídli mi VIP post.

Už jsem prošel v životě vším možným.
Chodíval jsem s klienty k jejich soudním procesům.

Něco mi na mém budoucím šéfovi, kterého jsem znal několik minut nesedělo. "Blikaly mi varovné kontrolky".
Nesedělo mi to tak moc, že jsem začal hledat informace.
Našel jsem kamaráda, který velmi úspěšně podniká a je "u nich" několik let.
Dostali ho. Jak se vyjádřil: ukecali, uhnali.
Jejich doporučení si roky pečlivě zaznamenával a dělal jen kroky, které uznal za vhodné.
Po letech na byl byl jako na začátku.
Kdyby je prý poslech ve všem, byl by velmi smutný.
Věděl hodně o zákulisí. To mi stačilo na odmítnutí nabídky.
Šéf mi pak ještě volal.
Kromě jiného jsem byl několik let i pojišťovákem a tam je slovní "házená" denním chlebem. Naučil jsem se hodně o tom jak říkat NE.

Prostě nedovolilo by mi to svědomí.
A nebavilo by mě to.
Být brokerem s velkým B je "něco".

Být pracovníkem Call centra je o něčem jiném. Ať tomu říká kdo chce jak chce.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

Někdy se ti o tom rozepíšu, až budu mít čas, teď bych jenom dodal k tý čtyřce, právě že nemůžu, což je důvod proč tam zanedlouho končim, protože lidi kolem mě který mi do toho kecaj jsou naprostý tupci a já si nevezmu na triko že bych někomu prodělával peníze. Bohužel, tady se nehraje na to kdo má jaký zkušenosti, ale na to jak je tam dlouho a kolik má klientů. Takže asi tak :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Airmike:

nechápu tě, ale vůbec mě to netrápí ...
negativní zkušenosti tě nezajímají? jen firemní politika = okrást klienta taky ne? systém odměňování? atd ...
ty jsi si to asi nečetl že? je tam 190 odpovědí na tvé otázky a protože jsou negativní, tak tě nezajímají, protože jsou to pro tebe jen nářky?
tak to asi všichni lžou, a ti co mají pravdu si ji nechávají pro sebe ... ? tak jsi to asi myslel že? nebude to třeba tím, že nemůžeš sehnat žádné pozitivní informace, protože zkrátka žádné pozitivní reakce na tuto firmu nejsou a ani být nemůžou?

pokud si chci koupit nějaký produkt, tak se snažím k němu získat objektivní recenze na základě kterých se pro daný produkt rozhodnu či nikoliv. pokud jsou všechny negativní, tak jsou to jen nářky, který mě nezajímají a usilovně hledám nějakou pozitivní reakci, abych si mohl konečně zdůvodnit koupi uvedeného produktu?
to je trošku postavené na hlavu ne?
proč tam teda nejdeš a nezkusíš to na vlastní kůži místo toho, že tady zpochybňuješ názory a zkušenosti jiných a označuješ je za nářky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend

no nehnevaj sa ale to ze niecomu nechapes , to ma neprekvapuje. takisto ma neprekvapuje ze ked napisem cokolvek co ti je proti srsti tak reagujes zbrkle a podrazdene. a to len koli tomu ze som ti kedysi na tvoj naivny nazor napisal co si myslim. mohol by si na to uz zabudnut. ak skutocne chces pochopit co som tym myslel tak som myslel asi toto.

kazdy na tomto fore vie ze spolocnosti ako Afin brokers alebo im podobne maju podobne sposoby na lamanie klientov. dokonca v spominanej spolocnosti , o ktorej bolo to forum to bolo presne popisane, Sale Antisale a Canvas. je to jasne a je jasne ako to funguje. Funguju na tom firmy ktore vyrastli ako huby po dazdi ked sa otvoril trh u nas. ale ked sa zamyslis, resp zistis si na akom principe pracuju podobne firmy v zahranici, tak mozes prist na to ze niektore s nich su seriozne a pouzivaju podobny marketing. ale ine riadenie uctov.
to co zaujima mna, je sposob ako sa pretransformovali poplatky s beznych akciovych titulov s pomeru 1:1 , k pbchodovaniu derivatov. tak isto ma zaujima ake fin instrumenty je umoznene maklerom obchodovat. a ako funguje regulacia maklerov ich vedenim. pretoze ano aj taketo spolocnosti maju manazment a budes sa divit ze niektore s nich robia opatrenia aby sa makler nespraval voci klientovy nekorektne. TOTO je prosim firemna politika. to je to slovicko ktoremu nerozumies, pretoze namiesto toho aby si viedol konstruktivnu debatu,tak emotivne reagujes a s tohotovlakna tu vznika akurat dalsi mur narekov. moj nazor je taky ze kto chce vyplakavat moze si skutocne najst ine miesto. niekolko ludi tu na financniku v podobnych firmach pracuje, ale nezapoji sa lebo je tu mnozstvo znechutenych ludi co stratili peniaze. ty zrejme patris medzi nich, alebo mozno tak reagujes len na mna, skutocne neviem.

Btw: mam skusenosti s toho biznisu s pred rokov ako som uz pisal, takze si nic nepotrebujem skusat, len ma zaujima ako sa pretransformovali spolocnosti v tomto biznise. ak je to pre teba tazke pochopit, tak na to kludne zabudni a venuj sa niecomu zmysluplnejsiemu, mne urcite tvoje nazory chybat nebudu. keby predsa, tak si kludne otvorim diskusiu v nejakom pseudoekonomickom platku a tam ich najdem habadej :)

prijemny den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:

1. nevím jestli jsi si mě s někým nespletl, protože nevím o čem mluvíš ...
2. to, že tě nechápu jsem ti poradil sám, tak mě nemusíš papouškovat. ostatně taky mě to nějak nepřekvapuje, protože tvé příspěvky jsou vždycky tak trochu mimo ...
3. nemusel jsi se se svým elaborátem kvůli mě obtěžovat, protože tvé přednášky mě absolutně nezajímají a jejich čtení je pro mě ztráta času ...
4. nevím o co ti jde a znovu opakuji, že je mi to jedno ...
5. zkus se prosím tě zamyslet. pokud ti vadí diskuze a chápeš názory 9ti lidí z 10ti, jako nářky, není moje chyba, ani jejich ...
v tomto směru trvám na své poslední větě z předchozího příspěvku....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím.. nejspíš je tento příspěvek OT, ale zakládat kvůli tomu nové vlákno nechci. Určitě nechci pracovat jako broker, na to nemám vlohy, ale makroekonomie a finance mě baví.. Má smysl hlásit se někde do banky za přepášku? Většina bank má svoje vzdělávací programy, takže dá se přes tyto programy dostat pěkně od úplného spodu až k něčemu opravdu zajímavému? Např. že bych začal jako nejmenší pizza mužík a postupem času bych získával větší a větší kvalifikaci a dostal bych se třeba až někde k investičnímu poradenství a tvorbě portfolia?

Má s tím někdo zkušenosti? myslím s prací v bance?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to inteligentni.plastelina:
pokud půjdeš do banky za přepážku,tak můžeš absolvovat jejich vzdělávací kurzy na fondy a radit pak jejich klientům kam, na jak dlouho a kolik uložit do jejich fondů atd atd....což není to,co si představuješ. Tvoje šance je se buď obrátit přímo na nějakou investiční společnost (většina bank má své vlastní společnosti, které spravují právě jejich fondy) a začít tam od píky...a nebo si "vytrpět" nějaký čas za prepážkou a počkat až bude vnitřní výběrové řízení v bance do jejich investiční společnosti..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...