Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak jsem zrušil účet


MN

Doporučené příspěvky

cawte :)
... - zrusenie uctu ? - tento genialny kusok mam uz za sebou aj ja ..:) ... - tak som sa rozhodol, ze sa pochvalim :
HLAVNY PREDPOKLAD : - ak mame k dispozicii 500 USD, posleme na ucet iba 300,lebo vieme, ze takto mame ovela vyssi predpoklad "uspechu" - a po uspesnom zavrseni .etapy posleme aj zvyysnych 200, aby sme "skolne" vyplatili urcite, ale hlavne vcas ::)))) - pritom pouzivame iba 1min a 10 min graf, aby sme mali dostatok falosnych signalov....
... - a samozrejme ako vhodny par pre obchodovanie vyberieme GBP/USD,ktory ma dostatocne vykyvy, pre zvysenie efektivity bielenia

... - krok 1, - cakaame,kym dostatocne dlho kurz stupa a bojime sa nakupit s odovodnenim, ze sa to moze este otocit
... - krok 2, - urcite nedame S/L - vieme totiz, ze sa to otoci a ze by nam vyplo obchod a v tom pripade by sme neskrachovali - v pripade pochybnosti je vhodne spoliehat sa na zaistenie
... - krok 3, - ak sme presvedceni,ze uz to stupa dost dlho, nakupime, aj ked vieme, ze hned ako to urobime, trend sa otoci a kurz konecne zacne klesat
... - krok 4, - poriadne znervoznieme, lebo vidime, ze to ide do minusu a v duchu si zacneme nadavat, ze nevieme odhadnut, kde by bolo dobre dat S/L, pocas toho cakame, ci sa to este neotoci smerom hore a nas minus sa nezacne zmensovat....
... - krok5, - zabudame na S/L, pretoze kurz sa neotocil a spomenieme si, aki sme chytri a aky mame skvely plan a kedze vidime, ze kurz sa neotocil a dalej klesa a nas minus narasta, zaciname planovat akciu so zaistenim, pricom si ani poriadne neuvedomujeme, ze sa nam odcitava spread za novy obchod (pokial mozno, tuto malickost sa snazime prehliadat do poslednej chvile....)
... - krok6, - ak uz kurz dostatocne klesol - tj-na takych -100 az -120, realizujeme nas skvely plan so zaistenim a to takto:
- kedze pri otvoreni rovnakeho objemu pozicie by sa nedialo s nasou hodnotou na ucte nic pri akomkolvek pohybe, otvorime dvojnasobok povodneho objemu pozicie,lebo teraz to uz bude urcite klesat...
... - krok7, - s hrozou sa prizerame, ako burza cakala na realizaciu nasho tajneho planu so zaistenim a hned po otvoreni dvojnasobnej hedge-pozicie na pokles zacne kurz opat stupat ... - zacina sa nam naozaj "darit" a s pevnym predsavzatim ze: "teraz od toho urcite neodidem" sa snazime s nervami napatymi ako struny na gitare co najviac znervozniet, lebo teraz ide do tuheho, ale sme zdatni, nas len tak hocico nepolozi a tak v obchodovani zotrvame a niekolko hodin sa "sustredime" pri pohlade na monitor
- popri tom je velmi ziaduce nevediet co urobit a snazit sa pocas toho na to priist, urcite je vsak velmi nevhodne vypnut vsetky obchody pri cca -150 az -200, to by nam mohlo na ucte este zbytocne nieco ostat...
... - krok8, - ak sme priblizne na hranici -250 obchod s ulahcenim zavrieme a ideme sa najest - je okolo 16.00 a my sa este musime postarat o zvysnych 50 USD, treba sa na to posilnit, urcite to vsak nesmieme odlozit ani o den....
... - krok9, - po vydatnom obede pokracujeme v praci a snazime sa co najpresnejsie zopakovat postupne prvych 7 krokov

