Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Grafy interaktivní a backtesting


Doporučené příspěvky

teoreticky by to tak melo byt, pokud data jsou od stejneho poskytovatele dat. Pokud EOD jsou od jineho poskytovatele, tak muzou byt rozdilna jak elektronicka intradenni.

to neres, nehledej problemy tam kde nejsou ;-)

na to by mohl odpovedet Petr a Tomas.

Pokud to tak je i u profi poskytovatelu dat. Dle meho nazoru data zadarmo jsou od ruznych poskytovatelu i kdyz se tvari, ze jsou od jednodho poskytovatele. jak bylo psano jiz na financniku.cz, data se mohou lisit od ruznych poskytovatelu. Proto je psano, pouzijte data od poskytovatele, ktereho chcete obchodovat. IB treba.

Pak nemusis resit problem, ze je vse rozdilne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 106
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuji všem třem, co jste mi odpověděli. :-)

Více méně jste mi potvrdili to, k čemu jsem došel. A to, že asi budu muset přehodnotit svou strategii a vrhnout se do intradenního obchodování. Jen bych k tomu rád připojil ještě jeden dotaz:

Je možné u brokera obchodovat jak ID tak pozičně?

Jde mi o to, že právě zmiňovaný Eurodollar jsem včera backtestoval a tam to se Stop-lossem na 150 USD vycházelo dobře. Dokonce jsem vyšel i ziskovej. :-) A intradenně bych zkusil (musím si ještě přesně zjistit) nějaké mini trhy.

Jinak děkuji za typ YM - vypadá na první pohled velmi dobře. :-)

Pokud se můj dotaz už v diskusi objevil, tak se omlouvám, nenašel jsem ho. Ale je pravda, že zatím jsem celou diskusi neprošel - je opravdu veeelmi obsáhlá. :-)

Děkuji,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...

Dobry den,
mel bych jednu otazku. Zkousim ted backtestovat zaklad sveho obchodniho systemu v Gecko TNT. Bohuzel se obcas stane, ze se SL aktivuje drive, nez zakladni prikaz. Chci se zeptat, jestli je moznost se proti tomu nejak branit (nejaky prikaz ve stylu: SL aktivovat az potom, co se aktivuje zakladni, ten prvni prikaz).
Snad je mi rozumet
Dekuji za odpovedi
krax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Krax

Myslím , že žádný takový příkaz neexistuje nebo jsem o něm doposud neslyšel. Ale pokud backtestujete pak si zkrátka řekněte , že si zadáte ochranný příkaz až po exekuci vztupního signálu.

Přeji hezký večer.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ani ten nejlepší treader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu , ale dokáže se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Zdravím všechny. Začínám a přiznám se, že v tom kvantu informací ze všechn stran mám zmatek. Zprovoznil jsem si Ninja Trade + Zenfire data a zkouším paper trading. Zároveň se pokouším nějak rozběhat backtesting, ale zatím jsem nenašel nic, co by splňovalo moje představy. Rád bych testoval na letošních datech jednoduché patterny na trhu TF tak, aby to mělo smysl. Tedy aby to umělo simulovat market replay, abych patterny vyhledával v okamžiku jejich vzniku (jako v live trhu) a ne následně na grafu celého dne. Rád bych, aby data v tomto systému byla reálná (ne v reálném čase, ale reálná z trhu) a ne "nějaká" "odněkud". Jsem za toto řešení samozřejmě připraven zaplatit, ale nechci platit za něco nevyzkoušeného nebo za něco, co bude mít pochybnou (pokud vůbec nějakou) vypovídací schopnost. Pročetl jsem si řadu diskusí na finančíkovi i podobných serverech tady i v zahraničí, ale pořád nemám jasno, kudy se dát, aby to mělo smysl. Hledám konkrétní doporučení vyzkoušeného a spolehlivého řešení. Poradíte začátečníkovi, zkušení kolegové? Uvítám i korekci svých výše popsaných představ, pokud jsou zcestné. Díky za pochopení i za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,

dokáže nikdo poradit, kde sehnat free přístup ke grafům, kde lze historicky až po současnost zobrazit vývoj ceny 2-3kontraktních měsíců konkrétní komodity pro poziční obchodování?
Např. : CORN rok 1990 (čím hlubší historie tím lépe) s kontraktními měsíci march/may nebo june/sept. atd., s tím, že se mi vykreslí na grafu vývoj těchto měsíců ideálně v grafické podobě "line".

Díky předem za odpovědi
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...