Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Grafy interaktivní a backtesting


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
tak už jsem zase v koncích.Můžete někdo poradit? Zkouším backtestovat sugar při využití EMA a RSI.Nevím si rady s konkrétním příkladem:
dne 7.4.08 uzavřeno C: na 13,72 - v rostoucím trendu
dám příkaz k nákupu na 13,75 se vstupním SL na 13,58
následující den 8.4.je situace : O:13,72 C:13,53,
tedy trh se nedotknul mého příkazu BUY
další den 9.4. je situace :O:13,65 C:14,00

bude můj příkaz exekuován až dne 9.4. (prostě čeká až se trh dostane na jeho úroveň???,pokud ano kdy se zruší,když se trh otočí opačným směrem?).


vím, že pro mnohé je to triviální otázka, ale já se nějak nemůžu pohnout z místa.

Díky Ladas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 106
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

to ladas

ano, Váš nákupní stop příkaz bude aktivován tehdy, až k němu trh dorazí. Tedy na ceně 13,75 dne 9.4. po té se změní na příkaz typu market a bude vyplněn. V tento okamžik budete v dlouhé pozici se zadaným SL na 13,58. Pozice se vám uzavře v těchto případech:1. trh se otočí proti vám a bude zasažen váš SL na ceně 13,58. 2. Trh jde vaším směrem dosáhne váš PT pokud nějaký máte. 3. nebo pozici uzavřete ručně dle vašeho obchodního plánu.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zalezi jak zadate prikaz

citaze z www.financnik.cz/komodity/fin_home/typy-obchodnich-prikazu.html

"Platnost příkazů - GTC vs. denní
Kromě samotných příkazů je třeba specifikovat jejich platnost - z principu je možné zadat příkaz platný pouze pro daný konkrétní obchodní den (tzv. denní příkaz), nebo příkaz, který je platný do jeho zrušení - takovému příkazu se říká Good Till Canceled (označováno jako GTC).
Zadáme-li tedy například v úterý ráno příkaz BUY 1 CH5 100 STOP jako denní, bude příkaz exekuován v průběhu úterý, pokud se cena kukuřice dostane na hranici 100. Po skončení úterního obchodního dne bude příkaz automaticky stornován (pokud nedošlo k plnění).
Zadáme-li však v úterý příkaz BUY 1 CH5 100 STOP GTC, bude příkaz viset v trhu do doby, než jej zrušíme. K plnění tedy může dojít třeba v pátek, pokud příkaz nezrušíme. V případě GTC příkazů je tedy nezbytné vést dobrou evidenci jednotlivých příkazů!

Jinak pochopitelně libovolný zadaný příkaz lze kdykoliv zrušit nebo změnit, pokud již nebyl exekuován."

Link to comment
Sdílet pomocí služby


ladas,

pokusim se odpovedet. pojem"open outcry" neznaci nic jineho, nez obchodovani primo na parketu burzy, taky se tomu rika nekdy "rucni", tzn. k parovani obchodu dochazi primo na parketu. Nekdy se oznacuje i jako "pit". No a potom je "electronic", cili to je kdy probiha parovani obchodu ciste pres pocitace.A to "combined" by mohl vysvetlit nekdo, kdo vi, ze je to vic nez jen kombinace obou zminenych vyse.

K tomu tvemu prikladu nahore. Psal jsi,ze jsi zadal SL na hranici 13.58 a trh uzavrel nasledujici den na 13.53. Cekal bych,ze se Ti vyplni SL prikaz jako vstupni prikaz SHORT. Protoze SL neni nic jineho nez opacny prikaz k prikazu,kterym vstupujeme. Nikdy nezadavam SL zaroven s prikazem,ale cekam az se pozadovany prikaz vyplni. A to z vyse uvedenych duvodu. Ptam se ciste ze zvedavosti, jestli treba zadavas prikazy SL jinak.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex Napsal:
-------------------------------------------------------
> Psal jsi,ze jsi
> zadal SL na hranici 13.58 a trh uzavrel
> nasledujici den na 13.53. Cekal bych,ze se Ti
> vyplni SL prikaz jako vstupni prikaz SHORT.
> Protoze SL neni nic jineho nez opacny prikaz k
> prikazu,kterym vstupujeme. Nikdy nezadavam SL
> zaroven s prikazem,ale cekam az se pozadovany
> prikaz vyplni.