DOPLNKOVE INFORMACIE:- akokolvek jednoducho moj postup vyzera, nieje to ziadna sranda ... - preco ?
-1. - oobcas sa stalo, ze sa zacal kurz priaznivo vyvijat a tak som musel otvorit aspon jeden chatovaci program a s perfektnym pocitom, aky som dobry trader som sa potreboval trosku rozptylit s priatelmi a pochvalit sa im, aky dobry obchod mam otvoreny, aby som im konecne ukazal ... ::))))) - pomohlo to do polhodiny ....
-2. - niekedy som sa zabudol a zacal som dodrziavat svoju strategiu a vtedy som zarobil skoro 200 USD, v takom pripade pomoze zacat sa strasne tesit a verit si aspon na 1200% a pri akokolvek malom pohybe otvorit co najvacsiu poziciu,lebo "teraz sa uz bude darit" - moj instinkt ma samozrejme nesklamal .... ::)))))
_____ - cele toto trapenie trvalo skoro tri dni ,ale som huzevnaty ...:) - potom som poslal zvysnych 200 USD a postup uspesne zopakoval

CO Z TOHO VYPLYVA? - zaplatil som 500 USD za skolu o tom, ze dobra strategia je nutna a nutne je sa podla nej spravat ... - ani dnes nedavam S/L - neviem to robit a nemam ich rad, ale obcas vypnem nejake minusy, ked ma z nich uz "bolia oci" - samozrejme na demo ucte, musim dat dokopy prachy, aby som mohol ist dalej, ale najprv podrobim strategiu poriadnemu vyskumu :::)))))
... - nic lepsie ako je obchodovanie na forexe nepoznam, ale treba to vediet, -cim lahsie to cloveku pripada, tym tazsie je to v skutocnosti ...
... - a moj uspech s bielenim uctu dava za pravdu jednej slavnej vete : - na burze si ty sam pre seba svoj najvacsi nepriatel :::))) - GOOD LUCK for ALL :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 251
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sammael
po dlouhé době jsem se zase od srdce zasmál (opravdu), jen nechápu kdo ti řekl jak obchoduju. Až na pár malých výjimek (např. se ziskem 200 USD) jsi to popsal téměř přesně.
Tak co dělat? Přece Sidovi ty prachy nenecháme!!! A navíc - ta nezávislost.... Už nemám čas na nic jinýho než na [bold]Foreign Exchange.[/bold] :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sammael777

Vdaka za pribeh, lepsie sa to snad napisat ani nedalo ... Smial som sa, az mi slzy padali, ibaze nie na tebe, ale na sebe. Presne tento postup "bielenia" som taktiez absolvoval a doverne ho poznam. Je to vsak dobre na to, ze ti to "ochladi hlavu" a donuti ta zamysliet sa nad serioznou strategiou. Jediny rozdiel je, ze som zostal na live a zacal dodrziavat pravidla. SL stale nepouzivam, ale ked mam signal ze sa trh otaca, tak idem z obchodu von ( ci uz som v zisku, alebo v strate ), aj keby som bol na 2.000 % presvedceny, ze to pojde "mojim" smerom ...
Co sa da robit, skolne treba zaplatit ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

