Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Grafy interaktivní a backtesting


Doporučené příspěvky

Musí to nějak vycházet z OP. Nejedu pozičně, ale třeba i v rámci ID mohu hledat signály ke vstupu řekněme na 15 min. grafu a vstupovat na nižším TF, kde ten vstup lépe "načasuji". Pro poziční se dá samozřejmě také vstupovat intradenně, ale mělo by to mít asi nějakou vazbu na ten denní graf ... doporučuji si nejprve ujasnit, co vlastně v tom grafu chceš hledat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 106
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Je mi to jasnější.
Zatím jsem to řešil:
- u S/R ...u 3 nebo 4 baru výrazný pokles či nárůst ceny (jakmile to pozičně v momentě kdy sedím u PC uvidím, tak vstupím short či long)
- u DB/DT také výrazný pokles či nárůst ceny (jakmile to pozičně v momentě kdy sedím u PC uvidím, tak vstupím short či long)

Jen nemám zatím přesně specifikovaný vstup (vyčíslený v bodech či USD) na základě výrazného poklesu či nárůstu ceny, jak jsi psal včera poprvé. A pořád si nejsem jistý jestli to v OS musí 100% být?

Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musíš mít nějaká kriteria, kterých se budeš držet. Nemusí to být přesné číslo, ale poměrně přesná PRAVIDLA. Hodnota čehokoli může být závislá na volatilitě, volume nebo co já vím čeho, ale zejména jako nováček bys měl tato pravidla definovat co nejjasněji. To, co otestuješ, máš pak v reálu obchodovat a to už není žádná legrace. Nesmíš mít mnoho nevykrytého prostoru, kdy ti OP neříká, co máš dělat. U pozičního máš sice mnohem více času na přemýšlení než při ID, ale i tak váhavost a nejistota může ohrozit reálné výsledky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
jsem úplný začátečník a potřeboval bych radu. Chci backtestovat klouzavé průměry, avšak na stránkách futuresource.com a britefutures.com se mi nedaří nastavit EMA.Předpokládám, že lepší varianta je začít testovat např. v Gecko TnT.Vím, že na stránkách finančníku je odkaz na jeho objednání, ale může mě prosím někdo sdělit přibližnou cenu,popřípadě pomoci s objednáním.

Díky za odpověď Ladas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

stáhnul jsem si Ninja Trader a chtěl ho napojit na data. Open Tick - nelze, Zen fire - momentalně není dostupná jejich stránka (s mou chabou angličtinou - je ve výstavbě).Jestli jsem to dobře pochopil, tak bez registrace na jejich stránkách se nenapojím. Máte někdo prosím nějaký další tip?
Díky
Ladas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
prosím o radu při práci s Ninja Trader.Dokážu se spojit s zen-fire (mám vysvícené zelené pole),přes file,new,chart se dostanu na tabulku format data series.Nastavím komoditu,kontraktní měsíc,interval a potvrdím.Zobrazí se mě dialogové okno příslušné komodity avšak bez grafu.Zkoušel jsem to s různými komoditami,ale výsledek je pokaždé stejný.Pro jistotu jsem to zkoušel přesně podle tutorialu (mimochodem díky za něj!!!!!!!!!!!!!!),ale opět jsem neuspěl.Dokážete mě někdo pomoci.Pokud jsem netrefil vlákno - omlouvám se.

Díky Ladas : :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ladas:

1. zkontrolujte jestli máte dobře zvolený kontraktní měsíc..a pokud chcete zobrazit historické grafy, pak musíte zadat "start date" i "end date"..
2. pokud je vše nastavené v pořádku, ale máte např. vybrán krátký tickový timeframe (např. t150), pak se vám nejdříve otevře jakoby prázdný graf..musíte počkat až se data natáhnou do počítače..což může trvat od několika desítek vteřin až po několik jednotek až desítek minut..záleží na délce zobrazovaného období a internetovém připojení..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...