Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Grafy interaktivní a backtesting


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

můžete mě někdo prosím poradit? Při nastavení grafu v Ninja Trader se mě při 5min grafu zobrazí v trhu TF 06-09 cca 14 dnů zpětně (podle nastavených 15 dnů ).Pokud ale přepnu na Volume 2000, tak mám jen 2 dny zpětně (při připojených datech od Zenfire).Nemůžu přijít na to kde dělám chybu.

Díky Ladas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 106
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu: na Ninjovi + Zenfire stahuji bez problému minutová a volume data, jakmile chci ale denní graf nevykreslí se nic. Zkoušela jsem stahovat i data jako "daily" - taky nic (vypadá to, že ta se vůbec nenatáhnou). Instrument manager mám nastavený přesně podle videotutoriálu. Nevíte, prosím, kde by mohla být chyba?
Díky předem.
Iva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Zdravím všechny,
potřebuji poradit, jsem úplný začátečník, přečetl jsem Váš super manuál a teď se snažím hledat další informace, další level, hodně odpovědí a názorů je na fóru, proto se ptám zkušenějších...............dá se zatím (back)-testovat nějakým způsobem ty grafy, i když nemám nějaký ten software. Nějaký jednoduchý postup by pomohl, co si vybrat za komoditu pro začátek, jak si to zapisovat a jak vyčíst potřebný data z backtestingu? Zkusím tedy S/R a SMA nebo něco základního a chtěl bych prostě nějak začít, nějaký ten prográmek bych pořídil do budoucna.
Díky za odpověď..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidhanyas:

než začnete backtestovat a shánět software, je dobré si vybrat, čemu se chcete věnovat..tj. pokud jste zvolil komodity, tak jestli se chcete vydat cestou intradenní, poziční..- popř. spready, opce?

info k jednotlivým oblastem najdete i tady na stránkách pomocí vyhledávání na hlavní straně, nebo je to dobře udělané v nové knize finančníka "Kompletní průvodce úspěšného finančníka"..mám ji doma a myslím, že je to dobrý odrazový můstek..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:
já bych chtěl komodity, spready a opce do toho jsem nějak nepronikl, komodity mi asi víc sednou, chci začít s pozičním obchodováním a později přejít na itradenní, prostě začít testovat prostě jednoduchý trénink, studování grafů- zatím jen tak sleduju třeba tu kukuřici, cukr, pšenici prostě jen nevím jak testovat bez těch softwaru, jde to vůbec nějak. Nebo o tom nemám vůbec přemýšlet a radši si sehnat nějakou tu trial verzi, jak si třeba začal ty?
Holt každý má asi bod kde se zasekne...................

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidhanyas:

prvně - naučte se teorii..tj. články tady na finančníkovi, pořiďte si alespoň pár knih o tradingu..bez toho se do testování ani nepouštějte..je to zbytečné, protože byste stejně ničemu moc nerozuměl..chce to první pochopit, jak to funguje, co je co atd..nemyslím nic těžkého, jen základní teorii, paterny, systémy, jaké jsou burzy, co se na nich obchoduje, jak se na nich obchoduje, atd..to vám zabere cca pár měsíců pokud nebudete sedět u knih a pc 24/7....po teoretické přípravě a hledání tady na stránkách a ve fóru, určitě budete dobře vědět, jak pokračovat dál..nelze vás vést krok za krokem, to je jako byste chtěl ať vás někdo naučí létat s letadlem..nejdřív se musíte učit teorii..pak už sám budete vědět jaký knoflík a jakou páku zmáčknout..

PS. to, co sem popsal byl zhruba i můj vývoj..všechny články tady na webu, fórum, internet pro doplňkové specifické informace, hodně knih a poctivé domácí studium..to je podle mě nejlepší začátek..co se týče grafů, do nich můžete koukat klidně zároveň s učením..lze je najít volně na netu - např. na stránkách burz (pro další zdorje použijte vyhledávání tady ve fóru - je tu spousta odkazů)..takové statické grafy pro základní studium stačí..navíc, pokud chcete začít pozičně..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mjkll: Já nechci vést krok za krokem, vím, že musím zvládnout teorii, jak co funguje, sleduju forum a tyto stránky, čtu knihy, s tím nemám problém. Chtěl jsem vědět jestli jde testovat jen na papíře bez těch softwaru, přístup na net mám, jen hledám možnosti, cestu, nechci 1 radu a hned ohromný zisk. Takže jediná otázka byla o tom testování na papíru, ty testuješ jak, máš program?
Ale i tak dík za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidhanyas:

jen doplním - sám jsem nikdy pouze na za pomoci grafů na webu netestoval, takže jsem se možná trochu sekl..studovat je určitě můžete - hledat různé foramce atd..ale nevím, jestli je někde na webu možnost na grafech pohybovat s "ukazovátkem" - čárovým křížem, tj. zjišťovat jaká byla cena v ten daný moment na grafu - bez toho backtest neuděláte, protože nebudete znát hodnoty, které potřebujete zapisovat do deníku..

a taky: na webu určitě nebude k dispozici tolik indikátorů, nástrojů a možností jako ve specializovaném softwaru..

závěr: na webu bych koukal na grafy pouze ze začátku - takové první seznamování..testoval bych pak ale určitě na softwaru..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...