caw Retro :)
- dik, ze si sa priznal, aspon sa tu necitim sam ::))))
- Sid sa nam tie prachy snazi cely cas dat, len my si ich nejak nechceme vziat .... -ale nakoniec to urcite dobre dopadne
...- som rad,ze som Ta pobavil, o to mi islo, odvtedy som sa nieco naucil - o sebe hlavne :)
... - odvtedy som otvoril jeden demo ucet vo vyske 500USD - kedze mam malo penazi, simuloval som skutocnu situaciu, ako by to bolo - inac - urobil som to asi hodinu po krachu - chvilu som lezal v nervovom krci a premyslal , co bude....
.... - s novym demo to dopadlo o dost lepsie,lebo predtym som prepracoval trochu strategiu a urcil aspon nejake podmienky ... - pretoze som si uvedomil, ze na FX je vlastne trader ___väznoim vlastnej slobody____
... - obchodoval som tak, ze rano som vstal o 7.OO , do 8.OO som sa isiel prejst von, do 9.OO som ranajkoval a tak a o 9-tej mi zacala "pracovna doba" - ehm ehm :)
... - menovy par som nechal GBP/USD, grafy 1 a 10 min tiez a pomahal som si simple MACD
... - este som sa nenaucil vstupovat do obchodu podla presnych kriterii, skor intuitivne
... - obchody som zatvaral pri zarobenych 5 pips,cize spolu +9 pips
... - hlavne motto strategie bolo: "neuzavriet minus" - nejaky cas to fungovalo ..- a mal som v plane urobit denne +20pips - slo to celkom dobre, az na to, ze sa mi velmi dobre darilo otvarat obchody v presne opacnom smere, ako bolo potrebne a tak som pri toom stravil kopec hodin , ale slo to ... :)
... - prepocital som si, ze denne potrebujem urobit len 4 obchody so ziskom +5p a ked budem robit kazdy den 8 hod, tak mam na 1 obchod 2 hod.... - to dava celkom logiku ,aj s velkou rezervou
... - kazdy den som urobil o 5-10 pips viac ako bolo podla planu a tesil som sa z toho velmi - prvy mesiac to slo hladko
... - potom som ale musel nieco robit, aby som prezil , tak som chodili v noci upratovat stavbu a vtedy sa to zacalo kazit a postupne som zas zacal nacvicovat svojich uz zivotom preverenych 7 krokov k "uspechu" - cize - pozor na unavu, aj ta sa podiela na psychike a dusevnom stave tradera
... - ked som mal dobre dni, splnil som limit cca za hodinu a vacsinou som od radosti otvoril aspon jeden neuvazeny obchod potom, aby som si mohol pri grafe posediet ::))) - ale do 3-4 hod som to mal hotove stale...
... - dalsie dolezite kredo, ktoreho som sa snazil riadit bolo : - + 20 pips a padam prec, aby som to nepokazil - neskor ,ked som toto kredo prestal dodrziavat som zistil, ze malo obrovsky vplyv na uspech, alebo neuspech
...- inac - po mojom live krachu som sa zacal spravat na burze seriozne a z kazdeho obchodu som si urobil PrintScreen pri Open aj pri CLose a kazdy den som aj vypisoval statistiku na papier - je to velmi dobre, lebo som sa sustredili na to, co som robil a mam tak vsetko zaznamenane az po krach - vsetky obchody bez vynimky - inac - ak by niekto chcel , mozem mu tie obrazky poslat zozipovane cez icq, skype a podobne...
______________________________________________
... burza je velmi nebezpecne miesto ... GOOD LUCK for ALL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Retro
juj - este som sa zabudol pochvalit, ze ked som bol s demom po live krachu na vyslni a dodrziaval som strategiu, ako som vedel, max hodnota majetku na ucte bola 1300 USD - z povodnnych 500 sa mi to celkom paci :) - bolo to v obdobi 2mesiacov existencie toho dema
... - a maximalne minusy pri dodrziavani strategie, ktore bolo potrebne pretrpiet sa pohybovali okolo 50 pips, potom som vsak zacal robit hluposti a Draw Down isiel na niekolko 100 pips, tesne pred krachom (dema) som uz nesetril ani objemom otvorenych obchodov a otvaral som "co to dalo" :::))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid Napsal:
-------------------------------------------------------
> Sammael
> :-)..skvěle si popsal to, co si podobného v
> počátcích tradingu prožil asi každý, včetně
> mne...ale pamatuji si z jednoho slovenského
> seriálu (ještě za komančů) jednu větu, či slovo -
> Vydržať..:-)
> SID


Vydrzat.........a precitat si Dr. Alexandra Eldera :-) (profici budu so mnou urcite suhlasit)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Force75
caw Force - chcel by som Ta poprosit o meno tej knihy a pokial je to mozne, tak aj link, ak je na slovensku, alebo cesku stranku, posli mi ho prosim na sammael777@azet.sk
... - bol by som Ti velmi vdacny, pravdepodobne vies, kde je problem a ja by som to rad vedel tiez... :)
diks
_____________________
.: GOOD LUCK for ALL :.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SL = society lonely = pojistka pro chudé.
Problém je v tom, že mi někdy SL taky uškodí, ale jelikož jsem chudý, musím ho používat.
Mít pouze ziskové obchody je velmi jednoduché, prostě ty ztrátové nezavřu dokud se neotočí - vždycky to půjde znovu kolem. Až na to že to jde někdy tak pomalu, že se účet nedočká... i mně se stalo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...