jen doplnim
----
Vloženo uživatelem: Honzin
Datum: July 8, 2007 07:12PM

jak manuálně, tak automaticky. Záleží jak si nastavíte obchodní plataformu. Osobně používám TWS od IB a zde pokud nic nenastavíte, musíte Stop-loss zadávat manuálně a po uzavření pozice ho manuálně zrušit (pokud na SL nedošlo :-) ). TWS se ale dá nastavit, že vám bude automaticky nastavovat Stop-loss (klidně můžete i nastavit automatický Profit target) a po uzavření pozice se SL sám zruší. Vše se dá teké dobře nastavit v nějakém API programu, který připojíte na TWS a nastavíte, prostudujte si např. zde ve wiki co a jak:
www.financnik.cz/wiki/bracket_trader
----

a ja to na sve platforme (NinjaTrader, intradenni obchodovani) mam stejne, SL se mi zada pouze pokud dojde k vyplneni vstupniho prikazu - pokud nechci jinak

zdravim Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pánové díky za odpovědi.

to: rolex

na dotaz k SL neumím dát fundovanou odpověď,protože jsem úplný začátečník a právě backtestuji.Řešení exekuční platformy a technika zadávaní příkazů je předmětem dalšího studia. A ještě jeden poznatek.Zkoušel jsem pozičně CORN a SUGAR s teoretickým účtem 5000USD a vstupním SL 200 USD.Jenže při tomto SL mě to vyhazuje z krásných dlouhých trendů při denní korekci.Tak začínám mít pocit, že 5000 není na poziční obchodování to pravé.Je to tak?

Ladas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


ladas,

ano mas pravdu, 5000K je sotva dostacujici pro udrzeni uctu v intradennim rezimu,natoz pozicnim. Ale nema smysl ted tady psat co proc jak a zac, jak jsi rekl, jsi uplny zacatecnik, a mas toho jeste hodne co precist a nastudovat, tak jako mela spousta jiny tady. Takze pokud mas dost casu k dispozici, zavri diskusni forum financnika na nejaky cas a ponor do studia at uz clanku na tomto serveru nebo jine literatury.

Rikam to proto,ze pokud nerozumis zakladnim vecem ( a znovu podotykam, byli jsme tam vsichni ), tak tady ztracis drahocenny cas, hltas utrzkovite odpovedi od "franty" "pepy" "jendy", ktere si stejne jeste nedokazes poskladat dohromady a nebudou ti davat zadny smysl,dokud se neprokouses tim alespon nutnym zakladem ( zdejsi manual). Nekazu rozumy, pred dvema lety mi bylo receno presne tohle jednim traderem, kterymu to rekl jinej trader atd. A diky tomu,ze jsem je poslech jsem se dostal pres tu "nejosklivejsi" cast vcelku rychle. Udelej to samy.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

ladas Napsal:
-------------------------------------------------------
Zkoušel jsem pozičně CORN a
> SUGAR s teoretickým účtem 5000USD a vstupním SL
> 200 USD.Jenže při tomto SL mě to vyhazuje z
> krásných dlouhých trendů při denní korekci.Tak
> začínám mít pocit, že 5000 není na poziční
> obchodování to pravé.Je to tak?

Ja jsem se ve svych rannych zacatkach pokousel o corn se SL 300 usd ale taky me to vyhazovalo. Pak jsem si precet neco malo o money managementu a intradennim obchodovani.
Z toho mi vyslo, ze nechci riskovat na jeden obchod tak velkou cast uctu (ztraty mi driv sezerou ucet) a u intradenniho obchodovani mi diky mnohem vetsi frekvenci obchodu vyslo i rychlejsi ziskavani zkusenosti.
Proto jsem zacal studovat intra day obchodovani.
Hodne stesti.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
prosím o radu. Takový měsíc to tady studuji, objednal jsem si a přečetl knížky:
Tomáš Nesnídal, Petr Podhajský: "Jak se stát intradenním finančníkem" a taky "Kompletní průvodce psychologie obchodování!". A měl bych takový dotaz: V knížce o intradenním obchodování se doporučují trh pro nováčky tyto: e-mini Russel 2 a ještě dva e-mini trhy. Kdežto tady se všem doporučují trhy Corn a Sugar. Pochopil jsem něco blbě? Protože když budu backtestovat nějaký trh tak bych ho chtěl i později už taky papertradovat a pak i obchodovat naživo. Nerad bych backtestoval nějaký trh a pak zjistil, že např. nemám dostatek financí, nebo že tento trh není dosti likvidní.
A mám ještě jednu otázku: Když si objednám pronájem programu Sierra Chart, můžu ho provozovat na 2 počítačích? V práci i doma? Nejde o to, že bych to chtěl nějak rozšiřovat tu verzi, jde o to, že mám možnost backtestingu doma i v práci. Díky moc za Vaše drahocenné odpovědi a sorry, jestli píšu nějaké blbost.
Ahoj.
Stanlik

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...