Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Grafy interaktivní a backtesting


Doporučené příspěvky

zdravim vsechny tradery,
mel bych jeden dotaz. chci zkusit id obchodovani na trhu es. zakladni stavebni kameny os jiz mam. chtel bych ho zacit backtestovat. myslim ze rok 2008 jako vzorek udaju uz by mel mit urcitou vypovidaci hodnotu. zakladnim stavebnim prvkem meho os je indikator trix. sierra ho obsahuje. nevim jak ostatni sw. mohl by mi nekdo prosim poradit jak s co nejnizsimi naklady otestovat muj os na datech trhu es za rok 2008?

dekuji predem
vita

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 106
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zadejte do okenka vlevo nahore ticker spolecnosti ktera vas zajima a odklepnete "get quotes". Pak odklepnete v menu na leve strane ctvrty radek "historical prices". Nastaveni uz je na vas a dole pod tabulkou je "download to spreadsheet" pro ulozeni do souboru *.csv.
Jeste upozornuji, ze data jsou EOD a v americkem formatu s desetinnou teckou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravím,
nevíte kde bych našel denní a hlavně týdenní grafy pro akcie obchodované na pražské burze? Na finance.yahoo.com, reuters.com nebo bloomberg si můžu volit denní, týdenní, měsíční časový rámec jen pro zahraniční akcie, ale boužel ne pro akcie na pražské burze. Řešením bude asi software Amibroker, ale ten zatím nechci kupovat. Víte o nějaké adrese kde jsou tyto informace zdarma? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky,
na akcie.cz chodím docela často. Ale není úplně to co jsem hledal, asi jsem se vyjádřil špatně. Já se snažím najít grafy českých akcií, kde v denním grafu zobrazím 20 svíček za měsíc a v týdenním grafu 4 svíčky za měsíc. Pravě tohle lze nastavit na yahoo.finance.com pouze pro zahraniční akcie. Na týdenních grafech bych chtěl hledat dlouhodobější trendy a na denních grafech kratkodobé trendy. Např. v Amibroker si nastavím timeframe daily, weekly, ale tam zase nenaimportuju aktuální data, když mám naplacenou verzi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl jsem se zeptat kde nejlepe (i na financnik.cz) objevim informace k backtestingu a papertradingu? Nezajímá mne již v tuto chvíli co znamenají jednotlivé pojmy, ale už spíše jakým způsobem konkrétně se provádějí....jednoduše řečeno jak se backtestuje a papertraduje?
V manuálu jsou informace pouze základní! Předem děkuji všem za jakoukoli reakci.

Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Jarisak:

o takovem zdroji nevim..hlavne pokud by to melo byt alespon trosku smysluplne (aby napr. nebylo sto obrazku ale kazdy k jinemu trhu a v jinem timeframe)..

pokud se chcete jen podivat, jak grafy vypadaji, prolistujte forum a obrazky si treba ulozte do pocitace..
viz. napriklad zde (tady denne pribyva rada aktualnich obrazku): www.financnik.cz/forum/read.php?7,121299,page=1

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
začal jsem backtestovat a mám pár dotazů k "problémům" na které jsem narazil. Předem děkuji každému za jakoukoli odpověď na mé níže uvedené dotazy:

1) Mám-li k backtestingu k dispozici historický denní graf, jak přesně (na jakém bodě) určím nejlépe vstup? uvažuji obchodovat pozičně a vstup na základě S/R, DB a DT. Každou chvilku je signál pro vstup v jiné výšši a při backtestingu nevím kdy sednu k PC..jako, že chci obchodovat.

2) Je problémem nastavení různé výše SL u různých trhů? Například u jednoho trhu vždy posouvání s trhem a u jiného trhu první posunutí (po nastavení SL) po dvou až třech dnech? U každého trhu bude pevně nastaveno.

3) Jaká výše komise se běžně uvádí při backtestingu. Ještě jsem se o to nezajímal a nevím jak jsou vysoké. Předpokládám, že u různých brokerů různé. Uvádí se při backtestingu nějaký třeba paušál?

Nevím jestli je to srozumitelné. Předem děkují za případné odpovědi.
Zbyněk


:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. Tvůj OP by měl zahrnovat, za jakých podmínek vstupuješ do obchodu. Takže pak bereš např. open následujícího dne, prolomení nějakého high/low předchozího dne apod. To musí vycházet právě z toho obchodního plánu.

2. SL je SAMOZŘEJMĚ závislý na trhu a časovém rámci. Opět musí vycházet z OP.

3. Podle trhu. Pro intradenní emini je obvyklé kolem 5$ za RT, kolik je pro nějaké pitové trhy, to netuším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...