Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Grafy interaktivní a backtesting


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 106
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

Ahoj všichni.

Zrovna jsem si stáhnul na backtest TnT a po "vyzkoušení" několika jiných SW musím říct, že jak tvrdí Petr s Tomášem, je tento software opravdu user friendly.

Ale mám dotaz ohledně něčeho jiného. Napadlo mě, co by se stalo, kdybych zadal příkaz např. buy komodity xyz na hodnotě abc se SL na 150 USD (mám na mysli poziční obchodování) a hned následující den by trh protnul obě hodnoty mého příkazu, tzn. jak vstupní hodnotu, tak i hodnotu, na které budu mít SL. Zajímalo by mě, co by se potom stalo. Hodnota Open následující je pod mým příkazem pro buy, tzn. že nekoupím, ale uzavře nad příkazem a denní úsečka bude v rozpětí i mého SL.

Doufám, že jsem to nenapsal nějak složitě. :-)

Děkuji za případné rady.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny.

Konečně jsem se dostal z teorie do praxe a včera začal backtestovat. Stáhnul jsem si po "x" jiných SW program TnT a byl jsem nadšen. Viděl jsem grafy, které vídám na těchto stránkách.

Ale chvilku na to jsem "narazil". Říkal jsem si, že budu backtestovat trhy, které jsou pro "mě" doporučovány. Chci začít obchodovat pozičně, pozice držet pár dnů, max. pár týdnů a účet bych otevřel max. na 5 000 USD (SL kolem 150USD). Zkoušel jsem tedy Corn a tam jsem narazil. Zjistil jsem, že bych našel příležitost k obchodu tak jednou za dva měsíce a to se mi zdá opravdu málo. Gold, Sugar, Live Cattle dělá velké pohyby

Chtěl jsem zkusit i mini-trhy, ale tam je zase moc nízký Volume.

Please, poraďte mi, jaké trhy s mou strategií vyzkoušet. Opravdu jsem nad tím strávil x hodin a zatím bez výsledku. :-(

Nejraději bych vyzkoušel elektronické mini trhy (např. gold mini), ale opět narážím na nízké Volume.

Děkuji za odpověď,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane,

pokud Vam jde ale o pozicni obchodovani, pak musite pocitat s nizsim mnozstvim obchodnich prilezitosti. Navic ucet ve vysi 5k USD neni na dlouhodobe obchody zrovna idealni... Doporucuji proto zvazit bud prechod na intradenni trading anebo na spready, ktere jsou preci jen v rade ohledu bezpecnejsi bez klasicky pozicni trading futures.

Jinak elektronicke zlato (ZG) ma likviditu pomerne slusnou a da se obchodovat bez vetsich obtizi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Romane, z toho co jste napsal se dá vydedukovat, že nejste ten typ, který by byl ochotný čekat na obch. příležitosti řadu dnů, i váše výše účtu pro poziční obchodování není moc OK, zkuste ještě vyzkoušet jak vám radí pan Kysela intradenní obchodování či spready. Také jsem ze začátku chtěl být pozičním obchodníkem, ale psychicky bych neunesl, kdybych byl např. pár měsíců ve ztrátě, opravdu vřele doporučuji intradenně e-mini, ze začátku zkuste např. YM. Najděte si prostě to své.

S pozdravem
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nejspis jsem nepochopil dotaz ohledne rozdilu cen na grafu 5min a den. Jak chcete porovnavat graf, ktery se vykresluje kazdych 5 min a graf, ktery se vykresluje jednou za den. Kdyz denni graf je prumernym souctem cen behem dne. Nebo dotaz byl smerovan, proc je rozdil ceny na zacatku a na konci dne ve stejny cas jak na 5min, tak na dennim ?

5 min muze byt z elektronickeho trhu, ktery jede temer 24/7 a denni muze byt z pitoveho trhu, ktery je otevren 9-16h tusim. Coz muze davat rozdilne ceny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sniper29a:

No, když se podíváš na denní grafy pitového trhu(ED), tak je proti denním grafům elektronického eurodollaru(GE) o dost méně volatilní, což je logické, když se GE obchoduje prakticky celý den.

Podle mého selského rozumu by měla např. nejnižší cena dosažená ten den na 5min. grafu souhlasit s nejnižší cenou na denním grafu. Mělo by to být podle mne tak, že když si nechám zobrazit denní grafy elektronického Eurodollaru(GE), tak by to prakticky nemělo mít s pitem nic společného a ten rozsah cen i O/H/C/L by měly být stejné za ten den stejné jako na nižších TF. Všechno ale nasvědčuje tomu, že ne, alespoň ne na grafech, na které jsem odkazoval výše.

Když si zobrazím pitový 5min. graf, tak to zobrazí jen čárky z obchodních hodin pitu, tedy 9-16 hod. Když si ale zobrazím pitový denní graf, zcela nepochopitelně je do něj zakomponováno i noční obchodování, což nemá s pitem přece nic společného! Tohle mi prostě mozek nebere. Proč mají elektronický i pitový trh splácaný do sebe??? To fakt nechápu. Jestli se tedy jedná o slátaninu a není v tom ještě něco jiného...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...